Случка на денот...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од summer-lover, 2 април 2014.

 1. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.255
  Пол:
  Женски
  После овие караници во СДК решив да направам тема за случките кои порано ги кажувавте во СДК..
  Под случки секако спаѓаат и случките во училиште/факлутет,со другарките,со саканиот итн.
  Поздрав :*
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Чувствувам дека темата ќе биде заклучена, иако според мене би била интересна
  Ај, да си кажам.
  Сега за сега, тоа е часот по математика.
  Последен, седми час. Обично е досаден и мачен. Но, денес си ставив некои зелени очила (не розеви, туку недозреани недораснати зелени) и шекнав.
  Можеби од досада(потреба), можеби несвесно преку воздухот се „дргоирам“ со мирис на цвеќињата што пораснаа. Не знам. Важно, шекнав на големо.
  Си направив некакво бебешко опавче над челото и си го мазнев кога ми беше досадно.
  Ме опоменија дека мојата „фризура“ ги деконцентрира.
  А јас дури и на табла излегов да решавам со таа фриура. Точно ја решив задачата, а сепак изгледав како идиот. Ама мене ми беше многу забавно.
  Се' знаев. Сите задачи како на зафрканција си ги решив.
  Можеби малку им досадував на децата, но...тоа е тоа. :D

  Инаку, верувам дека ова нема да остане случка на денот прибидејќи(како си Хипстер, знам глуп е зборот) денес за првпат ќе одам на тренинг(кошарка) во новиот клуб. Мислам дека тоа ќе биде вистинската случка на денот.
  Ќе видиме, ќе видиме(Хитлер стајл! Оп, оп, оп).
   
 3. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  Настан на денот 02.04.2014 - Испаднав од својата соба и полека, но сигурно излегов на тараса во дворот, да ме фане воздух, да ме видат комшиите додека мајка ми и татко ми ме гледаа со отворена уста. Веќе сум почнала да им недостасувам на комшиите ме заборавиле... ме гледаат само кога се враќам од школо и ако имаат некои повеќе среќа ме видат и кога одам накај школо или кога излегувам во чаршија (петок, сабота). Освен кога излегувам во чаршија (2 пати неделно) или одам накај школо, цело време сум затворена во својата соба, каде ништо не се случува драматично, нема кој да ми суди и мноогу ми е интересноо :) И нема луѓе :!: Дури и во чаршија одеме некаде каде што нема многу луѓе :?:
  Дефинитивно нешто се случува со мене |(
   
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.846
  Допаѓања:
  7.593
  Пол:
  Женски
  02 06 2015 ми подари ружа мојот ме изнашета мостот на желбите се бакнавме :inlove:
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.691
  Допаѓања:
  50.072
  Пол:
  Женски
  Случка на денешниов ден - се испокарав со него и пред раскинување дојдовме. Како опстанавме не знам.
   
 6. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.384
  Пол:
  Машки
  pustiv livce i site me turnaja hhhhhhh
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.691
  Допаѓања:
  50.072
  Пол:
  Женски
  Излегов до продавница и внатре еден млад продавач кој некако чудно ме гледаше и ми се смешкаше. Што беше работата не знам, ама стварно чудно ме гледаше.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.552
  Допаѓања:
  3.466
  Пол:
  Женски
  Koga najubaviot kolega ke stavi status za ljubovtapriceless
   
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.691
  Допаѓања:
  50.072
  Пол:
  Женски
  Колку се децата мили и искрени... денес му се налутив на внук ми и му подвикнав малку, викам Не ми приоѓај додека не се распаметиш. Тој како ништо да не било пак си доаѓаше кај мене и ме задиркаше. Се почувствував сакано и ме разнежни начинот на кој децата не се откажуваат од тоа што го сакаат и радоста им е побитна од се, а не како нас што гордоста ни уништува се.