1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се заљубив во продавачка

Дискусија во 'Канта' започната од nelisumsrce, 28 ноември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. nelisumsrce

  nelisumsrce Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  8
  Епа вака. Машко сум 19 години. Пред 2,3 дена отидов да пазарам во тинексот во кисела вода, и имаше две женски кои правеа промоција на овие новите грицки киписи микс. Приметив дека едната од нив постојано ме гледаше и се смешкаше, па потоа и изгледа и кажа на другарка и па и двете почнаа да се вртат да ме погледнуваат од време на време. Секој ден после тоа одев да купам по нешто и секој ден истото се случуваше. Девојката почна да ми се допаѓа, но незнаев како да се запознаам со неа, глупо ми беше да и пријдам. Вчера додека она се симна до доле, јас на масата за промоција и оставив писмо во кое што и кажав дека сум приметил дека ме погледнува и дека има нешто тука. И кажав дека е слатка, и дека ако има време за денес окулу еден и пол да се запознаме. Немав време да чекам да се врати да го види писмото па си отидов. Денеска по прв пат после неколку дена кога отидов сабајлево по леб видов дека масата за промоција е трганата. Највероватно завршила промоцијата. Навистина сум разочаран, зошто девојката навистина беше симпатична. Тажен сум дека нема да ја видам повеќе. Ако некои ја познава ве молам нека ми даде фејсбук од неа.
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.895
  Не мислам дека си се заљубил, бидејќи целата приказна траела 2-3 дена, туку само машко како на машко, ептен ти годело вниманието прво двете, а после едната поинтензивно вака да те подгрева со погледи. Прилично глупо од твоја страна, да оставиш писмо така, наместо да си собрал храброст и да му пријдеш на девојчето, бидејќи си ја имал совршената шанса: Промоција било, си можел да истапиш со заинтересираност за производот и од таму да тргне муабетот, ама не, морало по покомплцираниот пат :D Мене така некој да ми оставил писмо, би си помислила дека е шега некоја. Енивејс, ете се надевам дека може девојките ќе ти помогнат, а може па и самата девојка, ако е зачленета на форумот, ќе се пронајде, so good luck :)
  :d::drunk:
   
  На eloves и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.
 3. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.079
  Допаѓања:
  104.279
  Пол:
  Женски
  Оооххх таа љубов ...
   
  На elimkd и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 4. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.269
  Писмото не успеало викаш ?

  пробај со телеграма 100% ке успееш кратко и јасно

  :sun:
   
  На КикиМаус, Someonespecial, Rose96 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.881
  Допаѓања:
  55.716
  Пол:
  Женски
  Ама ним работа им е да се смешкаат на луѓето и да ги привлекуваат за да се распрашаат за производите. Од каде таа идеја дека те гледала зашто и’ се допаѓаш? Па и’ оставил писмо - приметив дека ме гледаш. :D Знаеш колку си ја засрамил со тоа? Демек, видов дека ме гледаш, па еве да ти дадам шанса да не се мачиш. :D

  И што е со насловов - се заљубив во продавачка? Девојка е таа, личност. Не ја нарекуваш продавачка, океј?

  Значи вака: светот не се врти околу тебе. Ако ти се допаѓа некоја девојка, не си замислуваш дека ти прв си и’ се допаднал нејзе. Приоѓаш, се запознаваш и ја покануваш на кафе. Ако прифати, супер. Ако не прифати, престануваш да си замислуваш дека одбила од што ептен многу и’ се допаѓаш. Толку е едноставно.

  Едит: ох, сега ги видов и другите мислења. Трол. Ај чао.
  Уште ова: кое е задоволството во тролање? Ако можеш да ми објасниш на кој начин те исполнува оваа активност, многу ќе ти бидам благодарна.
   
  На Cinderfakinrella, eloves, Winter Lady и 4 други им се допаѓа ова.
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.216
  Допаѓања:
  314.254
  Нели си женско и си бацил женска во уста ?!
   
  На honest girl и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 7. nelisumsrce

  nelisumsrce Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  8
  Sto??
   
 8. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.216
  Допаѓања:
  314.254

  Ова си го пишал....
   
  На honest girl, Bender Rodriguez, ЕденЧлен и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.934
  Допаѓања:
  163.040
  Пол:
  Женски
  Пааа...си се заљубил во промотерка..не продавачка:^)
  Среќа што не те рецнала на крај..
  Со такви категоризации како твоиве ни на крај памет не би сакала да правам муабет, а не нешто повеќе хаха
   
  На Someonespecial и veren им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.