1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се уште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Francheska, 14 декември 2010.

  1. Francheska

    Francheska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Здраво девојки ! Имам 18 години, еве веке помина цела година откако се разделивме , и речиси цела година е со друга девојка, а ние постојано се гледаме. Постојано ми вели дека ме сака и пак ке бидеме заедно но никако да раскине со сегашната. Ве молам за совет како да биде повторно само мој, може ли некој совет од поискусни што биле или што знаат како да се справат со ваква ситуација :D Поздрав фала однапред :*
     
  2. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    Тој веќе тебе ти е бивши. Што бараш со него ? Ако тој навистина те сака, т.е ако навистина сте се сакале додека сте биле заедно, ќе сте одтанале заедно, а не да се разделувате и тој да си фаќа нова женска.
    Само не ми е јасно, кој кого не може да преболи? Тој тебе или ти него ?
    Не се мешај во туѓа врска.
    Ја знаеш онаа што ја кажуваат, ако некој го сакаш-пушти го, ако навистина те сака ќе ти се врати.
     
  3. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    Тргни од себе,ти би била со друг дечко,ако можеш да бидеш со тој што го сакаш?
     
  4. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    Jас искрено мислам дека неа ја сака,а ти му користиш за секс :| Oва е само претпоставка :^)
     
  5. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    Francheska не си прва ни последна, има милиони случаи вакви, и знаеш како е крајот - Останаа заедно до крајот на својот живот( барем јас тие што ги познавам).Вие сеуште сте заедно значи сепак има нешто што ве поврзува, нешто што не ви дава да се разделите, сепак љубовта има свои правила. Следи го срцето тоа само ќе ти каже. Ако го сакаш премногу бори се на крајот се завршува добро, ако не заврши добро значи се уште не е крај. Сепак ова е мое мислење
     
  6. Francheska

    Francheska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    Фала ви многу. Сепак ке ги послушам вашите совети. И јас се надевам дека се добро ке се заврше. Знам дека не е вор да се мешам во врска и да бидам втора некому но срцето кажува едно а разумот друго, но како што велат каде што срцето зборува разумот треба да молчи. Навистина и јас не можам да сватам зошто ако толку многу ме сака не е со мене, од една страна на мнооооогу начини ми има докажано дека ме сака, сепак се имаме двајцата мегусебно разочарано еден од друг и не е лесно. А инаку немаме секс (само орален) и не верувам дека е за тоа. Невина сум :worried:
     
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    ^ :D епа тогаш би дошло обратно-со неа е за секс :)
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  8. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    Кога може, зошто да не е со двете? :?:
    Ти си се нафатила да има тој две, а него така му одговара. Ако ја остави тој неа, таа сигурно нема да се нафати да биде во триаголниче, а тоа него е му одговара воопшто.
    Така да, ја користи тој подобрата прилика, зошто со една, кога можам со 2.
    И со тоа што ти го рекол дека ќе бидете заедно, те задржува едноставно, те тера да му веруваш за да те има во скеој момент.
     
    На sweety90 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    Ако некој навистина те сака не гледам причина зошто би одел со друга, а тајно се гледа со тебе? Па тој нема потреба да биде со неа, ќе и раскине и ќе бидете заедно. Не ми е јасно што го врзува за таа девојка, па да не може да раскине? Ти ако го сакаш навистина вреди да се бориш, но не на начин да прифаќаш да бидеш втора, туку едноставно разговарај со него ако те сака, да и раскине на девојка му и пак да си продолжите заедно. Не гледам причина, зошто не би и раскинал ако те сака тебе?
     
  10. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    :$ Оваа тема ми е хит, одма ми текнува на мојот прв дечко и на тоа дека ги има изневерено сите девојки со мене, вклучувајки му ја и сегашната жена :lol: Не знам ама едноставно има по некој во животот на секој , кој едноставно не можете да го натерате да си замине и да сакате. Мојот среќа што се ожени,сега се договараме да се осватиме некогаш, па да се дружиме како сват и сваќа :lol: А што се однесува до тоа дали ќе бидете со него или не,мислам дека не, кога сте во врска едноставно се губи магијата, не е тоа тоа.
     
  11. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    Едноставно таа е секогаш тука за него. Во секој момент, и затоа е тоа така.
    Ретко која би се согласила да биде во триаголник. Па затоа тој не ја пушта, кога може секогаш и секаде, без разлика со која девојка е, да е со неа.
    Така ја научил.
    Ако го одбила уште првиот пат... и секој нареден... Може и тој ќе се замислел и ќе се врател кај неа, кога би сфатил дека веќе ја губи, и дека веќе не е достапна за него.
     
  12. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    Јас мислам дека не е до него, до неа е , таа не може без него и да сака.Сега неговите чувства се друга приказна.
     
  13. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    Штом на секое негово јавување таа е тука , очигледно е дека не е имуна на него.
     
  14. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    Тоа дека не е имуна и сама си знае, муабетот ми беше дека таа бара совет како да престане, а јас бидејќи сум била во таква ситуација, знам дека не бива се додека тој не се тргне од неа и нема да ја бара повеќе. Да била таа силен карактер, немаше да постои темава :)
     
    На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Francheska

    Francheska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    Сепак треба да се откажам изгледа, не ме заслужува, не дека јас се преценувам , ама во секој поглед ме искористува, време е да се ставе крај , ништо не е вечно нели? фала многу девојки
     
  16. Francheska

    Francheska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Сеуште се гледате со бившиот, а тој има нова девојка

    Или ако има некоја недаж можеби треба да му го завртам грбот..можеби нешто ке се смени