1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слики од вашите омилени чевли (сандали,штикли,на платформа)

Дискусија во 'Слики' започната од yawn, 6 мај 2011.

 1. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  698
  HIGH HEELS wear the character of the Woman *!

  Сакам да видам во што сте се заљубувале на прв поглед,а јас со моето искуство ќе се обидам да ви кажам каква личност сте (ако дозволите) судејќи по вашите чевли. :)

  Еве јас сакам да претставам едни мои драги бели сандалчиња,кои ми се малку од поодамна но уште го трпат моето криво стапало. :bow:
  И,им благодарам :*


  (мојот албум ќе биде проширен со уште неколку пара,оваа за почеток)
   

  Прикачени фајлови:

  • P5062594.JPG
   P5062594.JPG
   Големина на фајлот:
   232,5 KB
   Прегледи:
   20.979
  На LUCERKA, Beauchamp, maca99 и 4 други им се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Не сум ги носела сигурно 2 лета, ама заради бојата ме интересира што би значело :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • st.jpg
   st.jpg
   Големина на фајлот:
   11,5 KB
   Прегледи:
   20.740
  На LUCERKA, LoVeR, BabyD0ll и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Oва ми се најновите :wasntme:
   
  На bluegirl7, DeRose, Elenuskaa и 30 други им се допаѓа ова.
 4. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  698
  Идејава ми беше првенствено и само за штикли,за патики не би можела ништо да ви кажам бидејќи и онака ги немам во голем број. :)
  Rossonerka,за штикливе ќе кажам:
  1.Eдвај чекам да ги видам и другите твои!
  2.Имам исти такви само друга боја.
  Ќе си појаснам се кога ќе добијам уште некои. :)
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Прво да си кажам дали чевлите ја претставуваат личноста? Не би рекла зашто во очи ја гледам и ја слушам соговорничката и по тоа ја проценувам, а не ја гледам во нозе и велам ахам има кал на чевлите не ги исчистила, значи е неуредна девојка. Може зашлапала во кал кога доаѓала. Или пред некој ден мене кога ме испрска кола чевлите од сиви ми беа црни :lol: Или ако носи најнов модел лобутинки што треба да се топам пред неа? Абе ај може таа 2 реда муабет не знае да сврзе спонзорот и ги купил :)
  Не дека не зјапам по убави чевли, од далеку се загледувам во таквите девојките. Секој сака да види убава чевла. Тие што не носат модерни чевли немаат средства да си купат нови убави, а мож се паметни образовани и позрели личности може и од онаа што има 100 пара.
  Реално која жена не сака убава чевла? Јас не познавам таква жена, во мои 25 години не сум запознала.

  А ајт сеа да ви го покажам моето мало богатство за сезоната пролет/лето :)
  Реално ова е квантитет, многу малку квалитет. Подобро ќе имам 20 од по 1000 денари, него 4 од по 5000 денари чевли ;)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  патики и чизми друг пат, на есен вајда :lol:

  http://the-fire-inside-me.blogspot.com/ ... loset.html
   
  На <3 pleza4e <3, yeah, DeRose и 42 други им се допаѓа ова.
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  Јас па не знам што жена ќе бев. :^)
  Ретко чевли да ми се фетиш, имам некои 5-6 пара бркаат работа и толку.
  И кога имам вишок пари, не ми текнува да одам и да гледам чевли.
  Овие сама ги модифицирав. ;)
  Имаа некои машни однапред, јас тоа фино го одлепив, купив сатенски ленти и горе се врзуваат машни (обично многу помали од овие).
  Немаат платформа, штиклата е ниска и се многу удобни.
   

  Прикачени фајлови:

  • Cevlinja.JPG
   Cevlinja.JPG
   Големина на фајлот:
   274,2 KB
   Прегледи:
   20.763
  На mal.ecka, Adi888, esperanca и 9 други им се допаѓа ова.
 7. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  698
  Росонерка гледам околу 19 пара различни чевличиња и ова покажува дека сакаш да добиваш внимание
  Кај сите ја забележувам истата работа - истакнат им е дизајнот а не висината.
  Според тоа ти си една приземјена личност која цврсто гази на земјата и секогаш до крај ги брани своите ставови.Црните ми се must have бидејќи одговараат на секоја облека,јас би прокоментирала за оние со позанимлив дизајн.
  Повеќето се лакирани и светкави-ти си една комплицирана личност која секогаш бара повеќе и повеќе.Не се задоволуваш со малку.
  За боите -гледам дека преовладува секоја па дури и шаренкиве цветни.Тоа ја покажува твојата нескромна природа и див карактер.Но затоа пак лесно би можела да се прилагодуваш на секоја ситуација.
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  698
  За тебе,многу доволно е и ова за да можам да кажам дека си една многу креативна личност која неможе да поднесе друг да и диктира правила во животот.Мразиш неправда и си една многу необична девојка која си ги знае точните приоритети во животот и знае што сака.
   
 9. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  698
  Ете ги и моите омилени.
  СЕ ИЗВИНУВАМ ЗА ЛОШИОТ КВАЛИТЕТ,АПАРАТОТ МИ ЦРКНА ПА МОРАВ СО МОБИЛНИОТ.
   

  Прикачени фајлови:

  На maca cvet, lobenickaa97, Snow-Star и 60 други им се допаѓа ова.
 10. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Ќе ги ставам оние кои ги носам најчесто :)

  Првиве, црните салонки ги имам убиено од носење. Имаат штикла од некои си 11-12 цм, ама се неверојатно удобни и згодни. Ги носам во секоја можна прилика :$

  Вторите, кремасти сандали се високи 12цм. Удобни не се многу ама се трпи, не е страшно :D. На сликава ми се излизгани прстите (зашто ми се доолги) хахахаха

  Третите, многу ги сакав кога ги купив. Ги дадов на едно девојче да ги носи и ми ги искривила. Носење веќе- никогаш!!~

  Четвртите се наш стабилни и со дебела штикла. Но, немаат платформа и не им е баш згоден падот :)

  Последните ми се од матурата. Преудобни ми беа и многу ги сакам. Секојдневна салонка, за секоја прилика 8)

  Eдит: Јавн многу ми се допаѓаат твоите салонки. Преубави се :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • PICT0101.JPG
   PICT0101.JPG
   Големина на фајлот:
   38,2 KB
   Прегледи:
   20.659
  • DSC_0208.JPG
   DSC_0208.JPG
   Големина на фајлот:
   102,6 KB
   Прегледи:
   20.655
  • DSC03621.JPG
   DSC03621.JPG
   Големина на фајлот:
   45,4 KB
   Прегледи:
   20.652
  • Copy of DSCN9560.jpg
   Copy of DSCN9560.jpg
   Големина на фајлот:
   65,7 KB
   Прегледи:
   20.657
  • Copy of DSCN0249.jpg
   Copy of DSCN0249.jpg
   Големина на фајлот:
   61,8 KB
   Прегледи:
   20.652
  На nicky_fashion, Adi888, Juicy и 16 други им се допаѓа ова.
 11. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  извинете за квалитетот сепак овие се слики случајно што сум сликана а ги има фатено и штиклите.. инаку некој ден ќе ги сликнам одделно моите омилени чевли, поубаво да се гледаат..

  п.с. беливе ми се омилени (не се гледа убаво на сликава, ама тоа што е како железно е катинарче со клуч), најчесто нив си ги носам.. :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00524.JPG
   DSC00524.JPG
   Големина на фајлот:
   242,2 KB
   Прегледи:
   1.180
  • DSC00605.JPG
   DSC00605.JPG
   Големина на фајлот:
   253,7 KB
   Прегледи:
   1.177
  • DSC00654.JPG
   DSC00654.JPG
   Големина на фајлот:
   71,6 KB
   Прегледи:
   1.176
  • DSCF0023.jpg
   DSCF0023.jpg
   Големина на фајлот:
   24,9 KB
   Прегледи:
   1.178
  • DSCF0085.jpg
   DSCF0085.jpg
   Големина на фајлот:
   244,9 KB
   Прегледи:
   1.175
  На LadyH, Marilyn-Monroe, Hipica и 4 други им се допаѓа ова.
 12. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156
  Роси преку чевлите не можеш да оцениш дали некој е паметен или не, ама зарем стварно не ти говорат ништо за една личност?
  Па ако зашлапаш во кал, ако се грижиш за изгледот идеш одма правец во тоалет да ги ичистиш. Ако оставиш така и се шеташ со калта, тоа ја покажува твојата негрижливост за себе, и твојата неуредност.

  Инаку од твоиве ти ги сакам првите, последните, и тие плавките со цветчиња :)
   
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  ^ Навистина не ги проценувам луѓето според чевлите воопшто. Посебно никогаш во животов не сум размислувала како yawn што не процени мене и трендафилка по чевлата. Не ми се чевлите, облеката, накитот, козметиката показател за тоа како една личност е.


  Иначе yawn немам високи, зашто со моите 180 цм не се чуствувам удобно во чевли пример како твоите црни и златни. :) За преку ден си носам ниски или на плута или на мала штикла, а за навечер си носам и високи, па 11 цм не се малку :lol:
  Последните неутрални салонки се пренајубави!

  ФБИ 2 и 4 фаворити, преубави се кремастите сандали, се заљубив во нив уште кога те видов во комплетната комбинација. А glamour-lady втортата слика, црните салонки се супер ;)
   
  На FBI и glamour-lady им се допаѓа ова.
 14. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Се надевам може да ви ги покажам моите најнови балетанки :sun:
   

  Прикачени фајлови:

  На OnlyGirl1, Chocolate.me, esperanca и 16 други им се допаѓа ова.
 15. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  Како што ракописот, парфемот, шминката и стилот говорат за карактерот, така говорат и чевлите.

  Пример би рекла дека Yawn е храбра, модерна и секогаш сака да е во центарот на вниманието. Сака да се истакне и да биде забележана и не се сомневам дека успева во тоа.

  ФБИ обрнува внимание на квалитет, важна и’ е удобноста пред се’, а тоа ја карактеризира како приземјена и практична личност. Чевлите што ги носи се модерни, но смирени. Пред чевлите со јаки бои што веднаш паѓаат во очи, таа ќе одбере елеганција и квалитет, па би рекла дека општо во животот обрнува внимание на она што доаѓа до израз на втор поглед, и впечатоците не и’ се површни.

  Е така, ви гледав на штикли :rofl:
   
  На RiRii, Phyramide, soncicko и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Не сме ни свесни како секој наш потег, секој наш детал зборува за нашиот карактер :)
  Не буквално дека ако имаш штикла 12 си добра, ако има 15 си лоша. Али земено како целина, секој наш избор "зборува"" по нешто :) Јас неможам да ги читам овие знаци. Али има луѓе кои многу добро го прават тоа. Всушност тоа им е работа на психолозите :)

  Јас ќе ставам штикли што веќе сум ги ставила во друга тема, ама немам други слики. Чизми се, за сандали рано е, уште не сум ги извадила :)
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_0189.jpg
   IMG_0189.jpg
   Големина на фајлот:
   271,3 KB
   Прегледи:
   1.438
  • d.jpg
   d.jpg
   Големина на фајлот:
   83,7 KB
   Прегледи:
   1.439
  • img0085m.jpg
   img0085m.jpg
   Големина на фајлот:
   44,3 KB
   Прегледи:
   1.436
  На DeRose, Sanniii, Hkikica и 47 други им се допаѓа ова.
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.357
  Пол:
  Женски
  Росонерка,твоите чевли се навистина преубави,нема пар што не би сакала да го имам. :inlove: Ми личиш на самоуверена жена,со прекрасен стил...Браво за изборот!
  Алиса и твоите се прекрасни,посебно кафените чизмички се прекрасни. :inlove:

  Еве ги моите омилени чевли што најчесто ги носам...Летните сандали ми се кренати,освен тие портокаловите па затоа не можев да ги сликам,но во некоја наредна прилика ќе ги ставам и нив. :)

   

  Прикачени фајлови:

  • DSC09652.JPG
   DSC09652.JPG
   Големина на фајлот:
   354,2 KB
   Прегледи:
   1.382
  • DSC09653.JPG
   DSC09653.JPG
   Големина на фајлот:
   327,1 KB
   Прегледи:
   1.379
  • Picture 013.jpg
   Picture 013.jpg
   Големина на фајлот:
   252,6 KB
   Прегледи:
   1.380
  • Picture 022.jpg
   Picture 022.jpg
   Големина на фајлот:
   338,6 KB
   Прегледи:
   1.378
  • DSC08252.JPG
   DSC08252.JPG
   Големина на фајлот:
   234,8 KB
   Прегледи:
   1.379
  • DSC09654.JPG
   DSC09654.JPG
   Големина на фајлот:
   390,3 KB
   Прегледи:
   1.381
  • Picture 047.jpg
   Picture 047.jpg
   Големина на фајлот:
   275,7 KB
   Прегледи:
   1.376
  На Adi888, esperanca, Angelche и 12 други им се допаѓа ова.
 18. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.156
  Там-тадаааммм. Кога одлучив да ставам слики во темава, сфатив дека немам поима како се ставаат слики, али се снајдов некако. Еве неколку чевли кои ги сликнав специјално за овде. Останатите во некоја наредна прилика. Кога веќе собрав храброст да ставам слики, добро е :)

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  Овие се темно зелени, али како црни испаднале на сликава:

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ај доста се сега за сега, да не ми дојде многу одеднаш :lol:
   
  На LUCERKA, Adi888, soncicko и 7 други им се допаѓа ова.
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Јас само овие ги имам в компјутер, понатаму ќе ги сликам другите.Ги имам веќе во друга тема постирано. Од матура ми се.
  Лаковани, штикла 13-ина цм.
   

  Прикачени фајлови:

  • page.jpg
   page.jpg
   Големина на фајлот:
   24,3 KB
   Прегледи:
   1.264
  На JuLleE, Wild-GirL, Hiii и 7 други им се допаѓа ова.
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Јас и кажав еднаш на Алиса дека ако оди пак накај Америкине ќе мора и мене да ми купи вакви прекрасни чизми :D првите ми се пренајубави уште од пред 2-3 години кога ги видов на интернет се заљубив во нив! Алиса одвај чекам и останатите чевли да ти ги видам.

  Маја црните салонки се супер, ама и оние маслинестите се предобри! Тие со рибата само не ми се допаѓаат.

  Багуфче последните 2 пара се супер. Тие се од Гари? :)
  Се надевам само дека ќе ти се удобни зашто сите се жалат на тоа.
   
  На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.