babylove кашички

Семејно насилство

Дискусија во 'Канта' започната од maca cvet, 20 февруари 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  Секојдневно гледам на нет разни постови за семејно насилство. Жените кои тоа го трпат им е многу тешко. Секој нов ден го започнуваат со страв во себе дали ќе преживееат уште еден ден. Секоја воздишка која ја испуштаат им е како последна.
  Ја отворам темава затоа што сакам да им помогнам на сите што имаат таков проблем. Доколку сметате дека оваа тема. не е во ред слободно избришете ја.
   
  На eli-beti му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.