1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сингапур (Singapore)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Snow-Queen, 3 ноември 2011.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Јас минатот лето бев на многу дестинации, но посебен впечаток ми остави Сингапур Singapore  Луѓево таму мислам дека се 200години отидени пред нас :)
   

  Прикачени фајлови:

  • images-3.jpg
   images-3.jpg
   Големина на фајлот:
   12,7 KB
   Прегледи:
   468
  • SUC50004_2010-11-28-3.jpg
   SUC50004_2010-11-28-3.jpg
   Големина на фајлот:
   6 KB
   Прегледи:
   468
  • SUC50132.jpg
   SUC50132.jpg
   Големина на фајлот:
   8,3 KB
   Прегледи:
   468
  На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
 2. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.327
  Најчист град каде сум била. Најпаметно што забраниле продажба на гуми за џвакање, и навистина една нема плукнато негде, народот е толку...како да го речам, воспитан или културен, да никој не фрла ѓубре кај му текне. Ни еден отпушок не најдов фрлен. И чувството на безбедност морам да напоменам. Сама дека сум била никаде не се имам чувствувано толку безбедно. Орчард е рај за шопинг...ама во Лондон е поевтино :!: :lol:
  Преку ден не ми изгледаше толку спектакуларно, ама навечер кога го погледнеш од марината, глетката е за мераци! Ама и Кларк Кеј не е за фрлање со реката и ресторантите. Го заборавив името на еден од нив ама униформата на келнерките е нај нај :$
  Не убаво што ги напумпале цените на фамозниот Слинг во Рафлс хотелот, по кој отидев само за да се сликам со слинг во рака потпрена на вреќа со кикиритки, оти таму морало да одиш како турист :D најделе овци :rofl:
  Алал да им е за Лау Па Сат :clap: И ако не за друго еден ден ќе се вратам за еден Венди бургер :$
   
  На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Не само што се забранети како продажба,туку и странците не смеат да џвакаат. Лелелееее тие месец дена додека бев,како сум се криела да џвакам,што да правам :wasntme:
   
 4. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.615
  Допаѓања:
  3.334
  Не смеат да се внесуваат ниту играчки со облици на оружје. Колку што знам за Сингапур и соседна Малезија со македонски пасош не е потребна виза за краток туристички престој уште поодамна. :)
   
 5. livert

  livert Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  115
  Dали сеуште важи безвизниот режим за краток престој во сингапур? Nекој да не бил во скоро време планирам да го посетам во ноември а Mакедонија нее е на ниту еден од официјални сајтови ниту во листата дека е потребна виза ниту дека не е. Bило каква информација е добредојдена :)
   
 6. Lemon

  Lemon Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  108
  ептен каснам за твоево патување ама еве и за другите заинтересирани за визи за било која земја. на сајтот на МНР има наведено за каде ни треба виза (или не, и за колкав престој). за сингапур не треба виза ако се престојува ДО 14 дена.
  http://mfa.gov.mk/sites/default/files/V ... 2014_1.pdf