1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се заљубив во мојата најдобра другарка, што сега?

Дискусија во 'Сингл' започната од Ane_na_Bisera16, 7 декември 2020.

 1. Ane_na_Bisera16

  Ane_na_Bisera16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2020
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Se zaljubiv vo mojata najdobra drugarka, I sto sega?
   
  На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Summerbaby

  Summerbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2020
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  1.695
  девојче си илии ?
   
  На Alex.T, buba4e89, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Ane_na_Bisera16

  Ane_na_Bisera16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2020
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Devojka imam 23 godini
   
 4. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  2.803
  Допаѓања:
  9.710
  Пол:
  Женски
  Ништо што
   
  На Ane_na_Bisera16 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Интересен ник.
  Епа Ане, ќе прашаш индиректно/директно Бисера дали сака девојки, ако одговорот е позитивен, онда ќе идеш и ќе ја прашаш дали сака нешто со тебе. Ако не онда на пијано ќе пробаш пак или ќе идеш понатаму.

  Ова ти е у кратки црти, ти ја познаваш повеќе девојката и би требало да знаеш што како да тераш, најбезбедна опција ти е да прашаш индиректно и според одговорот да видиш како понатака...

  Верувам дека може позитивно да заврши и да ти и другарка ти ги поминете многу љубовни авантури. Не се откажувај само или затварај дома.
   
  На sunshinebabe, Alex.T, buba4e89 и 7 други им се допаѓа ова.
 6. Ane_na_Bisera16

  Ane_na_Bisera16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2020
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  A taa najdobra drugarka e mnogu ubava devojka, nemam hrabrost da I kazam deka mi se dopagja, strav mi e da ne mi se naluti
   
 7. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Епа затоа индиректно ќе прашаш, као заебанција или таму смисли нешто и ќе видиш што ќе биде одговорот... и во зависност од одговорот ќе видиш како ќе тераш понатака...
   
  На Ane_na_Bisera16 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.216
  Прв чекор е да дознаеш дали е заинтересирана за интимен однос или врска со женско.

  Второ, треба да знаеш дека најверојатно веќе ништо нема да биде исто. Не може да има пријателство таму каде што има чувства, дури и ако се еднострани. Колку и да криеш, многу е веројатно дека и несвесно ќе се издадеш.
   
  На sunshinebabe, buba4e89, Bezimenka90 и 8 други им се допаѓа ова.
 9. Summerbaby

  Summerbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2020
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  1.695
  Она што мене ме занима ,пошто сексуалната определба е од многу мала, дали знаеш ти кон што си, кон двата пола или само девојќи. И дали воопшто чуствуваш желба кон други девојќи или само другарка ти ?
   
 10. Ane_na_Bisera16

  Ane_na_Bisera16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2020
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Jas sakam I maski I zenski, no mene mnogu mi se dopagja mojata drugarka I neznam kako da go zapocnam toj razgovor dali da trgnam indirekntno, bidejki e mnogu ubava devojka preubava e. :D
   
 11. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  10.800
  Допаѓања:
  97.069
  Пол:
  Женски
  А таа сака жени или мажи?
   
  На Ane_na_Bisera16 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ane_na_Bisera16

  Ane_na_Bisera16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2020
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  A inaku custvuvam nesto I kon drugi devojki
   
 13. Ane_na_Bisera16

  Ane_na_Bisera16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2020
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Taa ima decko no imam custvo deka saka devojki bidejki saka maski raboti.
   
 14. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.216
  @Ane_na_Bisera16

  А таа знае ли дека си бисексуалка? Како реагира на тоа?
   
  На cresa-jagoda и Ane_na_Bisera16 им се допаѓа ова.
 15. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.321
  Има дечко, нема што да направиш.
  Башка не е океј ако ти каже дека е стрејт да ѝ велиш сепак да пробува со тебе.
   
  На Irreplaceablee, ElenaOfRivendell, TheDongerino и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  10.800
  Допаѓања:
  97.069
  Пол:
  Женски
  Ако сака машки работи не значи дека сака девојки.
   
  На lost123, Irreplaceablee, Brinetka и 20 други им се допаѓа ова.
 17. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.939
  Анкетава :D
  Почекај да раскине и фати ја :D
   
  На sunshinebabe, Crna Dama, buba4e89 и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Ane_na_Bisera16

  Ane_na_Bisera16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2020
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Neznae
   
 19. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  3.266
  Пол:
  Женски
  Реши си ја дилемата како возрасна, ако си сигурна дека си би, најди си друг, нема што врска да и уништиш.
   
  На sunshinebabe, thelittle17, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 20. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  5.404
  Пол:
  Женски
  Прво расчисти со себе, дали навистина имаш чувства кон неа или само ти е убава. И дали навистина те привлекуваат женски или само сакаш да експериментираш.

  Ако имаш чувства и сакаш да и кажеш, биди подготвена дека може да го расипеш пријателството со неа.

  Она има дечко, ти како другарка треба да знаеш дали ја привлекуваат и женски. Тоа што сака машки работи, не значи дека ја привлекуваат и женски.

  Најдобро е да испиташ терен дали би била во врска со женско или не. Доколку не сака, а ти значи пријателството со неа, најдобро би било да си ги сочуваш чувствата во себе. А ако сакаш да ризикуваш, биди искрена и кажи и...
   
  На sunshinebabe, Alex.T, Martka и 14 други им се допаѓа ова.