Силикони на уста...

Дискусија во 'Лице' започната од 2468, 25 март 2010.

 1. Margaritka♡

  Margaritka♡ Активен член

  Се зачлени на:
  28 април 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Odlicno sto si zadovolna od svojot rezultat! Ama bash tamu te gledaat kako paricnik.
  Sho se nemam iznaslushano. Sekako ,sekoj so svoe iskustvo.
  A vo promitalia ,spomna @ludamaja10 ,da mi plakaat za usni,nema da otidam.. Spomenavte ,ne treba da se samo medicinski lice za ovaa rabota. Mnogu pobietno e da se esteti.
   
  На Dentina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Да те замолам да споделиш нешто околу Перла. Баш закажав консултација таму да ставам сега, па ме замисли. Ако не сакаш јавно, пиши ми во порака. Би ми значело многу.
   
 3. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  9.691
  Благодарам за мислењето. Генерално освен кај другарка/ колешка која ми наплати само материјал, мислам дека сите гледаат да ти увалат што повеќе услуги ако видат дека имаш пари. Јас си дадов ден два да размислам што сакам а што не и не прифатив се што ми нудат. Ама советот кој го добив за она што го сакав, беше точен. Е сега , дека е скапо, скапо е. Ама овде каде што живам е уште поскапо , не драстично ама сепак. Макар што, жените во Холандија не се толку по филери тргнати како на пример во бивши ју простори или Бугарија, Турција. Ама еве пример Даниела изгледа ко божица за своја возраст. Одблизу ја гледав и има пројдено едно 40 обуки, ако не и повеќе, бар според сертификатите на зид.
  А да те зезне некој само еднаш може, за вторпат те изгубил ко клиент.
  Ги разгледав фотките од докторот од Гостивар, ми се допаѓа, би пробала. Не се паничам многу, секако се ресорбира а и се раствара ако не ми се допаѓа.
   
  Последна измена: 18 мај 2020
 4. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  11.851
  Пол:
  Женски
  Јас денес ставив филер, само contouring правев. Употребено беше органски филер Neauvia, супер изгледа сега-засега, само што трае помалку останатите видови на филер. За болење - боли, ама се издржува.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Може слика во ПП и каде ги правеше?
   
 6. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  11.851
  Пол:
  Женски
  Во Дубаи. Пиши ми.
   
 7. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Женски кажете ми од кого сте задоволни а зима помалку од 250 евра за 1мл?
  Биби Ризес ми е веќе скапа, 3 пати ставив кај неа.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  589
  Мартин
   
 9. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  3.139
  Пол:
  Женски
  Тој од Гевгелија ли беше?
   
 10. Radmiwce

  Radmiwce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  18
  Од Гостивар.
   
 11. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.860
  Пол:
  Женски
  Мислам дека Марија Бунда од Дијагностички освен Teosyal става и некој поевтин филер.
   
 12. Sweetgirl200

  Sweetgirl200 Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2017
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки,може ли некој да ми каже искуство што аплицирал амалиан филер во Промоиталиа?
  Поздрав