Сечи докторе (Nip Tuck)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Vitorija, 10 октомври 2011.

 1. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  http://www.youtube.com/watch?v=MiIysI3rG7Q

  Nip/Tuck е американска серија креирана од Рајан Марфи.

  Серијата го прати животот на двајца пластични хирурзи од Флорида - Шон Мекнамара и Кристијан Трој, тие се најдобри другари уште од студентските денови и заедно ја основале клиниката за пластична хирургија која со напорна работа ја издигнале како една од најпрестижните во Мајами. Како едни од поглавните ликови исто така се појавуваат сопругата Џулија и синот Мет на Шон, Кимбер Хенри љубовницата на Кристијан, и анестезиологот Лиз Круз.

  Со самиот почеток серијата во 2003 година привлекла огромно внимание со своите табу теми и несекојдневни заплети, а досега се снимени шест сезони.

  Мислам дека нема ваква тема :wasntme: Ја гледа ли некој серијава? Во секоја епизода се прикажани козметички промени на еден или повеќе пациенти, како и проблемите во приватниот и професионалниот живот на главните протагонисти. Создавачот на шоуто Рајан Марфи вели дека 90% медицинските случаи кои се прикажани во шоуто се базирани на факти. Контроверзни и провокативни теми заедно со еден поинаков поглед кон пластичната хирургија.

  Жанр: медицинска драма,
  психолошки хорор.
   

  Прикачени фајлови:

  • a Niptucklogo.png
   a Niptucklogo.png
   Големина на фајлот:
   19,4 KB
   Прегледи:
   263
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.719
  Допаѓања:
  53.349
  Пол:
  Женски
  Ја фаќам на А2 чат-пат, ама главно ја гледам поради човеков.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Инаку интересна е, интересни дешавки има. Не знаев дека толку многу сезони биле снимени. :wasntme:
   
  На vesna23 и JuLleE им се допаѓа ова.
 3. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.327
  Уф,серијава ја гледав редовно, ама ја снема А1,а на другиве телевизии не ја даваат,а на интернет да седам и да гледам,не ме држи место,а сигурно и без превод се.

  Баш интересна серија ми беше,добро беше да се види гледиштето на еден "лош" и еден добар хирург. :D
   
  На Vitorija му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  Сакав да ја гледам за Кол ама одвратно беше тоа со мајката и синот плус тоа и многу касно ја даваа.
   
 5. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  Таа ми е 1виот серијал кој си го симнав и го гледав !!!
  Мене ми е супер...дури и брат ми ја изгледа иако несака да се занимава со СЕРИЈАЛИ :rofl:
   
 6. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.005
  Како може бе овој Кристијан да биде волку јак? :D