1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Случајно налетав на мојот...злоставувач...

Дискусија во 'Психологија' започната од KittyAgnes, 10 септември 2021.

  1. KittyAgnes

    KittyAgnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    1.144
    Пол:
    Женски
    Сигурно има тука неколку луѓе кои во нивното минато имаат трауматични искуства со личност која емотивно, сексуално, психолошки (или/и) финансиски ги злоупотребила. Дај Боже да платиле за своето злосторство, но знаеме дека тоа е реткост тука...

    Поминале години, вие сте сосема друга личност, сте се изградиле повторно и сте ја надминале траумата... и од никаде ете повторно случајно се среќавате со таа личност (најслучајно, дали во маркет, на улица)

    Доколку имате искусено ваква работа, споделете го вашето искуство, како сте реагирале, дали траумата се вратила одма, дали некако сте се одмаздиле....како сте постапиле во тој неизбежен момент?
     
  2. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.925
    Пол:
    Женски
    Ми се нема десено вакво нешто, мислам да ме силува некој или нешто слично, ама некогаш не дај Боже се деси, ќе пробам да го убијам ама најсериозно.
    А ако не успеам, ќе пробувам се` дур не ми успее.
    А ако го видам на улица, толку ќе му биде.
    Пошто јас не заборавам, злопамтило сум, а и преку таква работа никогаш не би можела да преминам, и бел ден нема да види дур сум жива,
    на нашево ,,правосудство" не верувам
     
    На KittyAgnes му/ѝ се допаѓа ова.
  3. calm-girl

    calm-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2021
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    895
    Пол:
    Женски
    Таквите за мене се воздух само. Не ги гледам. Има кој да им плати за тоа.
     
    На KittyAgnes му/ѝ се допаѓа ова.
  4. KittyAgnes

    KittyAgnes Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2021
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    1.144
    Пол:
    Женски
    и јас би сакала да се воздух и некои денови се, ама тоа е мнг тешко..... иначе тоа е најдобар совет, ако ја видиш личноста исто ко да не си ја видел ама кога станува збор за траума од мнг висок степен тоа е мнг тешко
     
    На calm-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. calm-girl

    calm-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2021
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    895
    Пол:
    Женски
    @KittyAgnes
    Има кој да им плати на таквите. Нека не ме вознемируваат само, тоа ми е доволно.
     
    На KittyAgnes му/ѝ се допаѓа ова.