1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Семинари,обуки и тренинг програми

Дискусија во 'Канта' започната од PeachGirl, 6 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.072
  Пол:
  Женски
  Дали знаете некој сајт каде што може да се најдат актуелни и идни семинари и обуки за млади луѓе? И секако да се бесплатни. Кое е Вашето искуство од посета на вакви програми? :*
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.406
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.