1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Серии што ги давале, а сакаме пак да ги гледаме

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од dragan4eDR, 8 декември 2011.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  На Elennaa, senjorita-v и soco им се допаѓа ова.
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.821
  Пол:
  Женски
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  Дивиот ангел
  Качора
  Клон
  Млади бунтовници :D :D :D
   
  На Samara Morgan, Eli.Malik, LaughTillYouCry и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.364
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  The tribe
  [​IMG]

  Friends
  [​IMG]

  Seventh heaven
  [​IMG]

  Los Seranos
  [​IMG]

  толку ми текнува сега :)
   
  На НаталиЛили, Dazey, Hkikica и 8 други им се допаѓа ова.
 4. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.331
  Допаѓања:
  4.773
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  се сеќавате на серијава?
  [​IMG]
  Јас не се сеќавам како заврши, и дали воопшто заврши.. Мислам дека крајот не го даваа, можеби се лажам, мала бев... :^)
   
  На ennas, redheaded, poison.ivy и 4 други им се допаѓа ова.
 5. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  [​IMG] [​IMG] сакам да ја догледам,на пола ја имаа прекинато |(
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  http://www.youtube.com/watch?v=RWgOnjIFMyM Руби :)
  http://www.youtube.com/watch?v=2vuaqDDr--Q Пријатели
  http://www.youtube.com/watch?v=LgukFOnmYEw :D
  http://www.youtube.com/watch?v=p-yzFKVgMyE Седмо небо- ја обожував серијата. Нешто поразлично од шпанските серии каде никој ништо не работи и само сплеткарат. Имаше некоја топлина во целата серија ги прикажуваат семјните вредности. Баш би сакала пак да ја гледам :)
  http://www.youtube.com/watch?v=NMKmq9Df0iE
   
 7. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.548
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  Пријатели и Млади бунтовници :)
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.215
  Допаѓања:
  41.370
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  Mлади бунтовници, и оние чувари на плажата или како ли се викаше :)

  Cтариот Pекс, не овие поновиве што ги даваа пред некој месец

  и Hерешени мистерии многу оддамна на сител ја даваа емисијава
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 9. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  CHARMED :)
  [​IMG]
   
  На ennas и selly.gomez им се допаѓа ова.
 10. talentirana

  talentirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  Плажата на залезот би сакала пак да го гледам. А вчера баш изгледав неколку епизоди од Млади Бунтовници, онака ми текна.
   
 11. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  955
  Допаѓања:
  3.955
  Пол:
  Женски
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  Friends, Charmed, Млади бунтовници, Клон (оригиналот)... има и уште многу. :)
   
 13. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  Волшебнички
  [​IMG]

  Од шпанските т.е. латиноамеричките повеќе,да се потсетам на старите добри времиња.
  Abrazame muy fuerte
  [​IMG]
  Nunca te olvidare
  [​IMG]
  Privilegio de amar
  [​IMG]
  Entre el amor i el odio
  [​IMG]

  И Млади бунтовници да не ги заборавам.
  [​IMG]
   
  На Samara Morgan и ludoto19 им се допаѓа ова.
 14. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.329
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  Sunset beach беше многу убава серија и штета што не ја дадоа до крај, а епизодите не се наоѓаат баш лесно да се симнат, плус ги нема сите.
  Нерешени мистерии, уф колку добра серија беше и плус тој водителот морничав :lol:
  Со оглед на скромниот репертоар кај нас, не ми текнуваат други.
   
 15. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  ЦСИ и Рекс.
   
 16. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.537
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  Sex&City нема никогаш да ми здосади.
  Гледам повторно ја вртат на Фокс Лајф, јас си ја имам и по дома, изгледана над 10 пати целосно и пак си погледнувам по некоја епизода.
  [​IMG]

  Повторно би ја гледала една серија што на времето ја даваа на МТВ1, The City, многу интересна и интригантна ми беше.
  http://www.imdb.com/title/tt0111921/

  Un paso adelante
  [​IMG]
   
  На Neytiri, 1209, lolyta777 и 4 други им се допаѓа ова.
 17. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  358
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  [​IMG]
  Преубава серија, сега ја даваат на Пинк 15, ама ретко кога ја начекувам.
  Инаку од другиве
  [​IMG] [​IMG]
  и секако неизбежната
  [​IMG]
  А и млади бунтовници беше одлична!
   
  На Elennaa и angelce1 им се допаѓа ова.
 18. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  Серанови,Седмо небо,Чекор напред.... :?:
   
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.110
  Допаѓања:
  77.574
  Пол:
  Женски
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  Породично благо - одамна ја даваа на А1 мислам и уште од тогаш ми влезе во срце. :lol:

  7th Heaven, исто ми беше една од омилените и никако не можам да ја преболам.

  На една не и го знам името, бев многу мала кога ја гледав, а може и сте ја спомнале, не знам.
  Беа повеќе пријатели, почнаа да се дешаваат убиства, еден по еден ги наоѓаа убиени, а имаше и убиец - облечен во црно, се тупеше работата околу него.
  Многу интересна серија беше, ја даваа некаде летото во 2000г. на Македонската тв:)
   
 20. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  серии што ги давале а пак сакаме да ги гледаме

  :) Многу ги сакам тие серии, особено Charmed :inlove: