1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сестри (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Justicija, 16 април 2020.

 1. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.523
  Допаѓања:
  18.596
  Пол:
  Женски
  Серијата Сестри игра на Сител ...Многу интересна серија , која што се работи за две сестри кои што меѓусебно се мразат , серијава е исплеткана со многу тајни , па ги очекувам вашите коментари :)
   
  На ohlalalala, nextredstyle и Rama им се допаѓа ова.
 2. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  13.151
  Допаѓања:
  108.420
  Пол:
  Женски
  Интересна е,баш многу тајни има.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.383
  Допаѓања:
  54.542
  Пол:
  Женски
  Убава и интересна серија, пред неколку месеци ја изгледав со српски превод, има околу 20 епизоди, ама кај нас ќе ја развлечкаат.
  Сценариото е малку како за шпанска серија, ама најмногу заради Умај ја гледав серијата, ептен убава и моќна жена, и заради Хајат која страдаше низ цела серија премногу, ама барем ќе биде среќен крајот за неа.
   
  На Nightwish11, cresa-jagoda и nextredstyle им се допаѓа ова.
 4. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  3.056
  Пол:
  Женски
  Некој да каже како ќе заврши?
   
 5. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  8.953
  На некој сајт ја гледаше?
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.383
  Допаѓања:
  54.542
  Пол:
  Женски
  На јутуб ја гледав со српски превод, таму ја има како Deca sestara :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.255
  Пол:
  Женски
  Мајка ми ја гледа серијата, искрено иритантна ми е. Нешто ми раскажа мајка ми ама ретко глеам турски серии, ретко која ми се свиѓа и затоа ја одминав.
  Мајка и со години ја чувала за на крај за тетка и шо првпат ја гледа ради пари да и се понаша. Жива глупост. |(
  Од Фазилет ми е иритантна таа глумица и не ја можам.
   
  На elenaxbbg, Moon.Girl, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.
 8. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Да и мене некако ме нервира таа Хајат(Еџе) не знам зашо, ама не ни глуми ни нешо убаво многу извештачена и лигава.
  А инаку само убави очи има ама не ми баш симпатична.
   
  На smile:) и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 9. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.383
  Допаѓања:
  54.542
  Пол:
  Женски
  На таа што и се понаша всушност не и е вистинска мајка, туку тетка и е, ама Хајат не знае.
  Не го оправдувам нејзинот однос воопшто, ама девојката е полна со фрустрации поради малтретирањата и траумите од очувот, и се лути на мајка и дека не го оставила него и трпеле со години насилство од него....
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.255
  Пол:
  Женски
  Знам.
  Затоа и ме нервира.
  Тетка и ја чувала, а мајка и ја оставила, па по толку години мајка ќе и глуми.|(
  Ич нема почит девојчето. Не ми се свиѓа мене. Шо и да било тетка и (вистинската) ја чувала со години и плус уште мисли дека и е таа мајка.
  Иритантна ми е и таа црвената и оваа Хајат. Баш исти ликови си одговараат за мајка ќерка.
   
  На Moon.Girl, smile:), Mrs.Precious и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  19.353
  Пол:
  Женски
  Хајат кога прв пат ја однесоа кај тетка и, она од тогаш почна да се занесува, не дека знаевме претходно каква била кога не ни знаеше за тетка и (а всушност таа и е мајка нели), но секако дека не била таква бидејќи тогаш нели биле сиромашни. И мене многу ме нервира девојкава, па и како се занесува, како се понаша|( И кога дојде мајка и Умран да ја земе, таа само викаше ќе бидам како тетка ми, ќе бидам како тетка ми.. Досадна е серијава|(
   
  На Nightwish11, ohlalalala, smile:) и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  527
  Пол:
  Женски
  Мене баш ми се допаѓа Хајат на изгледот ептен ми е убава, а карактерот во серијата катастрофа, исто и Волкан најмногу ми се допаѓа. Умај ми е една од најубавите актерки, преубава предобар стил
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 13. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  13.151
  Допаѓања:
  108.420
  Пол:
  Женски
  Афра(Хајат)добро глуми,ама уште не е нај-нај.Некој од нејзината фамилија е во тамошната филмска индустрија,па ја гура.
  Нур е одлична глумица.
  Серијата е топ за тепање време.
   
  На Shalitra, marija1907 и ohlalalala им се допаѓа ова.
 14. Zavisnaodblago

  Zavisnaodblago Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2016
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Женски
  Хајат колку и да е одвратна можам да ја разберам бидејќи има премногу работи претрпено и со оглед на тоа дека не ја знае вистината со право и се лути на мајка ѝ. Да ја знае вистината ќе биде поинаку, ама таа во мајка и моментално гледа жена која е покорена и со години направила да живее во страв и понижување. Да ја знае вистината би било поинаку. Освен тоа тетка и ѝ го испра мозокот против мајка ѝ. Всушност таа е жртва во случајов. Единствено нешто што ме иритира е што е заслепена од пари и повеќе ја цени тетката која првпат ја гледа и на која угледот и беше поважен од неа.
  За Умран многу ми е жал, не заслужува ништо од тоа да и се случува. Само не сфаќам зошто по толку години таа не се развела од маж ѝ кој ги малтретирал и двете?
   
  На Sarence и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 15. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.523
  Допаѓања:
  18.596
  Пол:
  Женски
  А кој е татко на хајат ? Докторот?
  Како ?
  Ако ја има некој гледано нека раскаже во сојлер
   
  На BabyStyle и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 16. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  3.056
  Пол:
  Женски
  Не се развела бидејќи нејзиниот маж знае за целата вистина помеѓу сестрите... дека Умран не и е вистинска мајка на Хајат, па поради страв дане ја дознае вистината Хајат таа трпи цел живот насилство.
   
  На Iva9612 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  15.549
  Допаѓања:
  105.840
  Пол:
  Женски
  Таа Хајат што се треска толку? |(
  Тетка ѝ па тетка ѝ. Глупости. Каква и да е мајка ти оваа жена ја гледаш прв пат во животот и одма неа ја сакаш појќе од мајка ти. (facepalm)
  Ме нервира серијата искрено :|
   
  На Nightwish11 и ohlalalala им се допаѓа ова.
 18. Zavisnaodblago

  Zavisnaodblago Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2016
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Женски
  Па подобро да дознае, отколку се од тоа да трпи, сепак направиле така за серијата да биде интересна. Искрено глупава причина, Умран да и ја кажела вистината ќе било подобро и за двете, а сега двете страдаат премногу. Умај ја користи против сестра и.
  Мајка и всушност е жена која прави се за неа(Макар што ме нервира што не ѝ ја кажала вистината, ама ете како ќе се одвива дејството во серијата инаку). Тетка ѝ ја шуткаше цело време од самиот почеток, иако се виде дека и таа има душа кога ја засака. Мислам дека Хајат во тетка си гледа идол каква би сакала таа да биде-модерна, силна, богата, но не ја знае вистината за неа, па затоа така се однесува.
   
  На fana му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  3.041
  Допаѓања:
  19.353
  Пол:
  Женски
  И јас исто мислам дека докторот и е татко, со оглед на тоа што направил болница со нејзино име. Но нели Умај и е мајка и сега докторот да и е татко некако не ми се поклопува, пошто тие во серијата ни еднаш не зборувале за тоа. Некако се е измешано..
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Па јас мислам докторот и е татко.
  Нели двете сестри се скарале заради него,Умај и го зела саканиот на Умран и направиле дете, затоа толку време не збореле и се мразат двете.Поради Умај се разделиле со Умран.

  Потоа не знам шо се случило,го шутнала докторов и оваа си нашла богат маж и стекнала богатство, слава и имиџ.

  Докторот ја сака Умран сеуште, а не знае дека ќерка му е Хајат.Нели само шо дозна дека е демек ќерка на Умран.

  Сега историјата се повторува, двете (полу)сестри Хајат и Хајал војна ќе водат меѓу себе, за тој дечкото Волкан, и двете го сакаат.

  Ја мислам дека е вака,не знам можеби грешам, нека ме поправи некој немам гледано.
   
  На marija1907, Mrs.Precious и Justicija им се допаѓа ова.