1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се мажам !!

Дискусија во 'Канта' започната од Lepaaa, 15 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.095
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  Тука ќе може секоја феминка да не израдува со оваа прекрасна вест!
  Да раскаже за својата веридба/просидба !!
  Ме инспирираше свадбата на нашата феминка SanjaKirchner, која се случува денес, па си реков ако постоеше ваква тема Сањичка тука ќе напишеше кога се мажи , а ние ќе нападневме со честитки!! :rofl:

  Е па Феминки ајде, израдувајте не со оваа прекрасна вест!! :d:
  Се надевам дека темава ќе биде дискутабилна и дека многу од нас ќе има со што да се пофалат!! :lol:  Ако има ваква слична тема слободно канта! :D
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Се Мажам !!

  Ајде за арно за убаво нека е, честитки до Сања. Интересно што си се сетила за темава, тука да ги примаме добрите вести. :)
  П.С. јас сеуште не се мажам :lol:
   
 3. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.964
  Се Мажам !!

  Леле, кога ја видов темава, па и Офи како коментирала, па и коментарот од некна во сакам да кажам ,,Конечно малку среќа,, леле, море, на газ паднав!!! :rofl: :rofl: Си викам, готово, ќе играм на свадба! :rofl:

  Честитки за Сања, многу ми е мило за неа. Затоа ја немало значи. :wasntme: Ајде ја чекаме да се пофали што како.. :wasntme: . :D
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Се Мажам !!

  честитки за Санјакитчер
  се најубаво :) :*
   
 5. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.892
  Се Мажам !!

  [​IMG] :$
  Да додадеме во описот на темата и дека се бараат и нудат совети за:
  - како суптилно да го убедите да ве побара.
  - на кој начин да ве побара.
  - како да одбиете.
  - како вие да го побарате за маж.
  - што да му направите ако ве одбие.
  - како да му го загорчите животот. :devil:
  - цела организација на свадбата.
  - и други работи предвидени со оваа тема или друга.

  Во контекст со темава:
  http://www.youtube.com/watch?v=J2xyBrtp11w
  *само модификувано во женски род. ]:)
  [​IMG]

  Прибидејќи јас сум стара момичка, ако ме фркне некоја фикс-идеја да се дадам на тие што не ме бараат, имам во план за некоја си година или 6-7, да му се избацам на некој погоден и да го усреќам. Убавина како мојата треба да се подели некогаш, чинам. [​IMG] Тарарараааам.. ај одбиј ме... да те видам! :fubar:
   
  На eutixismena, kolovoz, MarchelineAmaru и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Се Мажам !!

  Ехех јас па помислив Лепа се омажила. Баш убаво за Сања, честитки и од мене и посакувам хармоничен брак :) .
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.621
  Допаѓања:
  6.022
  Се Мажам !!

  Честитки за SanjaKirchner
  [​IMG]
  [​IMG] морав да ја ставам :lol: :lol:
   
 8. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Се Мажам !!

  Честитки за SanjaKirchner! :clap: И' посакувам се' најубаво во новата страница која ја отвора од животот со желби да биде исполнета со многу поубави, позначајни и повозбудливи моменти од оние кои ги доживеала до денес.

  Надоврзувајќи се на следниов цитат: "Приказните немаат ни крај ни почеток: човек произволно го избира оној миг од својот живот што ќе претставува точка од која ќе се обѕрне назад или од која ќе погледне напред." - Греам Грин; би сакала исто така да и посакам приказната која ја започнала изговарајќи го судбоносното Да да и' биде како мед и млеко :mm: , приказна во која секој би посакал да биде главниот лик и која ќе му докаже дека бајките не се само анимирани филмови од Волт Дизни. :angel:

  [​IMG]
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  честитки до SanjaKirchner па се надевам уште многу феминки ке скокнат во тавче :)
   
 10. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.160
  Допаѓања:
  22.985
  Пол:
  Женски
  Честитки SanjaKirchner ,ти посакувам среќен брак исполнет со љубов и хармонија :inlove:
   
 11. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.095
  Пол:
  Женски

  Па Штрумфетка, како ни тргнало деновиве со муабетите со дечко ми ништо чудно да напишам тука дека се мажам !! :rofl: Се нешто ми вртит муабети како да ме запросел, па не вака, па така, па незнам како :rofl: ...ама не!-Рано е! :^) или пак не, а?! :rofl: Јас си му кажав дека дур не завршам факултет да не му текнало на то! Ак му текнит и ме побарат, ја ќе бегам...ич не ми е гајле !! :lol: Ќе трчам па нека ме бркат ако не му е мака , со прстенот в раце :rofl: :rofl:
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Со среќа нека и е на Сања ,се најубаво во бракот и мноооогу мнооогу дечиња да им се изнародат :lol:

  Лепа ,рипај в тавче и ти , се студира и со маж :rofl: :rofl:
   
 13. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  :lol: Ајде море, ако има услови мажи се :wasntme: :*
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 14. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Честитки Сања имајте убав ,среќен и долговечен брак со многу дечиња :D
   
 15. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Се мажааааааам!
  Ве лажам! :D
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Сања честитки и од мене, а ти Нати без стресови создавање овде на форумов и ширење лаги и невистини! :D :D
   
  На n.a.t.t.y му/ѝ се допаѓа ова.
 17. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  честито Сања!!!!
   
 18. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Пишав и во честитки, ама и тука да пишам, честито на мжачката Сања, и да имате долг и убав брак! :*
   
 19. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.095
  Пол:
  Женски
  А бе дотолку заспани мажи имаме сите на форумов?! :?: Никоја не кажа дека ќе се мажела, што е проблемот?! :^)


  [​IMG]
   
 20. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  епа сигурно се испозаспани шом нема никој да се пофали :D
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.