Силикони на уста...

Дискусија во 'Лице' започната од 2468, 25 март 2010.

 1. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  4.263
  Пол:
  Женски
  Зависи каков изглед сакаш, и колку природно ти е полна усната.
  Лично јас ставам 1мл вкупно и изгледа природно.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  623
  Најверојатно веќњ си имала полни усни па 1мл ти е доволно.. Јас 2 пати ставав 0,5 мл вкупно и повеќе од доволно ми беше , но после 1-1,5 година ако сакаш да ти седат полни мораш да дополнуваш
   
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.063
  Допаѓања:
  14.610
  Пол:
  Женски
  Женски кај ставате?
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  4.263
  Пол:
  Женски
  Да. Јас на 6-7 месеци ги дополнувам.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.479
  Допаѓања:
  131.322
  Пол:
  Женски
  Малку глупо ми е прашањево:D ама си ги осеќате усните исто како и пред тоа? Не ви е како нешто вишок да имате?:wasntme:
  Ја имав таа (не)среќа оса да ме касне за устата и ептен ми беше неприродно:rofl: (facepalm)
   
  На boomsleng и WildMk им се допаѓа ова.
 6. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  4.263
  Пол:
  Женски
  @Dust Се користи хијалурон а тоа е природна супстанција која нормално се произведува во телото со цел да се хидрира ткивото.
  2-3 дена по третманот е со малку оток, потоа спаѓа и изгледа многу убаво, природно и сензуално. Исто си ги чувствувам јас како претходно.
  Се абсорбира од самото тело со тек на време:)
   
  На Kimberly11, ludamaja10, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.479
  Допаѓања:
  131.322
  Пол:
  Женски
  Знам што е и знам како се става и знам се околу него, братучетка ми е една од попознатите докторки за естетска хирургија во Софија ама работи и нехируршки третмани..и 100 пати ми има речено да ми ја пополнела малку горната усна, затоа што стално порано се жалев како ми е нерамномерна со долната:D ама мене ми делува неприродно..не знам какво чувство би имала во устата после тоа:D и еве многу години подоцна јас уште се мислам:rofl:
  А најтрагично ми е тоа што не е трајно..ако ме бендиса изгледот после треба 2-3 пати годишно да и одам на боцкање(facepalm)
   
  На boomsleng и WildMk им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.845
  Сигурно ќе го осеќаш како 'неприродно'.
  Нокти еднаш кладов, ќе пукнев од шо ми 'тежеа'.
  За една недела, ојдов да ми ги извадат.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 9. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  4.263
  Пол:
  Женски
  @Dust и јас тоа ќе го работам за година дена.
  Ќе ти изгледа природно само во горната 0.3 или 0.5 ќе ставиш. Нема шанса да не се бендисаш, се што се прави со мера е убаво.
  Е да, јас си се бендисав и ставам на 7 месеци

  Не..воопшто верувај. Можеби дека имам 1мл па не сеќавам ништо буквално како пред да ставам.
  А нокти ставам 5 години ( гел на природни ) ама прилично долги ми се.
  Све е навика, без нокти како без прсти сум:D
   
  Последна измена од модератор: 25 февруари 2020
  На Dust и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 10. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  623
  Др. Роберт и кај др. мартин
   
  На Radmiwce и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 11. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.479
  Допаѓања:
  131.322
  Пол:
  Женски
  Јас пред 10тина год ставив прв и последен пат за матура:doh: и ги извадив третиот ден и тоа сама..не дочекав до салон:rofl:
  Здивев(facepalm)

  Затоа и за ова не се решавам.. поарно ваква него да побеснам па после оди извади тоа чудата од устата:D
   
  На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.063
  Допаѓања:
  14.610
  Пол:
  Женски
  Искуства кај Д-р Роберт? Или предложете некој добар доктор за филери планирам да ставам. Благодарам :)
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  623
  Добар е , ама има подобри. Види перла центар или др. Мартин, и он е тооп
   
  На Radmiwce и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 14. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  992
  Допаѓања:
  1.766
  Пол:
  Машки
  Добар е, ама има и подобар.
   
 15. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  915
  Пол:
  Женски
  Др. Мартин (ако збориме за истиот доктор од ГВ) е одличен, нема да погрешите
   
  На ludamaja10 и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.063
  Допаѓања:
  14.610
  Пол:
  Женски
  Компир бе и ти се боцкаш?
   
 17. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  906
  Допаѓања:
  623
  Да да за тој зборам
   
 18. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  4.263
  Пол:
  Женски
  Колку е 1мл? Јас 250 евра плаќам за 1мл некако многу ми е
   
 19. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  915
  Пол:
  Женски
  Одличен е, имам видено неколку пријателки на кои им има ставано филери, без промашај се
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.063
  Допаѓања:
  14.610
  Пол:
  Женски
  Ти кај кого ставаш? :)