1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Случајно налетав на мојот...злоставувач...

Дискусија во 'Психологија' започната од KittyAgnes, 10 септември 2021.

 1. KittyAgnes

  KittyAgnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2021
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Сигурно има тука неколку луѓе кои во нивното минато имаат трауматични искуства со личност која емотивно, сексуално, психолошки (или/и) финансиски ги злоупотребила. Дај Боже да платиле за своето злосторство, но знаеме дека тоа е реткост тука...

  Поминале години, вие сте сосема друга личност, сте се изградиле повторно и сте ја надминале траумата... и од никаде ете повторно случајно се среќавате со таа личност (најслучајно, дали во маркет, на улица)

  Доколку имате искусено ваква работа, споделете го вашето искуство, како сте реагирале, дали траумата се вратила одма, дали некако сте се одмаздиле....како сте постапиле во тој неизбежен момент?