1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Смешни поздрави и честитки

Дискусија во 'Насмевка' започната од kate-the-great, 13 јануари 2011.

 1. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  -Ги поздравувам сите ќелави со песната “Во коси да ти спијам”

  - Снаата ја пречекува свекрвата со песната Црна се чума зададе .

  - Мајката и таткото му посакуваат среќен прв работен ден на нивниот син ( кој е ѓубретар ) со песната Остани џубре до краја.

  - Мајката ... и таткото ... на својата многусакана ќерка ... и пожелуваат среќно стапување во брак со песната Пази скиме спаваш.

  -Поздрав до комшијата и неговиот новороден син со песната “Сине мој”

  -Ја поздравувам погребната организација со песната “Доџи и узмиме”

  -Поздрав до дедо ми кој инаку е глув со песната “слушај кај шумат шумите”

  -Ги поздравувам сите слепи со песната “Ако ме погледнеш во очи”.
   
  На Glossy-girl, Hurrem-Aleksandra, Yipman2 и 11 други им се допаѓа ова.
 2. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Погребалната служба ви посакува убав и пријатен ден со песната "Чекам те код колима" :D
   
  На Glossy-girl, Hurrem-Aleksandra, srcekrsacka и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  -Специјален поздрав од мајката и таткото на невестата, до зетот со песната "Играј коњу играј"
  -Специјален поздрав од младоженецот до родителите на невестата со песната "Кој му ја мати водата на коњите"
  -Специјален поздрав до разорлените сватови, ги молиме да не кршат чаши зошто после невестата ке игра боса
  -Поздрав од музиката до сите фатени на орото, немојте да ги газите жиците оти прекинува музиката
   
  На kate-the-great и Snegulkaa им се допаѓа ова.
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  На циганска свадба вака се поздравувале: Поздрав до невестата и се моли да не меша многу, оти отиде пијачката :rofl:
   
  На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
 5. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.318
  Допаѓања:
  5.827
  Баба ми го поздравува Жан Митрев со песната Врати ми го срцето.
   
  На Hurrem-Aleksandra, N1ky, Elenuskaa и 8 други им се допаѓа ова.
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.316
  Допаѓања:
  144.948
  Црн хумор...
  Бабата и дедото му го честитаат вториот роденден на своето внуче со желби за многу среќа и здравје и да живее уште толку. :(
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Лилитке мори :( :) :o ;( :rofl: Да плачеш или се смееш ова :?:
  Уште еден сличен: Искрени желби за новороденчето со песната „Да живим још један дан“ :wasntme:
   
  На kate-the-great му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snegulkaa

  Snegulkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  44
  Поздрав до комшијата кој е инвалид со песната “Стани моме да заиграш"

  Поздрав до мојот сосед кој има 70год. и е неженет со песната “Кад права љубaв закасни”
   
  На Alesii и Snowdrop им се допаѓа ова.
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.068
  Слепиот дечко ја поздравува девојката инвалид со песната:
  „Стани моме да заиграш да те гледам весел јас„ :rofl:
   
  На NoellePage и MonnaSi им се допаѓа ова.
 10. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  СП од слепиот татко до својата ќерка во инвалидска количка со песната „Стани моме да заиграш да те гледам весел јас“.
  СП од непознат до непозната со песната Track 06.
  Едит, ме претрка Мимс. :D
   
  На SanjaKirchner и mims-89 им се допаѓа ова.
 11. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  88
  Мајката и таткото му го честитаат првиот роденден на својот син со песната "Живи сине још толико".
   
 12. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  На моите драги непријатели им посакувам среќно поминување преку минско поле со песната учини бар један погрешног корак ! :rofl:
   
  На N1ky, Elenuskaa, unhappyy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  -Саша Матиќ го поздравува Дејан Матиќ со песната „Упали светло да се гледамо у очи“
  -Бабата по поздравува зетот со песната „Играј коњу играј“ , а зетот ја поздравува бабата со песната „Црна се чума зададе“.
  -Публиката го поздравува Тони Михајлоски со песната „Во коси да ти спијам“.
   
 14. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Шта кажу девојке кад оче да искупеневиност? „Нека ме боли мало, нека малоо“
  А шта кажу кад искупе невиност? „Направи ми синаа“
  Шта каже муж жени кад се врати са полагања? „Дигни ме пао сааам“
  А кад уџе у контејнер он каже: „Како си, како си могла, како си успела?“
  А шта је рекла циганка за време бомбардовања? „A око мене лете, лете сви, хајде барем и ти полети“
  Шта каже Јелена Карлеуша када види миша? „Иде маца око тебе“
  Шта је реко србин када је отишао на летовању у Грчку? „Ово је земја моих снова“ :^)
  Шта каже дете мајци? "Доџи и узми мее“
  Шта је Милошевич рекао у Хагу? „Све је лаж, само пуста лаж“
  Шта је рекао наркоман? “Ти си ми у крвии“
  Шта је рекао поп у јавности? „Никадааа, белу боју не носим“
  Ком песму је друг, друга честитао роџендан? „Умрии прије смрти“
  Када сам стао за сто у кафану, конобар је пришао и рекао шта желите? А ја одговори: „Пиво ми дај, пусти музику и не пеглај“
  Шта је рекао алкохоличар када је видео флашу пива? „Погледај како дрхтим када гледам те, и као да си последња на свету не дам те“
  Након неког времена као што је попио пиво рекао је: „Требаш ми, требаш ми“
  Шта је Шешељ рекао у Хагу? „Лажу, лужу ме, да вријеме лечи све“
  Када је купац ушао у продавницу продавац је рекао шта желите, а он је одговорио: Беле руже, беле ружее“
  Шта је рекао муж жени, када се вратио са посла мртав уморан? „Ја ринтам, ринтам, по целу ноч и дан“
  Након лошев изведеног ударца, судија је рекао: „Поново, поново“
  Сада че те видети за кого је навивала Лепа Брена када су се побили Мујо и Миле? „Удри удри удри Мујо“
  Шта је рекла девојка дечку после раскида? „Кажем одлазии“
  Након једне секунди? „Мислим остании“


  Се надевам дека ги знаете повеќето песни. :*
   
  На Fallin-ForHisSmile му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Честитам своом вољеном мужу роџендан са песмом "Умри" од Стоје!
   
  На srcekrsacka и unhappyy им се допаѓа ова.
 16. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  поздрав до таксиметарот со песната - г‘де журиш од инди :D
   
  На N1ky, srcekrsacka, nena2010 и 2 други им се допаѓа ова.
 17. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Среќен 70 роденден на баба ми со песната ,,Умри " од Стоја :D
   
  На nena2010 и zhap4e им се допаѓа ова.
 18. SoNi55

  SoNi55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Честитка од другарите на ***** -Среќен 18 ти роденден и да живееш уште толку години!
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Поздрав до онаа нафураната коза што се меша во туѓи животи со песната од Стоја - Умри.
  и поздрав до моите соседи со песната од Џеси Џеј - Who's laughing now.. Ај хоуп деј лајк ит бикоз Ајм гоинг то РОК Д ХОЛ НЕЈБРХУД!!!!!!!
   
  На LuDaChA22 и A-j-a им се допаѓа ова.
 20. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.423
  Надал го поздравував Ѓокович со "Учини бар један погрешан корак" :D :D :D :D
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.