1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со Vibra Tone или Ab Tronic...

Дискусија во 'Фитнес' започната од Vodolija, 13 јануари 2010.

  1. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Женски, ме интересира дали некогаш сте пробале со овие "појаси" ако можам така да ги наречам и дали се добиваат резултати по одреден период? :D
    Јас го имам Вибра тоне дома но ми е малце чудно да го користам, а нема ни упатство бидејки е од поодамна купено и заборавено... Ако некоја од вас постигнала резултати со негово користење нека каже за да ми даде малку поттик... :D :D хехехехе
    поззз :*
     
  2. julija-na

    julija-na Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    i mene me interesira...kolku se efikasni masazerite za otstranuvanje na celulit i masni naslagi ??...ima li nekoj koristeno i so??
     
  3. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Јас го имам Vibra Tone појасот . Мене ми помага :) Секој ден по пола саат на стомак и на задник го ставам и многу ми е убаво а и мислам дека немам сеа до толку целулит . На почетокот ме болеше стомакот но сеа немам гајле ;)
     
  4. Klaudi

    Klaudi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    39
    И јас сум заинтересирана за да купам некој од овие производи но се двоумам кој да го изберам,ако може некој да пиши кој производ дава подобри резултати :*
     
  5. soncka2

    soncka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    од овие производи никој не дава резултати зошто вибрациите му се слаби и според мене само ке ве масира плус тоа свекрвами го има вибра тоне и нема никакви резултати а можам да кажам дека и со него спие...во смисла кога е дома нон стоп е со појасот и нема никакви резултати освен што ја опушта...не давајте за ништо пари поарно земетего масажерот relax and tone барем ке имате подобра масажа и намален целулит и петици мазни како свила ....
     
    На mari77 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. claudi00

    claudi00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    137
    Пол:
    Женски
    а дали некој има користено sauna belt јас еве го имам и незнам дали да го користам и ако го има некој користено нека кажи дали има некакви резултати и како го користи...
     
  7. soncka2

    soncka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    jas go imam toj pojas ama i go dadov poklon na sestra mi oti mene ne mi funkcionirase voopsto ne potev so nego ama pak sestra mi koga go stavi na nea tecese voda taka da зависи ....секако го имас според мене побај мози и да имаш резултати ...и колку што знам се пие многу вода додека си со појасот ...
    [mod-kirilica:qzzbvqb6][/mod-kirilica:qzzbvqb6]
     
  8. claudi00

    claudi00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    137
    Пол:
    Женски
    jas go imam toj pojas ama i go dadov poklon na sestra mi oti mene ne mi funkcionirase voopsto ne potev so nego ama pak sestra mi koga go stavi na nea tecese voda taka da зависи ....секако го имас според мене побај мози и да имаш резултати ...и колку што знам се пие многу вода додека си со појасот ...[/qаха


    јас го носам по 1 час на ден и ми е пустен на 5 степени зосто на 6 кога ке го пустам мн ми жежи на стомакот не можам да издрзам се потам но не сум сигурна дека тоа ке помогне да го намалам стомачево :D
     
  9. soncka2

    soncka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    оди во диети и отвори во темата слабеење со чај...чајот е многу ефикасен и без некаква посебна диета ке ослабиш од него.....
     
  10. flowerly

    flowerly Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Со Вибра Тоне за мене има ефекти.Јас го користам редовно,по 20 мин. на стомак и на задникот.Веќе 20 дена има како го користам и се чувствувам како по затегната и немам целулит.(јас малку имав,а со ова уште побрзо цел го снемав). :) :)
     
  11. Melany.Macedonia

    Melany.Macedonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    67
    од толку шо сум запнала да ослабам нема шо неправам, цело слободно време сум фокусирана на килажата :)
    го користам 20 мин на бутовите, 30 мин на задникот, и два пати во денот по 30 мин на стомакот...
    сега пред да дојдам на ком. се дружев :lol: со вибра тоне, и сакам да ве прашам ако имате црвенило на стомакот после користење значи дека има ефект? ...
    Не би сакала залудно да го трошам времето, некој во темата релакс & тоне имаа пишано дека кога имало црвенило делувало. Феминки шо искуства имате?
     
  12. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    слушнав муабети дека некој од овие појасите намалил тоа што намалил ама после дупло се здебелил...
     
  13. Libra88

    Libra88 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2012
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    2.993
    Zdravo feminki,

    Sakam da prasam dali ima nekoj iskustvo so Slender Shaper - pojasot za slabeenje od top shop ?
    [mod-kirilica:o0yc3u0a][/mod-kirilica:o0yc3u0a]
     
  14. Mihail123

    Mihail123 Нов член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Sega koj e podobar Vibra tone ili Sauna belt i dali mozi da se koristi za maski?