1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сексуaлнa oптеретенoст/oпседнaтoст

Дискусија во 'Психологија' започната од SunnyGirl2, 9 ноември 2016.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.452
  Допаѓања:
  5.859
  Здрaвo, не мoжев дa нaјдaм темa зa oвoј прoблем.

  Дoкoлку имa темa префрлете гo мислењевo, избришете јa темaвa, дoкoлку имa друг термин сменете гo нaслoвoт нa темaвa.

  Сaкaм дa прaшaм кaкo се спрaвувaте сo вaкви личнoсти, јa сoздaвaм темaвa инспирирaнa oд личнoст кoјa јa пoзнaвaм.
  Случaјoт е тaкoв штo- Личнoстa (Х), секoгaш пред нaрoд, oднoснo вo ,,гужвa,, ги врти муaбетите зa секс. Ми збoрувa сaмo зa секс, си гo д**aше ,,скриен,, нa кaмерa- не зaбележa декa гo приметив иaкo беше пoкриен дo пoлa сo ќебе ги смени сите мoжни бoи и изрaзи нa лицетo рaкaтa се движеше се рaзбирa, збoрувa сaмo зa секс прaви штo ќе прaви ќе ги сврти муaбетите, сo тoa штo непријaтнo стaнувa.
  Дaли е тoa зaтoa штo сaкa дa ме искoристи зa секс?
   
 2. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.163
  Допаѓања:
  4.144
  Можно е дека на тој начин се обидува да го издигне своето јас (т.е. своето его) кога зборува пред народ така... демек еве јас тоа го можам, јас ја владеам таа тематика, и јас сум дел од клубот на возрасните кои тоа го прават и сл . Но исто штом зборува толку многу за секс тоа може да биде и вербална мастурбација како велат психолозите. Тоа што му недостасува многу или мисли дека му недостасува почнува да го врти низ муабети сето време со цел да извлече некакво привидно задоволство.

  Зависи и колку имате години? А прашање е и во каква релација си ти со таа особа? Пријател, дечко, роднина, брат, братучед? И прашање е како ти во врска сето тоа се чувствуваш?

  Доколку ти пречи тоа треба директно, т.е. отворено да му го кажеш. „На пр. ај не збори такви работи пред мене, ми пречи„.
   
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  51.358
  Пол:
  Женски
  Да се надеваме дека не и е брат или братучед.
   
  На Priroden, corapce, Bender Rodriguez и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  За сексуална оптеретеност не знам, но за твоја оптеретеност и опседнатост, да не речам, конкретно со овој дечко е мислам веќе претерано, што лично не е добро за тебе. Во секоја можна тема пишеш за него, прво демек за другарка, после за некој X, утре ќе речеш за Y и тако даље. Значи милион пати ти докажал дека не го интересираш на вистински начин, и што повеќе се замараш со него? Не си го троши времето и уживај во животот :)
   
  На kjukli, black-angel, Bender Rodriguez и 6 други им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.168
  Допаѓања:
  177.076
  Пол:
  Женски
  Pa dobro deckoto saka seks i si kazuva. Dobro sto si kazuva.
  Ne e toa seksualna opteretenost.
  Ti si poveke opsednata so tipov i si postavuvash milionski prasanja.
  Ako mislis deka ke te iskoristi batali go.
   
 6. corapce

  corapce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  A стварно што ти е дечково, чим на камера се глеате а он се забавља? :wasntme:
   
  На Valentina.Vaki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Ама луѓе ова не е за смеење, ова е проблем.
  И јас познвав еден ваков.
  Ок, млади луѓе, сакаат да пробаат, често мислат на секс, гледаат порно ама овие стварно си имаат проблем... Зависници се од такви сексуЉавни работи. Никогаш не му е доста. Секоја минута, секое слободно време го користат за тоа.
  Ако девојка му или жена му го одбие... може не сака тогаш , или има добиено, епа тогаш големи се шансите да ја изневери. Другарка ми дозна дека ја изневерувал дечкото, и после самиот и кажал дека не можел 4 дена да ја чека кога им добиено... Среќа се спаси од тој човек.
  Тоа е стварно проблем, ам треба да се научат да го контролираат.

  Зависник од дрога познавате? Епа овие зависници од секс се пострашни пошто или изневеруваат или на сила ја грабнуваат девојката...
  Колку пати сама ќе каже што и правел ама остануваше со него пошто го сакала.. Абе какво сакање...
  Сега е женет за друга, и пак кружат гласини дека ја изневерува и неа.
  Таа секој момент ќе се породи и може не и е до секс сега, епа тој не може да чека... Јебига... Бегате од такви.
   
  На krEM4Eto, kjukli, *Amethyst* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  420
  Пол:
  Женски
  Девојче можно е, ама и до толку да е оптеретен за секс не е добро. Сега ај машкиве малу и се такви, ама аман бе има граница, не нон стоп секс па секс. Би ти рекла што подалеку од такви личности, особено ако е некоја понервозна личност да не си настрадаш.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Olimpija17

  Olimpija17 Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
  кажи му на Х личноста да си најде девојка .
   
 10. Jean-Baptiste

  Jean-Baptiste Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  2.867
  Пол:
  Машки
  Сите сме оптеретени со секс повеќе или помалку само кој колку е дискретен
   
 11. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.584
  Пол:
  Женски
  Оптеретени со секс се само луѓето кои не го користат редовно, луѓето кои имаат сексуални проблеми, дисфункции, немаат партнер итд..така да, немој моличу те лепо да не ставаш сите во сексуално пореметени особи.:)
   
  На Jean-Baptiste му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Jean-Baptiste

  Jean-Baptiste Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  2.867
  Пол:
  Машки
  Бабичке одамна беше тоа секс знам јас...радоме се сечаш кад је то било некада давно кад ти је било се до мора равно :*
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.584
  Пол:
  Женски
  Шала на страна, но со новите медицински и научни истражувања докажано е дека сексуалноста опседнатост кај мажите драстично се зголемува. Достапноста на порничи на интернет мрежите е правата причина од неколкуте за тој пораст. Сексуалната опседнатост е болест, зависност..некои научници ја ставаат на исто мерило како зависноста од кокаин. Постојат многу центри во светот во кои одат на лечење луѓе кои патат од оваа опседнатост.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. corapka

  corapka Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Пиши му на дечко ми и прашај го како тој се спраавува со мене, можеби ќе си помогнеш. :D
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Напалено машко кретен.
  Сака да те ебе сигурно.
  Ти не сакаш да имаш секс со него?
  Кажи му на кретенот. Нека не се мачи.
  Од медицински аспект гледано мислам дека е само напалено машко кретен.
  Има многу примери за екстремно потентни момци кои можат да имаат секс повеќе од жените, има пример каде што едно машко може да ејакулира и до 8,9 пати... тоа е веќе дискутабилно прашање во однос на оваа тема али мислам дека во младоста каде што плодноста цута како во пролет цвеќињата што цутат , тоа е само еден добар пример за здраво машко.
  Тој кретенот прави некои социјални саботажи и сака да ги ебе сите девојки во вашиот круг пошто е машко и е напален! Нормално е. ( ако има добри перформанси )
  А ако ги ебе сите и уште му се ебе тогаш има проблем дечкото и треба да се лечи под итно во Бардовци.
  Да се справиш со него треба да се тргнеш од него под итно или да му дадеш.
  Твој си е изборот !
   
  Последна измена: 14 ноември 2016
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.452
  Допаѓања:
  5.859
  Се надоврзувам- Тој не се гадил од крв така да можел и тогаѓ да ****. Бил изнервиран од неговите дома и бесот го истурил врз бившата со тоа што ја раскрварил. Лека полека се дознавам. Среќа несме контактирале 2 дена се надевам ќе остани така. Љубоморен-до бескрај. Млад се тоа во ред, но...
   
 17. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Не размислувај за него и ќе го заборавиш. На никој не му треба такво животно д има покрај себе... Не се замарај, очигледно си има проблем тој... Не му обраќај толкаво внимание.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Priroden

  Priroden Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  793
  Допаѓања:
  2.946
  Пол:
  Машки
  Не се прaшувaш декa сo вaквиве теми и прaшaњa шo секoјдневнo ги пoстaвувaш нa фoрумoв, декa прoблемoт е у тебе? Кaкo бе се сељaци и ретaрдирaни тргнувaaт пo тебе не се зaпрaшувaш?
  Oн си е кaкoв шo си е, aли твoе е нa време дa прoцениш кaкo е, a не oткaкo ќе те искoристи

  Акo не му oбрнувaш внимaние кaкo ќе те зaмaрa?