1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со цимет и јаболко

Дискусија во 'Диети' започната од angelche16, 20 ноември 2014.

 1. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.345
  Допаѓања:
  9.222
  Пол:
  Женски
  Девојки јас пробав и резултатите се видливи.:coffee:. Почесто ве тера да мокрите а со тоа ги исфрлате непотребните материи и слабеете.
  потребни состојки
  1. јаболко (по можност зелено)
  2. едно стапче цимет или една кесичка во прав)
  3. 1,5 - 2 литри вода
  подготовка
  исечкајте го јаболкото на тенки лентички, додадете го стапчето цимет(циметот во прав)и прелијте ги со изладената зовриена вода.
  За поефикасно оставете го да отстои 3 часа. Напитокот пијте го во текот на денот кога и да посакате
  Што мислите вие за овој напиток дали го имате пробано? очекувам одговори
  поздрав :d:
   
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.326
  Допаѓања:
  54.092
  Пол:
  Женски
  Не знам за ова ама баш ке пробам , јас некое време пиев мед и цимет со малку млака вода, ама почна да ми се врти многу , да ми се лоши, некаде прочитав дека постојат два вида на цимет од кои едниот бил штетен за здравјето ... затоа не знам некако сум скептична .
   
 3. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.345
  Допаѓања:
  9.222
  Пол:
  Женски
  Да и јас пијам цимет со лимон и млака вода. Јас пробав убав е вкусот со јаболкатс и циметот
  поздравче :)