1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Скриени броеви

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од SweetY65, 20 јуни 2013.

 1. SweetY65

  SweetY65 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Сигурно на некој од вас му се случило да му вртат на скриен број и вие да вртите :lol: ...но сакам да знам како се снаоѓате во ваква ситуација??? :^)
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Кревам, ако не одговара на второтомое АЛО, тогаш спуштам и после и да звони не кревам.
  А доколку мене ме бараат, ако не се претстави и не знам кој е, одма спуштам и повеќе не кревам.
   
  На SweetY65 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Колку пати ми вртеле со скриен број. Ми ѕвони мобилниот и јас секако не знам кој е, се јавувам ќе речам „ало“ и ако не збори или пак почне да се смее знам дека некој се зафркава и одма спуштам. Еднаш некој/а ептен упорен/а пола саат без престан ми титкаше (некогаш и подолго ми ѕвонеше моб.) ама го баталив и го ставив на нечујно. После пропуштени повици колку сакаш. :D
   
 4. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.686
  Допаѓања:
  12.607
  Пол:
  Женски
  Не ми ѕвонат многу често со скриени броеви,ептен ретко, им дигам и ако видам дека сакаат да се зафркаваат им спуштам.
   
  На Slatkarka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  88
  А дали некоја од вас феминки знае како може да се дознае бројот кој врти всушност како непознат број???
   
 6. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  576
  Едноставно, не кревам. Сигурно е за заебанција ако врти со скриен број. Друга причина не гледам. Во секој случај нема да дознаете кој ви врти, затоа и вртат со скриен.. сигурно нема да ви се претстават.
  На кој му требам ке ѕвони без тараба. ;)
   
 7. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  истото мислење го делам со тебе :) и јас не кревам на скриени броеви ]:)
   
 8. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  723
  Jас уште повеќе сум “параноик“. :D Не кревам на скриени броеви и на броеви што не ги знам. :D Се' се мислам дека се луѓе кои не сакам да ги чујам, а купиле нов број. :D Едноставно таков принцип и точка што да правам. Ако сакаш да ми се јавиш, претстави ми се како човек, пиши смс да знам кој/а си и после може комуникација. That's how awesome I am. :)
   
 9. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Кревам ќе речам ало и ако не одговара или се смее спуштам :)
  Ми се случило еднаш за една бројка да го згрешам бројот на мајка ми и ми се јави едно дете и јас спуштив
  и цел ден ми вртеше последниот пат му се јавив и му реков извини грешка беше ама ти навистина претера со ова :!: Потоа ниту се осмели да титне :D
   
 10. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  88
  Е да ти кажам и јас по ист принцип се водев, ама, ете пред некое време ми ѕвонеше број што не го знам и не дигнав, А тоа да ти биле од едно место кај што сум пратила цв за работа а јас и веќе сум заборавила. И ете ти си испуштив прилика. Понекогаш едноставно не бара некој на кој вистински му требаме, а ние не дигаме. Никогаш нема да знаеш кој е ако не дигнеш, мислам на оние кои вртат со број. А за скриениот број дефинитивно некој што нема храброст да се покаже кој е :)
   
 11. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Често ми се случува да ми звони некој со скриен број. Но, не се јавувам. Ако е многу упорен ќе се јавам од радозналост и ќе одлучам дали да зборувам или не.
   
 12. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Мене едно време се скриен број ми ѕвонеше и кога ќе се јавев,ништо,молчи..и потоа ставив reject на скриени броеви... :)
   
 13. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Мене сред нок ме се јави непознат број а место некој да зборува лаеше куче.
   
 14. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  често ми се јавуваа но сега си симнав една апликација и скриените броеви ми ги блокира ..
   
 15. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Еднаш еден ми ѕвони и со другарка ми паднавме од смење...
  Ѕвоне телефонот и вика -АЛО!
  И он со кој разговара (не си го кажам името)..
  И во моментот ми текна Цветанка...
  -И јас викам-Со Цветанка и овој вика аааа Петранка е многу убаво име... :rofl:
  Му спуштив полсе ѕвонеше едно 20 пати а јас не му кревав...и на крајо ми пукна филмот и му викам Ако ти го викнам дечко ми нема да знаеш кој си и што си ...спушти и не се јави...
  И после дознав чии е бројот мислам го пријавив...на некој шиптар бил... :D
  Многу често ми ѕвонат ама не кревам..освен кога сум расположена за зафракавање..
   
 16. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  вечерва вртвме на еден другар кој не излезе ама не ни крена :D
   
 17. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  Мене некни ми се јавија со скриен број, ама не им дигнав, не се замарам :D
   
 18. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  па да ми ѕвонат со скриен број...јас најчесто не кревам но некогаш кревам зависи како сум расположена
  а дека и јас на некој му ѕвонам со скриен број...да ..то да хаха :D
   
 19. sparklegirl

  sparklegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  29
  Мноогу често ми звонат со скриен и потоа само молчат ало ало и толку... Пред некој ден ноќта околу 4 ми звонат викам ало молчат ама мене мнгу ми се спиеше и сум заспала молчејки на телефон сабајлето гледам 21 мин разговор уау
   
 20. sanjickata

  sanjickata Активен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Многу често ми вртат од скриен број, а и јас вртамм се разбира :D
  Им кревем дека мн често знаат тоа да бидат мои другари/ки, но и некогаш коа ќе ми биде досадно па ќе кренам кој и да е се зезам со него.
  А и братучедка ми така го запозна нејзиното сегашно момче. Некој му го дал бројот нејзик и он и вртеше од скриен број, она му се јавуваше и така си збореа.
  Уште од првиот пат коа и се јави знаеше дека е он му го позна гласот. И така се роди голема љубовв :inlove: