1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со Vibra Tone или Ab Tronic...

Дискусија во 'Фитнес' започната од Vodolija, 13 јануари 2010.

 1. Vodolija

  Vodolija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  12
  Женски, ме интересира дали некогаш сте пробале со овие "појаси" ако можам така да ги наречам и дали се добиваат резултати по одреден период? :D
  Јас го имам Вибра тоне дома но ми е малце чудно да го користам, а нема ни упатство бидејки е од поодамна купено и заборавено... Ако некоја од вас постигнала резултати со негово користење нека каже за да ми даде малку поттик... :D :D хехехехе
  поззз :*
   
 2. julija-na

  julija-na Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  i mene me interesira...kolku se efikasni masazerite za otstranuvanje na celulit i masni naslagi ??...ima li nekoj koristeno i so??
   
 3. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  4.525
  Јас го имам Vibra Tone појасот . Мене ми помага :) Секој ден по пола саат на стомак и на задник го ставам и многу ми е убаво а и мислам дека немам сеа до толку целулит . На почетокот ме болеше стомакот но сеа немам гајле ;)
   
 4. Klaudi

  Klaudi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  39
  И јас сум заинтересирана за да купам некој од овие производи но се двоумам кој да го изберам,ако може некој да пиши кој производ дава подобри резултати :*
   
 5. soncka2

  soncka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  од овие производи никој не дава резултати зошто вибрациите му се слаби и според мене само ке ве масира плус тоа свекрвами го има вибра тоне и нема никакви резултати а можам да кажам дека и со него спие...во смисла кога е дома нон стоп е со појасот и нема никакви резултати освен што ја опушта...не давајте за ништо пари поарно земетего масажерот relax and tone барем ке имате подобра масажа и намален целулит и петици мазни како свила ....
   
  На mari77 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  а дали некој има користено sauna belt јас еве го имам и незнам дали да го користам и ако го има некој користено нека кажи дали има некакви резултати и како го користи...
   
 7. soncka2

  soncka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  jas go imam toj pojas ama i go dadov poklon na sestra mi oti mene ne mi funkcionirase voopsto ne potev so nego ama pak sestra mi koga go stavi na nea tecese voda taka da зависи ....секако го имас според мене побај мози и да имаш резултати ...и колку што знам се пие многу вода додека си со појасот ...
  [mod-kirilica:qzzbvqb6][/mod-kirilica:qzzbvqb6]
   
 8. claudi00

  claudi00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  jas go imam toj pojas ama i go dadov poklon na sestra mi oti mene ne mi funkcionirase voopsto ne potev so nego ama pak sestra mi koga go stavi na nea tecese voda taka da зависи ....секако го имас според мене побај мози и да имаш резултати ...и колку што знам се пие многу вода додека си со појасот ...[/qаха


  јас го носам по 1 час на ден и ми е пустен на 5 степени зосто на 6 кога ке го пустам мн ми жежи на стомакот не можам да издрзам се потам но не сум сигурна дека тоа ке помогне да го намалам стомачево :D
   
 9. soncka2

  soncka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  оди во диети и отвори во темата слабеење со чај...чајот е многу ефикасен и без некаква посебна диета ке ослабиш од него.....
   
 10. flowerly

  flowerly Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  13
  Со Вибра Тоне за мене има ефекти.Јас го користам редовно,по 20 мин. на стомак и на задникот.Веќе 20 дена има како го користам и се чувствувам како по затегната и немам целулит.(јас малку имав,а со ова уште побрзо цел го снемав). :) :)
   
 11. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  од толку шо сум запнала да ослабам нема шо неправам, цело слободно време сум фокусирана на килажата :)
  го користам 20 мин на бутовите, 30 мин на задникот, и два пати во денот по 30 мин на стомакот...
  сега пред да дојдам на ком. се дружев :lol: со вибра тоне, и сакам да ве прашам ако имате црвенило на стомакот после користење значи дека има ефект? ...
  Не би сакала залудно да го трошам времето, некој во темата релакс & тоне имаа пишано дека кога имало црвенило делувало. Феминки шо искуства имате?
   
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  слушнав муабети дека некој од овие појасите намалил тоа што намалил ама после дупло се здебелил...
   
 13. Libra88

  Libra88 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 септември 2012
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  2.993
  Zdravo feminki,

  Sakam da prasam dali ima nekoj iskustvo so Slender Shaper - pojasot za slabeenje od top shop ?
  [mod-kirilica:o0yc3u0a][/mod-kirilica:o0yc3u0a]
   
 14. Mihail123

  Mihail123 Нов член

  Се зачлени на:
  9 јули 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Sega koj e podobar Vibra tone ili Sauna belt i dali mozi da se koristi za maski?