Се заљубив во дете преку една недела комуницирање преку ФБ

Дискусија во 'Канта' започната од Katiija, 24 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Katiija

  Katiija Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  10
  навистина смешно, дури и самата неможам да се препознам. детето го познавам од мојот град е, мал ни е градот сите се знаеме сум го гледала и тој мене ме знае, исто така имаме сличен круг на луѓе со кои дружиме и се познаваме. Од моите досегашни лоши љубовни искуства си реков дека веќе некој период не сакам дечко да фатам, и дека на никој нема да верувам слепо, и дека не сакам да се заљубам , ама ајде де кажи му на срцето не се заљубувај! И така почнавме да комуницираме пред една недела јас прво го сметав за некој небитен, но со разговорите открив дека ми одговара ме смееше многу, и ете така јас секој ден си мислам на него, постојано го барам, го чекам на чат, што не сакам така да биде искрено, не сакам да излезам будала повторно, но тој ми даде знаци дека му се допаѓам, но не сакам да паднам од прва, а мнооогуу ми се допаѓа дури сметам дека се заљубувам што некој ова да ми го рече јас ќе му речам како можеш да се заљубиш во некого што не си поминала барем некој определен период а не ова преку фб бее!!!! ...
   
 2. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  се заљубив во дете преку една недела комуницирање преку ФБ

  хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахха...
  викни го ка кафе и извини што се изнасмеав, тоа беше заради насловот. :)
   
 3. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  се заљубив во дете преку една недела комуницирање преку ФБ

  Како што вика Ozzy Angel викни го детево на кафе, почнете малце риал лајф па после ќе видиш што ќе правиш!
   
 4. Symona

  Symona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  60
  се заљубив во дете преку една недела комуницирање преку ФБ

  Вов боцни го боцни гоооооооооооооооооооо абе ај се заљубувала преку фб :rofl: ај што не ке слушне човек. Една од многуте теми како што беше Заљубена на ФБ или љубов од ФБ
   
 5. Katiija

  Katiija Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  10
  се заљубив во дете преку една недела комуницирање преку ФБ

  а бе знам дека е многу смешно и мене ми е ного смешно и јас да го прочитам истото ќе се смеаам... усвари и се смеам, и другарките ме зафркаваат ради тоа, а на кафе нема шанси да го повикам прва. а ние си се гледаме низ град, се поздравуваме, многу ми е детски и чудно :D ама финтата е што не сакам прва да пристапам. ај можеби тој прв ќе ме викне :D
   
 6. papagalcheto

  papagalcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  10
  се заљубив во дете преку една недела комуницирање преку ФБ

  Душичке многу пати фејзбукот залажува. Многу пати сум мислела дека некој многу ми одговара на фејзбук на чат но откако ке испаднеме на кафе....ништо од тоа...Еве на пример со мојот сегашен дечко се допишувавме околу една година пред да бидеме заедно, и секогаш многу ми одеше на живци, многу го мразев тој муабет зошто не секогаш се разбиравме. Но откако се зближивме ин лајф дефинитивно многу подобро се разбиравме. И еве до ден денес ни е одлично заедно, а кога и да ми пише два-три збора на чат го разбирам само затоа што го познавам и знам на кој начин и со какви чувства го кажува тоа. Ако не го познавав како пред околу 2 год сигурно немаше да го сфатам на ист начин. Немој да ме сфатиш погрешно но мислам дека не треба да се залетуваш на фб, особено не он тоа да го примети. Сфати го фб и флертот на фб како зафрканција и шала, но и земи го како резерва дека никој не би трошел време да седи да штрака на фб за џабе. Мој совет е да продолжиш да си пишуваш со него, но не дозволувај да се заљубиш во фантазија и слика на профил. :)
   
 7. papagalcheto

  papagalcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  10
  се заљубив во дете преку една недела комуницирање преку ФБ

  Низ разговорот на чат можеш да му го кажеш тоа како тебе не ти е пријатен разговорот на чат, како не си сигурна дали тоа е така едноставно да му дадеш до знаење дека не го сфаќаш озбилно се додека не му го дознаеш правото лице.
   
 8. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  906
  се заљубив во дете преку една недела комуницирање преку ФБ

  Ако ти се допаѓа не гледам фрка зошто да не го викнеш на кафе и да му кажеш повеќе да се дружите итн. Бидејќи бараш совет тоа и ти го даваат феминките на сајтот не гледам како и на кој друг начин да му се доближиш, ако не разговараш со него или не излегувате на кафе, како ќе дознаеш што му се допаѓа, а што не. Биди похрабра барем ние жените секогаш сме биле храбри на тоа поле па нападни не чекај зошто ако ти не го направиш тоа ќе го направи некоја друга па потоа ќе ти биде киво.
   
 9. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  334
  се заљубив во дете преку една недела комуницирање преку ФБ

  Твоетво е повеќе летање во облаци. Излези да направиш муабет ко што треба, па ќе видиш дали има нешто во лејката :)
   
 10. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.443
  Пол:
  Машки
  се заљубив во дете преку една недела комуницирање преку ФБ

  А што ако тој не го сфаќа ова сериозно колку тебе, туку само како флерт и полнење на егото? Тогаш тој сигурно не би те викнал, а за тебе ќе минуваат денови/ноќи, ти ќе си се’ понетрпелива, позбунета, а ситуацијата само ќе си продолжи да излегува од контрола.
  Немаш што да губиш, стисни заби, викни го ако треба ти прва, и разговарајте директно што и како, за да си расчистиш на што си и да не се мачиш, кога веќе ситуцијата ти станала вака мачна. :)
   
 11. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  се заљубив во дете преку една недела комуницирање преку ФБ

  сум била во сличен случај дури толку мн се залетав што му се скарав на тогашниот дечко заради некој од фб исто ко тебе го познавав само 1 недла преку фб и после со него само 2 месеци бев ама вредеше интересен период ми беше и да јас го повикав за да излезиме прва :D
   
 12. Katiija

  Katiija Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  10
  се заљубив во дете преку една недела комуницирање преку ФБ

  океееј..... фала ви на советите ... ќе видиме што ќе биде
   
 13. lord.xXx

  lord.xXx Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  abe duso moze e stramezlivo tetevo daj kogas ke go vidis niz grad kao na sega reci mu da casti kafe na prva moze ke ti rece aj ok ama ako pak ness taka mu spomnes kao na zaebancija togas sigurno posle toa ke te pokani
  hehe \
  sigurno ne so pokana tuku kao aj neam so da praam ili ti duzev kafe i sl ;) nogu sreka i cekam pozitiven odgovor
  [mod-kirilica:2jrablje][/mod-kirilica:2jrablje]
   
 14. swanprincess

  swanprincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  27
  Јас мислам дека не треба ти да го поканиш на кафе,треба или да почекаш тој да те покани или случајно да се сретнете ( а тоа сигурно ќе се случи, нели рече дека живееш во мало место) ,ќе си позборувате и ќе видиш што како :)
   
 15. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  372
  Ако на дечкото ити му се свиѓаш верувај дека тој ќе те повика на кафе, всушност ако те свиѓа и не би сакал баш да губи време. Али пошо ние женските сме понетрпеливи и неможеме да чекаме,секогаш први сеизлетуваме. Така ѓи навикнавме машкиве веќе, затоа више они не пристапуваат, пројде тоа време, ко дани се сменија улоги
   
 16. Katiija

  Katiija Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  10
  не знам кој му е филмут, си пишеме пораки на моб. имајќи да ми се јави се изнатрошуваме на кредити а јас да му се јавам нема шанси, спомнува дека сака да пиеме кафе, ама бил на работа во тоа време, за велигден сакал да ме покани со него во неговата вила ама дека не сме се знаеле многу затоа не ме викнал, а цело време мислел на мене, малку ми е смешен искрено, јас да го поканам нееемааа шансии, му пратив прва порака, се допишуваме сега, епа изгледа паси трева :D :D не ме чита меѓу редови, и ај ќе си бидам малку трпелива, дека сите се различни карактери па ќе видам, и на крај краева веќе почнав да си викам што е мое ќе си дојде.
   
 17. Katiija

  Katiija Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  10
  а бе да, му реков и така до толку не сум, низ разни муабети ај ќе частиш кафе, дека си купил нова веспа ми рече нема проблем само сега сум на работа др. ден кога ќе сум слободен, е неможам јас да накапувам се со тоа, а постојано ми вели колко е убаво да имаш некој да те сака кога го сакаш, е сварно неможам да ги разберам овие машки. како да не знаат како да пристапат на девојка. ги има сите можни адути за да ми се јави да ме покани на кафе едно друго, јас веќе сите кораци ги направив, за викенд тој се е на работа и еднаш по зафрканција ме покани кај него на работа бидејќи беше 3та смена ама немаше смисла да одам таму уџум :D и не знаев како да го сфатам, па да си рече ајдее оваа одма трча по мене, доцна навечер кај 01 h. знам дека му се допаѓам и тој знае а шо дреми не го знам. па и фала богу досега го немам видено со девојка. до толку срамежлив да е за неговите години ее аман... 27 ги има
   
 18. brazilia

  brazilia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  36
  епа те поканил, 3-та смена и не си отишла, после зошто не те кани!?
   
 19. Katiija

  Katiija Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  10
  такво канење преку порака, дека му пишав Христос Воскресе и на шала ми рече ај дојди на работата да се капеме со јајца и се смееше..ништо аир ми стои од ова дете..ќе ми остане вечна симпатија само :D
   
 20. Katiija

  Katiija Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  10
  форумџики само да ви се пофалам дека собрав храброст и му пратив порака да излеземе да се рашетаме, и еве бидна за еден час одааам .. :*
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.