1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење во салон за убавина

Дискусија во 'Тело' започната од Milky.Way, 5 јуни 2013.

 1. Milky.Way

  Milky.Way Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Ја отворив темава за да ги видам вашите мислења за слабеењето во салон за убавина.
  Ако има ваква тема, избришете ја оваа. :bow:
  Проблеми со тежината имам уште од мала. Имам преголема тежина во однос на моите години, па бидејќи не бев запознаена со друг начин на живот, ми беше многу тешко да ја симнам. Најпрво бев скептик, но откако истражив малку видов дека не е штетно.

  Во март почнав да одам во Силуете на биостимулации, антицелулитни масажи и во кислородна капсула. 10 третмани се 6000 ден. Бидејки сум под 18 год. не ми препорачаа кавитација(длабинско топење на мастите), но затоа наместо кавитација, одев во кислородна капсула.

  За тие 10 дена во струк ослабев 6цм. Јас сум презадоволна, нормално треба и да се внимава на исхраната, но поголемиот дел машините го прават т.е 80% се машините. Јас повеќе слабеам во обем отколку во тежина, но мислам дека е нормално.

  Какво е вашето мислење за ваков начин на слабеење?

  Дали би се одлучиле да слабеете во салон за убавина?
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Мислам дека би било подобро да слабееш на оној добро познат начин (со внимавање на исхраната и физичка активност). Не знам, ми изгледа поздраво и поприродно. :)
  Јас не би слабеела во салон за убавина.
   
 3. mani07

  mani07 Нов член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  spa tretmani

  Feminkii ve molam za pomos, veke sum probala mn dieti,apcinja za slabenje , vezbav i ne postignav mn rezultati vo oblikivanje na teloto... pa sakav vashe mislenje dali nekoj ov vas posetuvam saloni za ubavina i koristel tretmani za oblikivanje i slabeenje na teloto .... :doh:
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Adele86

  Adele86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Bil nekoj vo Silhouette od vas.Ima nekoj iskustvo?
   
  На didisi и babybubu им се допаѓа ова.
 5. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.682
 6. Maltese _girl

  Maltese _girl Нов член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2021
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki,
  Dali nekoja moze da spodeli iskustvo so vacuslim48 tretmanot, dali stvarno se gubi cm vo obem posle sekoj tretman.

  Vi blagodaram i ubav den.
   
 7. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Jas imam probano i da posle sekoj tretman imav izgubeno vo obem,ali ipak zavisi kako teloto ke ti reagira i kolku imas za gubenje, kolku pogolema tezina imas povekje cm ke izgubis vo obem.