1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Семоќниот Брус (Brus Almighty) [2003]

Дискусија во 'Филмови' започната од Elenuskaa, 22 април 2012.

 1. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  По лошиот ден на работа, еден човек одеднаш добива нова работа - како нови во светот Господ.
  Во оваа комедија. Брус Нолан (Џим Кери) е телевизиски репортер работат во Buffalo, NY, кој е во пораст повеќе незадоволни со своето постоење, и по еден особено лош ден, тој му се лути на Бог заради мизерниот животот. На големо изненадување на Брус, Бог (Морган Фримен) го повикува и му ја предава својата работа на Брус, Бог му ги предава на Брус сите негови овластувања за една недела, за да види како тој ќе се справи со нештата.
  На почетокот тој го средуваше неговиот живот и животот на неговата девојка Грејс (Џенифер Анистон).
  Но по шест дена Бог го потсетува Брус дека од земјата треба на направи подобро место за живеење. Разочаран, Бог му поставува на Брус ултиматум - тој има еден ден да се подобри светот.
  Семоќниот Брус е во режија на Том Shadyac.
  Улоги:
  Jim Carrey - Bruce Nolan
  Jennifer Aniston - Grace Connelly
  Morgan Freeman - God
   

  Прикачени фајлови:

 2. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.823
  Семоќниот Брус (Brus Almighty)[2003]

  Предобар филм :) Џим Кери ми е еден од омилените глумци, човек кој успева да ме насмее до солзи.
  http://www.youtube.com/watch?v=NSWGRfktwmQ
  Сценава :lol:
  Инаку мала печатна грешка во насловот, место Brus - Bruce :)
   
  На cheetah.girl и sweet-star им се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.212
  Допаѓања:
  41.354
  Семоќниот Брус (Brus Almighty)[2003]

  добро филмче, да седнеш да си се релаксираш, да се изнасмееш :D :D :D 8/10 од мене, интересен е доста, како и сите филмови на џим :)
   
 4. Salfetka

  Salfetka Нов член

  Се зачлени на:
  8 април 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Семоќниот Брус (Brus Almighty)[2003]

  Филмов е еден од подобрите комедии на кои сум се измочала од смеење.Предобар филм.Топло го препорачувам.
   
 5. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Навистина добар филм еден од подобрите на Џим Кери. Добра приказна има стварно :)
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.336
  Пол:
  Женски
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Џим Кери - ЗАКОН ! :rock:
   
 8. Arianna

  Arianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  134
  Предобар филм! Одамна го имам гледано а сеуште се смеам на сцената објавена во претходните коментари :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 9. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.093
  Допаѓања:
  43.451
  Пол:
  Женски
 10. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.454
  Пол:
  Женски
  Неповторливо добра комедија. Џим Кери го обожавам, а и филмовите кои се доволно мајсторски направени што не мора да бидат American Pie за да бидат смешни.
   
 11. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  Колку само сум се смеела на филмот :D :D :D :D
   
 12. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.989
  Пол:
  Женски
  Ова беше еден од првите филмови кои ги имав на цеде. Леле колку пати само го имаме изгледано со сестра ми... на памет ги научивме сите сцени :lol:
  Ми текнува колку многу не го поднесував Стив Карел, се додека не го изгледав и Evan Almighty :) И тој не е лош.
   
  На eliesaab и mims-89 им се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.605
  Допаѓања:
  59.392
  Пол:
  Женски
  Би го оценила со 7.