Случка на денот...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од summer-lover, 2 април 2014.

1. summer-lover

summer-lover Популарен член

Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    1.255
    После овие караници во СДК решив да направам тема за случките кои порано ги кажувавте во СДК..
    Под случки секако спаѓаат и случките во училиште/факлутет,со другарките,со саканиот итн.
    Поздрав :*

2. QueenElena

QueenElena Популарен член

Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.213
    Допаѓања:
    1.287
    Чувствувам дека темата ќе биде заклучена, иако според мене би била интересна
    Ај, да си кажам.
    Сега за сега, тоа е часот по математика.
    Последен, седми час. Обично е досаден и мачен. Но, денес си ставив некои зелени очила (не розеви, туку недозреани недораснати зелени) и шекнав.
    Можеби од досада(потреба), можеби несвесно преку воздухот се „дргоирам“ со мирис на цвеќињата што пораснаа. Не знам. Важно, шекнав на големо.
    Си направив некакво бебешко опавче над челото и си го мазнев кога ми беше досадно.
    Ме опоменија дека мојата „фризура“ ги деконцентрира.
    А јас дури и на табла излегов да решавам со таа фриура. Точно ја решив задачата, а сепак изгледав како идиот. Ама мене ми беше многу забавно.
    Се' знаев. Сите задачи како на зафрканција си ги решив.
    Можеби малку им досадував на децата, но...тоа е тоа. :D

Инаку, верувам дека ова нема да остане случка на денот прибидејќи(како си Хипстер, знам глуп е зборот) денес за првпат ќе одам на тренинг(кошарка) во новиот клуб. Мислам дека тоа ќе биде вистинската случка на денот.
    Ќе видиме, ќе видиме(Хитлер стајл! Оп, оп, оп).

3. ColoursOfTheRainbow

ColoursOfTheRainbow Популарен член

Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.407
    Настан на денот 02.04.2014 - Испаднав од својата соба и полека, но сигурно излегов на тараса во дворот, да ме фане воздух, да ме видат комшиите додека мајка ми и татко ми ме гледаа со отворена уста. Веќе сум почнала да им недостасувам на комшиите ме заборавиле... ме гледаат само кога се враќам од школо и ако имаат некои повеќе среќа ме видат и кога одам накај школо или кога излегувам во чаршија (петок, сабота). Освен кога излегувам во чаршија (2 пати неделно) или одам накај школо, цело време сум затворена во својата соба, каде ништо не се случува драматично, нема кој да ми суди и мноогу ми е интересноо :) И нема луѓе :!: Дури и во чаршија одеме некаде каде што нема многу луѓе :?:
    Дефинитивно нешто се случува со мене |(

4. angelche16

angelche16 Популарен член

Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    1.846
    Допаѓања:
    7.593
    02 06 2015 ми подари ружа мојот ме изнашета мостот на желбите се бакнавме :inlove:

5. Bitter-Sweet

Bitter-Sweet Форумски идол

Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    8.691
    Допаѓања:
    50.072
    Случка на денешниов ден - се испокарав со него и пред раскинување дојдовме. Како опстанавме не знам.

6. PogbaPol

PogbaPol Популарен член

Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.473
    Допаѓања:
    10.384
    pustiv livce i site me turnaja hhhhhhh

На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Bitter-Sweet

Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    8.691
    Допаѓања:
    50.072
    Излегов до продавница и внатре еден млад продавач кој некако чудно ме гледаше и ми се смешкаше. Што беше работата не знам, ама стварно чудно ме гледаше.

На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  8. hermosa

hermosa Популарен член

Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    2.552
    Допаѓања:
    3.466
    Koga najubaviot kolega ke stavi status za ljubovtapriceless

9. Bitter-Sweet

Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    8.691
    Допаѓања:
    50.072
    Колку се децата мили и искрени... денес му се налутив на внук ми и му подвикнав малку, викам Не ми приоѓај додека не се распаметиш. Тој како ништо да не било пак си доаѓаше кај мене и ме задиркаше. Се почувствував сакано и ме разнежни начинот на кој децата не се откажуваат од тоа што го сакаат и радоста им е побитна од се, а не како нас што гордоста ни уништува се.