1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сертификат за прележан Ковид

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Ownage, 20 јули 2021.

 1. Ownage

  Ownage Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2017
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  82
  Како може да се извади сертификат за прележан ковид онлине без да мораш да правиш и термин за вакцинација? Матичната лекарка не знае Мк и се е можно. Инаку е за мајка ми па некако да и помогнам, треба да патува за Австрија.
   
 2. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.447
  Допаѓања:
  38.912
  Пол:
  Машки
  1. Регистрација тука: https://vakcinacija.mk/user/create
  2. Најава тука: https://vakcinacija.mk/user/login
  3. Симни си го сертификатот :)
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  5.617
  Пол:
  Женски
  Зошто да се регистрира , јас се најавив директно со емаил и лозинка од ујп и си ги симнав така сертификатите. Не е потребно регистрирање @Ownage
   
 4. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  5.617
  Пол:
  Женски
 5. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.447
  Допаѓања:
  38.912
  Пол:
  Машки
  Истото е, мене вака ми беше попрактично.

  Ова не е регистрација за вакцина.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  5.617
  Пол:
  Женски
  И овоа е баш лесно два клика се , најавување и симнуваш , 1мин работа , јас не ни пробав на другово , директно преку овоа. Т.е мм ми мислам пробуваше ама му даваше невалидно и јас после ги симнав од кај мене се најавив за двајцата.
  Нека си виде како и одговара така , важно лесно и брзо е.
   
  На Ahoy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dimi_

  Dimi_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2020
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Машки
  Прашува каде и како може да извади сертификат за прележан ковид а вие ѝ давате линкови за да закаже вакцинација?
  (facepalm)
   
 8. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.447
  Допаѓања:
  38.912
  Пол:
  Машки
  Ахам, ептен сме глупи нели ;(
   
  На sanjaeva, Sofi.ja, AlicaInWonderland и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Dimi_

  Dimi_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2020
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Машки
  Не го реков тоа.
   
 10. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  4.871
  Допаѓања:
  40.746
  Пол:
  Женски
  Прост си ко грав :x|(:hug::D
   
  На Poppins и Ahoy им се допаѓа ова.
 11. Ahoy

  Ahoy Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  9.447
  Допаѓања:
  38.912
  Пол:
  Машки
  За друг пат провери што е постирано пред да коментираш :mm:
   
  На Poppins му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  5.617
  Пол:
  Женски
  Ах леле шЧо напраивме , сега ќе а викнат да се чипира :worried::worried::worried:
   
  На NPN и Ahoy им се допаѓа ова.
 13. tanjita

  tanjita Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.033
  Допаѓања:
  3.322
  Пол:
  Женски
  На истиот линк само се регистрираш го скокаш делот за закажување на вакцинација. Одиш најави се со корисничко име и лозинка и таму е сертификатот.
  Првин скокни па речи оп.
   
 14. Lengerda

  Lengerda Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2021
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  На vakcinacija.mk ако веќе си зачленета во uslugi.gov.mk со истото корисничко
  име и лозинка. Или профил во УЈП (за мој ддв поврат). А ако не си, зачлени се.
   
 15. Dimi_

  Dimi_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2020
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Машки
  Кај мене нема таква опција. Лесно се најавив со матичен и не знам каде да го симнам сертификатот.
   
 16. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.876
  Допаѓања:
  105.207
  Пол:
  Женски
  Зашто на истиот линк се вадат сертификати и за прележан ковид. Провери пред да тропнеш.
   
 17. tanjita

  tanjita Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.033
  Допаѓања:
  3.322
  Пол:
  Женски
  Кога ќе се најавиш со лозинка и кориснчко име , оди на генерирај сертификат. Потоа превземи.
   
  На Dimi_ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.633
  Допаѓања:
  172.183
  Пол:
  Женски
  Тука треба да го имаш..
  Screenshot_20210721-114523_Samsung Internet.jpg
   
  На NoirSerpentine и Dimi_ им се допаѓа ова.
 19. Dimi_

  Dimi_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2020
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Машки
  На NoirSerpentine му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  1.475
  Допаѓања:
  9.064
  Кај мене не го отвора документот дали и кај други е така?
  Поминаа 15 дена од втора доза ако има врска ова нешто и да не е готов.