1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се зачленив, ми треба ваше мислење

Дискусија во 'Канта' започната од ОдМашкаСтрана, 11 март 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ОдМашкаСтрана

  ОдМашкаСтрана Нов член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Би ве замолил да ми кажите мислење за еден проблем што ми го смени животот од корен. Во врска сум скоро 10 години уште од самиот почеток не се осекав доволно заљубен во неа ама мислев дека ке се сменат работите со време дека ке ја засакам. Сакав да пробам да бидам во сериозна врска зошто никогаш пред тоа не ми траеа врските и бев и по малку разочаран од сето тоа. Ама за жал никогаш не го почувствував тоа вистинското што треба за да бидеш со некој цел живот. Причината што бевме толку долго заедно најверојатно беше тоа што не се гледавме често зошто беше на студирање далеку од каде што живеам и се гледавме еднаш месечно понекогаш и побрзо некогаш и подолг временски период од то. Се обидов уште на почеток да завршам со врската ама таја секогаш беше упорна да продолжиме и со многу молење го одложувавме крајот. Не дека се оправдувам што не бев решителен и не ставив крај ама неможев да ја повредам а понекогаш и јас не бев сигурен дека сакав да завршиме. Во сето тоа време јас наогав други занимации кои не ме прат цвеќе за мирисање и не го заслужуваше тоа ама незнам и таја колку била верна кој можи да знај некев да изигрувам детектив. Сето ова не беше до толку битно само го спомнав за да знаете зошто сум дошол до главниот проблем.А тоа е што се она што сакав да го доживеам со неа го доживеав со друга девојка. На почеток сакав само онака да се дружиме од забава бидејки имав слушнато лоши муабети за неа ама не верував дека е до толку лошо зошто имав еден другар кој ми кажваше дека покето се муабети и дека лично таја му докажала дека не се вистина.Другарот беше фамилијарен со жена и деца и сакаше да се обиде кај неа за забава од истите муабети најверојатно. И покрај то шо излегоја муабети дека тој излегува со неа мене не ми призна. Мислејки дека девојката не е таква каква што ја претставија и верувајки му на другарот дека немал ништо со неа јас пак продолжив да се обидувам кај неа и по некое време излеговме.Излеговме неколку пати а јас веке почнав да се вњубувам во неа. Се убаво само што кога на тој истиот другар му кажав дека сум излегол со неа дури тогаш ми призна дека излегувале со неа повеке месеци. Е тогаш ми се сруши светот врз глава се разочарав тотално што испадна дека сепак не е сјајна како што ми ја преставуваше. Воедно почнав да се сомневам дека има вистина и во муабетите пред тоа. После тоа се видовме и се обидов да и дам до знаење дека знам што се случувало во минатото со неа ама неможев да и кажам директно за да не испадни дека ја прекажал тој. Таа упорно тврдеше дека нема ништко такво дека нема излегвано со женет и се откажав за да не се разоткрие се. Иначе со него се гледаше пред да почниме да се гледаме. Само еднаш се виделе со него додека се гледавме со мене, како што кажа таја да му докажи дека е крај мегу нив и да не ја бара поке. Некев да се разделам од неа уште некое време зошто преубо ми беше со неа ама јасно ми беше дека неможи да има ништо поке од забава зошто и да сакав да има неможев да поминам преку фактот дека беше со мој женет другар. Ама како што поминуваше време се повеке се приврзав за неа тоа го осетив кога замина да работи на место оддалечено од каде што живееме. Одеа заедно на работа со колата на еден мој пријател а исто и нејзин. Тој и ја најде работата и исто и тој беше женет како и првиот. Одеа заедно и си идеа на период од 2 недели некогаш и повеке. На почеток беше се нормално се слушавме си пишевме се гледавме ко ке си дојдеше но по одреден период само се брзаше немаше време за мене иако таа го негираше тоа. Ама сепак се колнеше дека нема ништо и нема никој друг. Почнавме да се расправаме затоа што ми праеше некој сомнителни работи и мислев дека ме прај будала. А подоцна после неколку месеци ми призна дека сепак имало обични излегувања и со овај другиот. Стигнавме дотаму што сакаше да се разделиме. Е баш тогаш осетив колку сум се приврал за неа
  Ми беше претешко да се разделам од неа се обидував да ја задржам на секој можен начин ама таа беше тврдо убедена дека треба да биди крај бидејки и е многу тешко да ме дели со друга и јас го знаев тоа ама неможев да напрам ништо бидејки неможев да се одлучам што да прам.
  Сега е смената и спремна да направи се за мене ама јас неможам да се изборам со тие работи и да ги прифатам и покрај тоа што премногу ја сакам. Дали вреди да останам со неа и да го прифатам минатото што скоро секој го знае зошто сме мало место или да ставам крај и да продолжам со женската која незнам ни дли ја сакам сега.
  замислете колку се сакаме штом се соочуваме толку време со овој проблем.
   
 2. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.484
  Пол:
  Женски
  оф бе срцка оваа ти набила рогови до внебо , валда и поминал мандатот кај другите и ти си и последна опција! девојкава се турила од провод!
   
 3. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.660
  Допаѓања:
  47.038
  Пол:
  Женски
  Ако ти можеш да преминеш преку тоа, да. Во спротивно ќе се потсеќаш константно на истото, а од тоа нема лезет. Ќе пукне.
  Така да, до степен до кај што Ти можеш да одиш и прифатиш.
   
 4. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  683
  Пол:
  Женски
  Se otepav od citanje nisto ne razbrav!!!!
   
  На rose60, MiaB, YoungandBeautiful и 19 други им се допаѓа ова.
 5. ОдМашкаСтрана

  ОдМашкаСтрана Нов член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Незнам дали добро прочита се работи за МИНАТО значи не ми забила мене
   
 6. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.484
  Пол:
  Женски
  па и јаа како погоре членката ништо не разбрав , освен што одите 10 години , патем на колку години се фативте на 12 ?
   
 7. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  3.660
  Допаѓања:
  47.038
  Пол:
  Женски
  Кармичка му е везата, од претходните животи идат :D
   
  На xoxo5 и Dennings им се допаѓа ова.
 8. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  2.695
  Допаѓања:
  17.558
  Пол:
  Женски
  Изгледа она те држи само резерва кога ке нема со кој, немој да имаш доверба во такви женски и шараат очите на секаде таквите не се менуваат, а и со таа што си 10 години во врска остави ја кога не си сигурен дали ја сакаш, разбистриси ја малку главата олади не мисли на ниту една времето ке покаже се
   
  На xoxo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ОдМашкаСтрана

  ОдМашкаСтрана Нов член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Patem sega imam 29 ;)
   
 10. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Женски
  Па ти ја вараш девојка ти,таа другата тебе...можете филм да снимате.
   
  На crazylady, Hapburn Audrey, kim.k и 13 други им се допаѓа ова.
 11. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  Приказната е таква: Тој има женска веќе 10 години. И таа се споменува само на почетокот. Прашањето е за швалерката, си имаат проблеми, како да ги решат :D
   
  На Sesil, ocicka2014, kim.k и 15 други им се допаѓа ова.
 12. Vennera.aa

  Vennera.aa Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2014
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  7.588
  Пол:
  Женски
  На rose60, L.i.n.a.a, ocicka2014 и 10 други им се допаѓа ова.
 13. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Женски
  На Nausicaa, cresa-jagoda и Vennera.aa им се допаѓа ова.
 14. papillonP

  papillonP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  4.520
  Пол:
  Женски
  Многу е долг текстот некој во кратки црти да го прераскаже има?:?:
   
  На Someonespecial и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. ОдМашкаСтрана

  ОдМашкаСтрана Нов член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
 16. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Женски
  Штом имаш 29 години машала,иди жени се,деца направи си,немој тука со љубовни маки да се замараш,голем си бе :D
   
 17. ОдМашкаСтрана

  ОдМашкаСтрана Нов член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  A
  A vredi toa da bidi so taa sto navistina ja sakam i pokraj se?
   
 18. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Женски
  Да. :)
   
 19. Vennera.aa

  Vennera.aa Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2014
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  7.588
  Пол:
  Женски
  @ОдМашкаСтрана Секако љубовта секогаш победува бори се за жената на твојот живот ;)
   
  На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.342
  Пол:
  Женски
  И после земи надевај се дека мажите на 29 години зрели биле.
  Еххх бееее.
  Ако ова сапуницата што ја објасни е вистина, оди раскини му на девојката што му трошиш 10 години од животот и крши гла.
   
  На rose60, crazylady, YoungandBeautiful и 11 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.