1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сестри (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Justicija, 16 април 2020.

  1. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.056
    Пол:
    Женски
    Серијата Сестри игра на Сител ...Многу интересна серија , која што се работи за две сестри кои што меѓусебно се мразат , серијава е исплеткана со многу тајни , па ги очекувам вашите коментари :)
     
    На ohlalalala, nextredstyle и Rama им се допаѓа ова.
  2. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.657
    Допаѓања:
    116.451
    Пол:
    Женски
    Интересна е,баш многу тајни има.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Убава и интересна серија, пред неколку месеци ја изгледав со српски превод, има околу 20 епизоди, ама кај нас ќе ја развлечкаат.
    Сценариото е малку како за шпанска серија, ама најмногу заради Умај ја гледав серијата, ептен убава и моќна жена, и заради Хајат која страдаше низ цела серија премногу, ама барем ќе биде среќен крајот за неа.
     
    На Nightwish11, cresa-jagoda и nextredstyle им се допаѓа ова.
  4. Lima24

    Lima24 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    3.084
    Пол:
    Женски
    Некој да каже како ќе заврши?
     
  5. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    На некој сајт ја гледаше?
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    На јутуб ја гледав со српски превод, таму ја има како Deca sestara :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Мајка ми ја гледа серијата, искрено иритантна ми е. Нешто ми раскажа мајка ми ама ретко глеам турски серии, ретко која ми се свиѓа и затоа ја одминав.
    Мајка и со години ја чувала за на крај за тетка и шо првпат ја гледа ради пари да и се понаша. Жива глупост. |(
    Од Фазилет ми е иритантна таа глумица и не ја можам.
     
    На elenaxbbg, Moon.Girl, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.
  8. ohlalalala

    ohlalalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    3.292
    Пол:
    Женски
    Да и мене некако ме нервира таа Хајат(Еџе) не знам зашо, ама не ни глуми ни нешо убаво многу извештачена и лигава.
    А инаку само убави очи има ама не ми баш симпатична.
     
    На smile:) и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  9. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    На таа што и се понаша всушност не и е вистинска мајка, туку тетка и е, ама Хајат не знае.
    Не го оправдувам нејзинот однос воопшто, ама девојката е полна со фрустрации поради малтретирањата и траумите од очувот, и се лути на мајка и дека не го оставила него и трпеле со години насилство од него....
     
    На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Знам.
    Затоа и ме нервира.
    Тетка и ја чувала, а мајка и ја оставила, па по толку години мајка ќе и глуми.|(
    Ич нема почит девојчето. Не ми се свиѓа мене. Шо и да било тетка и (вистинската) ја чувала со години и плус уште мисли дека и е таа мајка.
    Иритантна ми е и таа црвената и оваа Хајат. Баш исти ликови си одговараат за мајка ќерка.
     
    На Moon.Girl, smile:), Mrs.Precious и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Хајат кога прв пат ја однесоа кај тетка и, она од тогаш почна да се занесува, не дека знаевме претходно каква била кога не ни знаеше за тетка и (а всушност таа и е мајка нели), но секако дека не била таква бидејќи тогаш нели биле сиромашни. И мене многу ме нервира девојкава, па и како се занесува, како се понаша|( И кога дојде мајка и Умран да ја земе, таа само викаше ќе бидам како тетка ми, ќе бидам како тетка ми.. Досадна е серијава|(
     
    На Nightwish11, ohlalalala, smile:) и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Мене баш ми се допаѓа Хајат на изгледот ептен ми е убава, а карактерот во серијата катастрофа, исто и Волкан најмногу ми се допаѓа. Умај ми е една од најубавите актерки, преубава предобар стил
     
    На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
  13. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.657
    Допаѓања:
    116.451
    Пол:
    Женски
    Афра(Хајат)добро глуми,ама уште не е нај-нај.Некој од нејзината фамилија е во тамошната филмска индустрија,па ја гура.
    Нур е одлична глумица.
    Серијата е топ за тепање време.
     
    На Shalitra, marija1907 и ohlalalala им се допаѓа ова.
  14. Zavisnaodblago

    Zavisnaodblago Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2016
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    236
    Пол:
    Женски
    Хајат колку и да е одвратна можам да ја разберам бидејќи има премногу работи претрпено и со оглед на тоа дека не ја знае вистината со право и се лути на мајка ѝ. Да ја знае вистината ќе биде поинаку, ама таа во мајка и моментално гледа жена која е покорена и со години направила да живее во страв и понижување. Да ја знае вистината би било поинаку. Освен тоа тетка и ѝ го испра мозокот против мајка ѝ. Всушност таа е жртва во случајов. Единствено нешто што ме иритира е што е заслепена од пари и повеќе ја цени тетката која првпат ја гледа и на која угледот и беше поважен од неа.
    За Умран многу ми е жал, не заслужува ништо од тоа да и се случува. Само не сфаќам зошто по толку години таа не се развела од маж ѝ кој ги малтретирал и двете?
     
    На Sarence и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  15. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.056
    Пол:
    Женски
    А кој е татко на хајат ? Докторот?
    Како ?
    Ако ја има некој гледано нека раскаже во сојлер
     
    На BabyStyle и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  16. Lima24

    Lima24 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    3.084
    Пол:
    Женски
    Не се развела бидејќи нејзиниот маж знае за целата вистина помеѓу сестрите... дека Умран не и е вистинска мајка на Хајат, па поради страв дане ја дознае вистината Хајат таа трпи цел живот насилство.
     
    На Iva9612 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.846
    Пол:
    Женски
    Таа Хајат што се треска толку? |(
    Тетка ѝ па тетка ѝ. Глупости. Каква и да е мајка ти оваа жена ја гледаш прв пат во животот и одма неа ја сакаш појќе од мајка ти. (facepalm)
    Ме нервира серијата искрено :|
     
    На Nightwish11 и ohlalalala им се допаѓа ова.
  18. Zavisnaodblago

    Zavisnaodblago Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2016
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    236
    Пол:
    Женски
    Па подобро да дознае, отколку се од тоа да трпи, сепак направиле така за серијата да биде интересна. Искрено глупава причина, Умран да и ја кажела вистината ќе било подобро и за двете, а сега двете страдаат премногу. Умај ја користи против сестра и.
    Мајка и всушност е жена која прави се за неа(Макар што ме нервира што не ѝ ја кажала вистината, ама ете како ќе се одвива дејството во серијата инаку). Тетка ѝ ја шуткаше цело време од самиот почеток, иако се виде дека и таа има душа кога ја засака. Мислам дека Хајат во тетка си гледа идол каква би сакала таа да биде-модерна, силна, богата, но не ја знае вистината за неа, па затоа така се однесува.
     
    На fana му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    И јас исто мислам дека докторот и е татко, со оглед на тоа што направил болница со нејзино име. Но нели Умај и е мајка и сега докторот да и е татко некако не ми се поклопува, пошто тие во серијата ни еднаш не зборувале за тоа. Некако се е измешано..
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ohlalalala

    ohlalalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    3.292
    Пол:
    Женски
    Па јас мислам докторот и е татко.
    Нели двете сестри се скарале заради него,Умај и го зела саканиот на Умран и направиле дете, затоа толку време не збореле и се мразат двете.Поради Умај се разделиле со Умран.

    Потоа не знам шо се случило,го шутнала докторов и оваа си нашла богат маж и стекнала богатство, слава и имиџ.

    Докторот ја сака Умран сеуште, а не знае дека ќерка му е Хајат.Нели само шо дозна дека е демек ќерка на Умран.

    Сега историјата се повторува, двете (полу)сестри Хајат и Хајал војна ќе водат меѓу себе, за тој дечкото Волкан, и двете го сакаат.

    Ја мислам дека е вака,не знам можеби грешам, нека ме поправи некој немам гледано.
     
    На marija1907, Mrs.Precious и Justicija им се допаѓа ова.