1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Скриени броеви

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SweetY65, 20 јуни 2013.

  1. SweetY65

    SweetY65 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Сигурно на некој од вас му се случило да му вртат на скриен број и вие да вртите :lol: ...но сакам да знам како се снаоѓате во ваква ситуација??? :^)
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Кревам, ако не одговара на второтомое АЛО, тогаш спуштам и после и да звони не кревам.
    А доколку мене ме бараат, ако не се претстави и не знам кој е, одма спуштам и повеќе не кревам.
     
    На SweetY65 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Moonstone.17

    Moonstone.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    592
    Допаѓања:
    1.862
    Пол:
    Женски
    Колку пати ми вртеле со скриен број. Ми ѕвони мобилниот и јас секако не знам кој е, се јавувам ќе речам „ало“ и ако не збори или пак почне да се смее знам дека некој се зафркава и одма спуштам. Еднаш некој/а ептен упорен/а пола саат без престан ми титкаше (некогаш и подолго ми ѕвонеше моб.) ама го баталив и го ставив на нечујно. После пропуштени повици колку сакаш. :D
     
  4. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Не ми ѕвонат многу често со скриени броеви,ептен ретко, им дигам и ако видам дека сакаат да се зафркаваат им спуштам.
     
    На Slatkarka94 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. woow

    woow Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    88
    А дали некоја од вас феминки знае како може да се дознае бројот кој врти всушност како непознат број???
     
  6. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Едноставно, не кревам. Сигурно е за заебанција ако врти со скриен број. Друга причина не гледам. Во секој случај нема да дознаете кој ви врти, затоа и вртат со скриен.. сигурно нема да ви се претстават.
    На кој му требам ке ѕвони без тараба. ;)
     
  7. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    истото мислење го делам со тебе :) и јас не кревам на скриени броеви ]:)
     
  8. PussyHunter

    PussyHunter Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    723
    Jас уште повеќе сум “параноик“. :D Не кревам на скриени броеви и на броеви што не ги знам. :D Се' се мислам дека се луѓе кои не сакам да ги чујам, а купиле нов број. :D Едноставно таков принцип и точка што да правам. Ако сакаш да ми се јавиш, претстави ми се како човек, пиши смс да знам кој/а си и после може комуникација. That's how awesome I am. :)
     
  9. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Кревам ќе речам ало и ако не одговара или се смее спуштам :)
    Ми се случило еднаш за една бројка да го згрешам бројот на мајка ми и ми се јави едно дете и јас спуштив
    и цел ден ми вртеше последниот пат му се јавив и му реков извини грешка беше ама ти навистина претера со ова :!: Потоа ниту се осмели да титне :D
     
  10. woow

    woow Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    88
    Е да ти кажам и јас по ист принцип се водев, ама, ете пред некое време ми ѕвонеше број што не го знам и не дигнав, А тоа да ти биле од едно место кај што сум пратила цв за работа а јас и веќе сум заборавила. И ете ти си испуштив прилика. Понекогаш едноставно не бара некој на кој вистински му требаме, а ние не дигаме. Никогаш нема да знаеш кој е ако не дигнеш, мислам на оние кои вртат со број. А за скриениот број дефинитивно некој што нема храброст да се покаже кој е :)
     
  11. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Често ми се случува да ми звони некој со скриен број. Но, не се јавувам. Ако е многу упорен ќе се јавам од радозналост и ќе одлучам дали да зборувам или не.
     
  12. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Мене едно време се скриен број ми ѕвонеше и кога ќе се јавев,ништо,молчи..и потоа ставив reject на скриени броеви... :)
     
  13. elka.timova

    elka.timova Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Мене сред нок ме се јави непознат број а место некој да зборува лаеше куче.
     
  14. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    често ми се јавуваа но сега си симнав една апликација и скриените броеви ми ги блокира ..
     
  15. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Еднаш еден ми ѕвони и со другарка ми паднавме од смење...
    Ѕвоне телефонот и вика -АЛО!
    И он со кој разговара (не си го кажам името)..
    И во моментот ми текна Цветанка...
    -И јас викам-Со Цветанка и овој вика аааа Петранка е многу убаво име... :rofl:
    Му спуштив полсе ѕвонеше едно 20 пати а јас не му кревав...и на крајо ми пукна филмот и му викам Ако ти го викнам дечко ми нема да знаеш кој си и што си ...спушти и не се јави...
    И после дознав чии е бројот мислам го пријавив...на некој шиптар бил... :D
    Многу често ми ѕвонат ама не кревам..освен кога сум расположена за зафракавање..
     
  16. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    вечерва вртвме на еден другар кој не излезе ама не ни крена :D
     
  17. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Мене некни ми се јавија со скриен број, ама не им дигнав, не се замарам :D
     
  18. Gentleman..D

    Gentleman..D Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    44
    па да ми ѕвонат со скриен број...јас најчесто не кревам но некогаш кревам зависи како сум расположена
    а дека и јас на некој му ѕвонам со скриен број...да ..то да хаха :D
     
  19. sparklegirl

    sparklegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    29
    Мноогу често ми звонат со скриен и потоа само молчат ало ало и толку... Пред некој ден ноќта околу 4 ми звонат викам ало молчат ама мене мнгу ми се спиеше и сум заспала молчејки на телефон сабајлето гледам 21 мин разговор уау
     
  20. sanjickata

    sanjickata Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Многу често ми вртат од скриен број, а и јас вртамм се разбира :D
    Им кревем дека мн често знаат тоа да бидат мои другари/ки, но и некогаш коа ќе ми биде досадно па ќе кренам кој и да е се зезам со него.
    А и братучедка ми така го запозна нејзиното сегашно момче. Некој му го дал бројот нејзик и он и вртеше од скриен број, она му се јавуваше и така си збореа.
    Уште од првиот пат коа и се јави знаеше дека е он му го позна гласот. И така се роди голема љубовв :inlove: