Смени збор од филмски наслов во зборот „Срање’

Дискусија во 'Форумски игри' започната од ccca, 1 мај 2016.

 1. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.198
  Во оваа навидум провокативна игра правилата се едноставни:
  -Одбери едно име на филм без разлика дали странски или нашински и
  -Смени еден збор од неговиот наслов со зборот "Срање" или "Shit" зависно како е посмешно/соодветно
  (и објави го)

  пр: Трето Полувреме=Трето Срање
  Rambo: First Blood=Rambo: First Shit
   
  На Bender Rodriguez и BoneMachine им се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.643
  Допаѓања:
  49.275
  Пол:
  Женски
  Final destination - Final shit
  Добро звучи.
   
 3. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.369
  Sex and the City, Sex and the Shitty.
   
  На Kukla994, sugarlips, Lady Phoenix и 4 други им се допаѓа ова.
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.307
  Допаѓања:
  100.869
  Пол:
  Женски
  Beautiful mind = Beautiful shit :wasntme:
   
  На Thallia, Machkata, sugarlips и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.452
  Допаѓања:
  185.632
  Пол:
  Женски
  :o]:)]:)]:)
   
  На Lady Phoenix му/ѝ се допаѓа ова.
 6. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.307
  Допаѓања:
  100.869
  Пол:
  Женски
  Шо се разбесни, Божо.. тоа е во стил, I love that shit...movie I mean, mind... актер.:$ :inlove: :D

  Или, All the President's men = All the President's shit :bug:
   
  На Lady Phoenix, SnowWhite8, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.452
  Допаѓања:
  185.632
  Пол:
  Женски
  Ептен ми го погоди филмот, и глумецот.
  На емоција ме фати :P
   
  На Lady Phoenix и zhap4e им се допаѓа ова.
 8. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.369
  Имам безброј идеи за темава, when it comes to shit станувам многу креативен. :D

  12 Years a shit(12 Years a Slave), Tropic Shit(Trophic Thunder), The Shitfather(The Godfather), Shitfells(Goodfellas)...

  Добро што ја отворивте темва после постите, ќе се измрсев од првa на темава. :D
   
  На Kukla994, Lady Phoenix, Mhhm и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.643
  Допаѓања:
  49.275
  Пол:
  Женски
  The dark knight rises - The dark shit rises
   
  На sugarlips, Lady Phoenix, Bender Rodriguez и 2 други им се допаѓа ова.
 10. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.307
  Допаѓања:
  100.869
  Пол:
  Женски
  :D Е, па ти. Кај Beautiful Shit, шитот е со друга конотација. Не е тоа, тој шит, ист тип ко во оној со Прецједник... кај него, шитот си е баш шит.:rofl:
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.452
  Допаѓања:
  185.632
  Пол:
  Женски
  Dumb and dumber-----Shit and shitier |(
   
  На Thallia, Lady Phoenix, Eli23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  93.572
  Пол:
  Машки
  In the heat of the night - In the shit of the night
   
  На Lady Phoenix, BoneMachine и ccca им се допаѓа ова.
 13. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.198
  за момент го замислив како анимиран супер херој што испарува/чади во ноќта

  The Hateful Eight = The Hateful Shit
   
  На Lady Phoenix, Bender Rodriguez и BoneMachine им се допаѓа ова.
 14. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  93.572
  Пол:
  Машки
  Star Wars: The Empire Strikes Back - Star Wars: The Empire Strikes Shit
   
  На Lady Phoenix, ccca и zhap4e им се допаѓа ова.
 15. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.042
  Допаѓања:
  18.140
  Пол:
  Женски
  Fifty Shades Of Shit
   
  На sugarlips, Lady Phoenix, Eli23 и 2 други им се допаѓа ова.
 16. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.198
  Fifty Shits of Gray
   
  На Lady Phoenix, Eli23, zhap4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.198
  The Hills Have Eyes-The Shit Have Eyes
   
  На sugarlips и zhap4e им се допаѓа ова.
 18. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.078
  Пол:
  Женски
  Sranje Poluvreme bre.

  Makedonsko krvavo sranje
  Gone with the shit
  Last shit in Paris
  Shitty Friday
  Saturday Night Shit
  Mad Shit: Shitty Road
  The English Shit
  A Serbian shit
  American Shit
  Shitty Beauty
  The curious shit of Benjamin Button
  Shitty Potter
  The Lord of the Shit
  The Shitbook
   
  На Kukla994, simonna.a, Lady Phoenix и 4 други им се допаѓа ова.
 19. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.198
  hahaha shitty potter

  Mad Max: Fury Road - Mad Max: Shitty Road
   
  На Lady Phoenix и zhap4e им се допаѓа ова.
 20. Spenstar

  Spenstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Pretty woman- Pretty shit :D
   
  На Lady Phoenix и BoneMachine им се допаѓа ова.