1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сеуште немам добиено менстуација

Дискусија во 'Канта' започната од fuel, 22 јули 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. fuel

    fuel Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    Значи имам 14 ипол години ...во октомври полнам 15.Скоро најразвиена сум од моето друштво но сеуште немам добиено меструација и тоја многу ме загрижува. Сите од моето друштво имат добиено а јас не. Страв ми е да не е нешто во ред со мене. ве молам помогнете ми и дадете ми совет!!!!!
     
  2. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Воопшто да не се секираш јас прв пат добив на 16 години е сега малку границата за добивање менсртуација е поместена на 8, 9, 10 години и уживај додека не си добила секој месец ќе имаш маки те улошки те те боли стомак те те болат гради. Исто така нека не те загрижува што твоите другарки веќе добиле. а ти не секој од нас е различен и различно се развива.
     
    На fuel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. fuel

    fuel Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    фала многу за утехата .. сите ми го велат тоа ама сепак ми е страв затоа што прочитав дека по една година од развивањето на градите и по 2 год. од растењето на стамните влакна .. јас сето тоа го имам добиено одамна ама менструација уште немам..
     
  4. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Ти пишав не се секирај а тоа нема врска со растењето на градите и добивање на менструација, сепак се работи за хормони кои кај тебе сеуште не проработеле.
     
  5. fuel

    fuel Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    2
    фала :D
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.