1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Систем Оф А Даун (System Of A Down)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Arhangel-maniac, 15 мај 2011.

 1. Arhangel-maniac

  Arhangel-maniac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  124
  System of a Down е ерменско-американска метал група формирана во 1994 година во „Glendale“, Калифорнија. Групата ја сочинуваат Серж Танкиан (вокали, клавијатура и ритам гитара), Дарон Малакиан (гитара и вокали), Шаво Одаџиан (бас гитара) и Џон Долмајан (тапани и перкусија). Бендот има издадено 5 албуми од 1998 година па досега. Три пати беа номинирани на Греми Наградите, од кои еднаш победија. Во 2006 година групата отиде на неодредена пауза и сите четири членови сега работеа на одделени проекти. Во ноември 2010, групата објави дека се враќаат на сцената во 2011 на турнеја заблагодарувајќи се на своите обожуватели за подршката на нивните соло проекти.
  Дискографија
  System of a Down
  Toxicity
  Steal This Album
  Mezmerize
  Hypnotize
  Моментална постава
  Серж Танкиан (вокали)
  Дарон Малакиан (гитара)
  Шаво Одаџиан (бас гитара)
  Џон Долмајан (тапани и перкусија)
  Поранешни членови
  Енди Кахтуриан (тапани и перкусија)

  Ги слушате ли, што мислите за момциве? Мене ми се едни од омилените метал бендови. Енергични, со одлични песни и многу добар и моќен вокал. Серж е цар!
  Ќе настапуваат со Guns 'n' Roses во октомври во Рио, Бразил ;(
   
 2. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
 3. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Соад прв пат ги слушнав кога излезе Токсисити албумот. Ги имав на касета преснимано и си ги пуштам секогаш кога сум нервозна или нешто не ми е по ќеф за да добијам енергија. Многу ми се позитивни и енергични.

  Мои омилени:
  http://www.youtube.com/watch?v=zUzd9KyIDrM

  http://www.youtube.com/watch?v=fM0s2d64 ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=Rms-9RJz ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=0DPRpl8kx9c

  http://www.youtube.com/watch?v=jYPKwW8spvQ

  И уште неколку, ама не собира повеќе од 5 линкови :)
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.893
  Од нивниот старт, заклучно со Steal This Album не смеев ништо да пропуштам. Ни еден настап на тв-шоу. :lol:
  Песните ги знаев од почеток до крај и секоја ми беше омилена.

  Еве нешто од она што најмногу ми се допаѓаше.

  http://www.youtube.com/watch?v=SqZNMvIEHhs
  http://www.youtube.com/watch?v=88EOY70fnhM
  http://www.youtube.com/watch?v=F46r-_jPPHY
  http://www.youtube.com/watch?v=ZkxPequw9AM
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Lonely day ми беше аларм едно време. Замислете со каква мисла сум се будела :lol: :lol: Меѓу другите омилени ми се Needles, A.T.W.A и цел Toxicity албум . Од него неможам да издвојам која ми е најубава :rock: :rock: :rock:
   
 8. Night.Wish

  Night.Wish Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  33
 9. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 10. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  ме потсетивте на средношколските денови, нон стоп ги слушав СОАД, првите 3 албуми ги имав на 2цеда и само тие се вртеа, дури и мајка ми потпевнуваше по некогаш
  не знам која песна да ја издвојам сите ги сакам, еве ја омилената на мама
  http://www.youtube.com/watch?v=se0J3vSTZqo
   
 11. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.419
  е ОВАА Chop Suey! e добра песна.
  [​IMG]
  :D :D :D
  Немам критики за Систем оф а даун ама тешко дека ќе го научам лириксот на некоја нивна песна.
   
  На crazyinlove19 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Ги обожавам.
  Нешто слично како Офспринг. Прв пат наидов на нив преку Toxicity. Период кога правев тоа што и сестра ми. Доста мала бев за да обрнам некое посебно внимание на нив што е право. :D

  Aerials ме ежи секој пат кога ја слушам.
   
 13. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  243
  Ги слушав порано сега не баш. Иначе супер се :rock:
   
 14. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  One word: Eargasm!
  Прекрасни се а незнам од кај ги знам!!!
  Oмилени ми се Aerials,X и Chop Suey. :)
   
 15. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Преку другарка ги дознав, се почна со Lonely Day и нејзино вртење во друштво и завивање и фаќање фалшови 24/7. Ме потсетуваат на стари времиња, пролетта пред две години... Потоа полека, полека почнав да им откривам други песни па сега постојано си ги слушам.
  Одлични песни, во секој случај.
  Ајт, поздрав со песнава. :)
  http://www.youtube.com/watch?v=IJmt3dr9XYQ
   
 16. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  Serj - растура човекот !!!!!
  најдобри песни ми се: Inneversion Aerials, BYOB, chop suey, spiders, sugar ..!!
   
 17. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  64
  Да, ги слушам и бендов е закон. :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:
   
 18. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
 19. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.584
  Пол:
  Женски
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.662
  Допаѓања:
  73.407
  Пол:
  Женски
  Wake up! gdragnnghohhjfdkgjoisghjfdohjkgf make up! :D Господинот Tankian е стварно нешто посебно. И секако, песните им се прејаки.