1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексот и ладното време

Дискусија во 'Секс' започната од mihaela.barbi, 13 декември 2012.

 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  139
  Еве една актуелна тема но од друг агол. Знаеме дека екстремно ладното време страшно не нервира сите и не попречува во извршувањето на секојдневните активности. Но ме интересира дали ваквото време влијае на вашиот сексуален живот, и дали ви е до секс на вакви екстремно ниски температури.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  ^кога сум со дечко ми...300 степени има во мене. Така да не ми пречи ладното време...ајде ајде уште малце ќе се врати. Ќе се грееме :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  па ако немаш некоја желба и плус ладното време ти е додаток да ти ја до уништи желбата :D ама сепак ако сме у таја фаза на све се заборава бе сепак домче на ова време е најпрактично ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  31.228
  Пол:
  Женски
  Ау, нема таква температура што може да ми ја намали желбата за секс со него :$ :lol: И додека бевме во кола во првите 3-4 години не ни пречеше, се затоплувавме, си носевме ќебенце :tmi: , така да немавме никакви проблеми :) Сега сме по дома, и не ми пречи воопшто ладното, напротив :D
   
  На Lolo5, Ingvild и vitomir им се допаѓа ова.
 5. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.628
  ladnoto vreme e najdobro za da se stoplis,a letoto ne e dobar se potitete.
   
  На butik и Lolo5 им се допаѓа ова.
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Па мислам дека зимно време дури поголема е желбата за секс, од ладно ќе се пикнете во топла соба, па под кебе, па под кебе обид за бебе итн. Додека летно време не можеш да дишиш од што е топло, топло надвор, топло внатре, па се потиш, па те фаќа мрза од топлото.
  Дека студеното време не смета, докажува тоа што на почеток од врската, зимно време, во кола, од стаклата капки се цедеа :rofl:
   
  На butik, GabyTranceॐ, Espadrila и 7 други им се допаѓа ова.
 7. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  Многу време ни поминува во соблекување :lol: Само тоа е разликата во споредба со летоска :D
   
  На butik, Espadrila и Lolo5 им се допаѓа ова.
 8. bubuce

  bubuce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  35
  Подобро е на поладно време,посекси е.
   
  На butik и Lolo5 им се допаѓа ова.
 9. abeajde

  abeajde Нов член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  16
  Sea e super vremeto za doooobbaaarrrr sex... i onaka po cel den niz doma ;)
   
  На butik и Lolo5 им се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.355
  Допаѓања:
  77.699
  Пол:
  Женски
  Ма и во лето и во зима, нема проблем тука. :D
   
  На zokystanoevsky, Lolo5, veren и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Hristov

  Hristov Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  599
  Пол:
  Машки
  И во лето и во зима, и на пролет и на есен, но сепак по мене летото е створено за убави работи ;) :D
   
  На Lolo5 и buttercup5 им се допаѓа ова.
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.624
  Допаѓања:
  172.060
  Пол:
  Женски
  Во зима ме мрзи да живеам а не па секс да имам. Како мечките сум, само спијам во зима:rofl:
  Освен ако не е навистина премногу топло во соба, па да размислам..покрај камин или некаде:wasntme:
   
  На mami blue, parksey, theowndemon и 8 други им се допаѓа ова.
 13. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  1.208
  Допаѓања:
  9.353
  Пол:
  Женски
  Сезона на сeкс со чорапи е официјално отворена.
   
  На Petar80, 17.06.'15, MG3 и 8 други им се допаѓа ова.
 14. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  6.052
  Допаѓања:
  50.235
  Пол:
  Женски
  Зимно време може покрај камин малку романтика :D под ќебе, ама да биде загреана собата.
  Ако имам многу желба за секс годишното време не е проблем. :D
   
  На Petar80, Hristov, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.907
  Допаѓања:
  52.979
  Пол:
  Машки
  Еве добра идеја за сите зимурливи:lol: FB_IMG_1510145004553.jpg
   
  На ivi1987, Redrosses, Nigredo Odor и 8 други им се допаѓа ова.
 16. Кена Рис

  Кена Рис Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  4.918
  Пол:
  Женски
  Искрено мразам зима, мразам ладно време. Ама не велам дека не си поминуваме убаво со дечко ми на зимување. :lol: Посебно пред камин.
   
  На crazylady, Lolo5 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. Anacid

  Anacid Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  2.429
  Пол:
  Женски
  Ни ладно ми смета , ни жешко ..како и да е ќе се снајдиме .. Потреба си е потреба :)
   
  На PogbaPol и John Snow им се допаѓа ова.
 18. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.512
  Пол:
  Женски
  На ладново време никој не е луд ни да се бања гол, а камоли да има секс. Па ни во брак... Строго со облека :!:
  (Пинг @Nigredo Odor @John Snow :rofl:)
   
  На Nigredo Odor, John Snow и DAngel им се допаѓа ова.
 19. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.494
  Не пречи ладното кога дома е топло :D и секс без чорапи во зима никако не :rofl: се се соблекува ама чорапите не. :rofl:
   
  На Petar80, Hristov и John Snow им се допаѓа ова.
 20. Desi1991k

  Desi1991k Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2016
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  430
  Пол:
  Женски
  Ма денес како е ладно за една секси масажа веднаш би се соблекла :devil:ш
   
  На diskreten32 и Romancer им се допаѓа ова.