1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Симнување на книги од интернет

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од princessofthedark, 8 мај 2010.

 1. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  ЌЕ МОЖЕ ЛИ НЕКОЈ ДА МИ ДАДЕ ЛИНК ДА ЈА СИМНАМ ЈЕДИ МОЛИ ВОЛИ ОД Elizabet Gilbert ВО ПДФ ФОРМАТ
   
 2. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  http://sites.google.com/site/cicilendbiblioteka2/ линкот го најдов на форумов па се надевам дека ќе ја најдеш книгата.Јас се обидов да симнам но не успеав не знам зошто па ти пиши што си направила
   
  На cool-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.360
  Допаѓања:
  63.354
  Пол:
  Женски
  Јас еве симнав сега една од Клав Кајслер. Не знам зошто не ти успеало...
   
 4. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  На овој линк има торент за книгата на англиски ама како аудио. Значи аudio book на англиски јазик.... Eat Pray Love
  ...и околу 800 MB e.

  http://www.fulldls.com/torrent-ebooks-1131393.html
   
 5. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  па се обидувам да ја зачувам но ми пишува нешто дека немам селектиран фајл поим немам ќе пробам пак
   
 6. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  ах сум ја симнала дури сега видов но ми била отворена преку друга програма
   
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Дали има и други линкови,од каде што можат да се симнат книги од интернет,јас моментално го рагледувам тој линк,меѓутоа ме интересира дали некој знае и други линкови,освен овој?
   
 8. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  ја нема за жал :(
  Ај уште ќе барам на нет може ќе ја најдам
   
 9. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Знае ли некој линк за да ја симнам КРИВ ПРАВЕЦ од Дитас?
   
  На Berguzar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  јас уште ја барам једи моли воли ама како што гледам ја нема на нет, така да ќе треба да идам по жештиниве да си ја купам :)
   
 11. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  можете да пробате на http://www.4shared.com/ тука има голем избор на книги а и сигурни се само ке си направите акоунт но најчесто се на англиски а се наоѓа и на спрски или на овој форумов има доста страни за спуштање книги http://www.milenko.com.mk/forum/showthr ... 403&page=4
   
 12. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
 14. Lovley

  Lovley Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  11
  на веб сајтовите кои ги ставивте најдов навистина интересни книги
   
 15. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Дали некој знае сајт од каде можам без логирања и слични работи да ја спуштам книгата Моќта на подсвеста?Или ако веќе ја има како е- книга(фајл) да ми ја испрати,претходно нека ми пише лп...
   
 16. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  67
  Џули јас ја имам симнато а уште ја немам прочитано :rock: Ама на српски е.Ако ти одговара така- кажи
   
 17. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Да да секако ми одговара
   
 18. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  95
 19. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски

  A каде може да ја најдам и јас книгава на српски?
   
 20. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  67
  Па не знам од каj тoчно ја симнав,знам дека напишав Моќ потсвести free download.Aко сакаш прати ми во лп маил па ќе ти ја пратам ;)