Секс игри

Дискусија во 'Секс' започната од viktorija1989, 30 декември 2012.

 1. viktorija1989

  viktorija1989 Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Девојки дај кажете дали некогаш сте играле секс игри за позабавен секс?
  Може да дадеме некои предлози за игри, да бидеме малку покреативни.
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Peperutka-19

  Peperutka-19 Активен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  12
  Секс игри за предигра ?

  Феминки ќе сака ли некоја од вас да ми даде идеја за некоја интересна предигра, некоја игра што возбудува ... нешто интересно со што би можела да му покажам нешто ново на партнерот и од моја страна :) Веќе ми стана досадно она класичното - допирање, гушкање, мазење и секс . Ви благодарам , поздрав со сите Вас :) :l:
   
 3. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
 4. lollipop93

  lollipop93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  86
  Игравме вистина и предизвик(иако имаше повеке предизвици :D )И секој предизвик ни беше он да ми напраи нешо или ја нему и така.Мн интересно и после моеш да си продолжиш со секс :)
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Westsiderka

  Westsiderka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  21
  Бившиот ми имаше предложено две игри.Едната беше роб и владетел,се договарате кој која улога ќе ја има и потоа владетелот ги одредува правилата а робот мора да слуша и да извршува. Втората и не толку возбудлива како првата беше да фрламе паричка и кој ќе погоди што ќе се падне правиме тоа што сака тој :))
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 6. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  267
  Ние не сме играле ништо од наведените игри..блазеси ви вас,како ви успева :worried: Јас не можам, немам ни добра предигра се ми е насочено кон сексот...и толку а камоли игри..хаха какви игри, мојов не сака ни да слушни ке испаднам најголемата глупачка ако му спомнам а не направам такво нешто :D
  јас мислам дека е до партнерот,има некој што го привлекува тоа,а има некој камен како мојот :D
   
 7. Carpathia

  Carpathia Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  24
  [​IMG]

  И што ќе праите кога ќе ви се падни паричка? Он ќе ти ја излиже ти ќе му го испушиш?

  Ма ајде, детски игри се тоа. Имате многу игри кои можете да ги испробате. Доминација (не садо-мазо) да речеме он е главен и ти праиш ама апсолутно се што сака он. После се мења ситуацијата ти си доминантна. Притоа без онакви лигавења од типот „сакам да ми ги масираш цицињата 5 минути“ него нешо хард кор. Искористете имагинација.
   
 8. traveler

  traveler Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2015
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  88
  Ne znam dali tuka spagjaat i igrite na soblakanje vo drustvo i slicno, bi probal kako i da e :)
   
 9. cupe_89

  cupe_89 Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  21
  Здраво феминки, ајде ако може да споделиме кои игрички ги играте за да си го направите сексот поинтересен со вашиот партнер. Дали станува збор за користење играчки, гледање видеа и слично.. ме интересира што правите за да ви биде поинтересно.. Незнам дали смеам да споделувам вакви работи на форумов, но пред некое време најдов едни интересни видеа наречени на порно страните, со кои партнерите си играат игра на издржливост па се мислам да пробам нешто вакво.. Кажете ми вие што интересно правите, оваа тема знам дека е малку табу но се надевам дека ќе има интересни предлози и искуства
   
  На КикиМаус и the_programmer им се допаѓа ова.