Семејно насилство

Дискусија во 'Канта' започната од Blissful, 23 јануари 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Blissful

  Blissful Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  955
  Пол:
  Женски
  Се трудев да побарам област кадешто би можала да ја отворам оваа тема и да покренам дискусија и за жал морав да ја ставам во категоријата семејство кадешто како поткатегорија постои и тема - семејни проблеми.
  Семејното насилство и насилството врз жените е своевидна епидемија од која не е изоставена ниту една земја без разлика на стандардите и условите за живеење. Ова е тема којашто длабоко навлегува во порите на секојдневното живеење и остава лузни кои не зараснуваат лесно. Клучно е да бидеме свесни околу проблемот на семејно и насилство врз жените за да пред се ги поштедиме идните генерации од неговите страотни последици. Па, би ве запрашала - што е насилство врз жените и што би направиле доколку знаете дека некому му се случува или пак што би направиле доколку лично го доживеете?
   
 2. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.390
  Пол:
  Женски
 3. artemidis

  artemidis Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Ја има истата тема со истиот наслов на истата страна... не е на одмет да се разгледа малку форумот пред да се отвора нова тема....
   
 4. Blissful

  Blissful Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  955
  Пол:
  Женски
   
 5. Blissful

  Blissful Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  955
  Пол:
  Женски
  немаш потреба да саботираш иницијативи. твојот начин на комуницирање е лош
   
 6. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.390
  Пол:
  Женски
  Пишувај во таа што ти ја посочив, разработена е темата и ќе добиеш повеќе одговори.:)
   
  На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.