1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Семејно насилство

Дискусија во 'Канта' започната од Blissful, 23 јануари 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Blissful

  Blissful Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  955
  Пол:
  Женски
  Се трудев да побарам област кадешто би можала да ја отворам оваа тема и да покренам дискусија и за жал морав да ја ставам во категоријата семејство кадешто како поткатегорија постои и тема - семејни проблеми.
  Семејното насилство и насилството врз жените е своевидна епидемија од која не е изоставена ниту една земја без разлика на стандардите и условите за живеење. Ова е тема којашто длабоко навлегува во порите на секојдневното живеење и остава лузни кои не зараснуваат лесно. Клучно е да бидеме свесни околу проблемот на семејно и насилство врз жените за да пред се ги поштедиме идните генерации од неговите страотни последици. Па, би ве запрашала - што е насилство врз жените и што би направиле доколку знаете дека некому му се случува или пак што би направиле доколку лично го доживеете?
   
 2. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.398
  Пол:
  Женски
 3. artemidis

  artemidis Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Ја има истата тема со истиот наслов на истата страна... не е на одмет да се разгледа малку форумот пред да се отвора нова тема....
   
 4. Blissful

  Blissful Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  955
  Пол:
  Женски
   
 5. Blissful

  Blissful Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  955
  Пол:
  Женски
  немаш потреба да саботираш иницијативи. твојот начин на комуницирање е лош
   
 6. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.398
  Пол:
  Женски
  Пишувај во таа што ти ја посочив, разработена е темата и ќе добиеш повеќе одговори.:)
   
  На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.