1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се од капинки

Дискусија во 'Рецепти' започната од Cvetetto, 30 август 2014.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Епа вака девојки,овде може да споделите некој рецепт за со капинки.Побргу кажувајте дури имам дома капинки.Да ги употребам и јас моите кулинарски способности,е добро де заедно со мама :lol: :lol:
  Инаку не видов слична тема,доколку има може да го префрлете мислењето.
  Значи темава е за различни рецепти за со капинки.Без разлика слатко,сок,торта,колач,ова-она..
   
 2. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  ^
  па можете ракија да си направите! а и некое си слатко исто може, за уз кафе додека си гледате ТВ ;)
   
 3. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  ^Рецепт??
   
 4. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
 5. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Од капинки може да се направи скоро се' . Ние скоро секоја година дома си правиме сок од природни капинки,исто така може да се направи и слатко ама мене не ми се свиѓа тоа многу многу оти ми е ептен благо.
  А компот од капинки ми е порно значи.Поубаво нешто немам пробано :inlove: Капинките се превкусни,а и течноста е одлична за пиење :inlove:
  Препорачувам ! :rock: :rock: