1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Село,Град или Држава

Дискусија во 'Канта' започната од ladyshine, 30 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ladyshine

  ladyshine Нов член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  мене ми е убаво да живеам во град..А некои сакаат да живеат во село или пак држава...Кажете го своето мислење каде сакате да живеете(ако не е тајна) :)
   
 2. preetygirl-J

  preetygirl-J Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  78
  Малку ми е конфузна твојата поделба на географскиве области...Па секоја држава има градови и села... :^) :^) :^)
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.480
  Допаѓања:
  63.988
  Пол:
  Женски
  Хахахахаха јас сакам во град да живеам, ама некако во држава повеќе ми се живее. Што да правам сега?
  Ај ќе те прашам таму во прашања и одговори :rofl:
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  ^ Ахахахаха ме пресмеа реинбоу. Си заборавила контитент да ставиш во поделбава, јас таму обожавам да живеам 8)
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Јас пак во држава ич нејкам да живеам, само не знам каде да отидам на друго место а да не сум во држава. Ти лејди шајн, знаеш ?
   
 6. ladyshine

  ladyshine Нов член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  во град најубаво ама во држава ич нема чист воздух нон-стоп врват џипови камиони афтомобили
   
 7. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Во право си. Сето тоа го нема во градот. Посебно аФтомобили нема.
   
 8. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  :rofl: :rofl: :rofl: Јас сакам во држава.....
  Каква е оваа поделба???
   
 9. bupce

  bupce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  па јас мислам дека селјата и градовите спагаат во пиомот држава....инаЧе во градовите нема Чист воздух а во државите ДА бидејки во државите има и планини..Е ТАМУ Е ЧИСТИОТ ВОЗДУХ.. ;)
   
 10. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Мене ми се живее во град а може и село и таму не е лошо - само држава не доаѓа во предвид :lol: :lol: :lol:
   
 11. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Во право си. Сето тоа го нема во градот. Посебно аФтомобили нема.[/quote
  Јас сакам да живеам во село затоа што таму е најубаво не врват џипови и аФтомобили туку си живееме мирен живот и разговараме со животните-мачиња кучиња бидејќи во моето село нема друг тип на животни тие се подалеку од селото ги чуваат на посебни фарми.
  Лејдишајн-топ си кис4е муа
   
 12. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Девојчево мисли дека Скопје е држава :rofl: :rofl: :rofl:
   
 13. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Поделбата е малку повќе збркана ама нема врска барем се изнасмеав :D :D :D
   
 14. ladyshine

  ladyshine Нов член

  Се зачлени на:
  17 јули 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.