1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Снежното дете (Ејовин Ајви)

Дискусија во 'Книги' започната од Stefani999, 23 февруари 2014.

 1. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Значи моментално ја читам и многу ми е интересна.

  По напуштањето на своето родно место и по смртта на нивното дете, Џек и Мејбел се населуваат во дивата Алјаска, со цел да создадат нов дом, и да започнат од почеток со своите животи.Но, и таму не е се како што си замислувале.Таму владеат поинакви сурови закони на природата, а секој нов ден е нова борба за опстанок. Мејбел сеуште е обземена од тагата за бебето што го загуби пред многу години, а Џек, нејзиниот сопруг, ги исполнува деновите со тешка, еднолична работа.Нивната голема љубов им помага да преживеат, а во една игра, радувајќи му се на првиот снег, нивниот Снешко добива облик на снежно дете.
  Нареднто утро,снежното девојќе го немаше-беше останал само безобличен куп снег.Исчезнаа и ракавиците и шалот кој и го обвиткаа околу главата.А детските траги на снегот водеа од дворот накај густата непроодна шума.
  А потоа на нивниот праг се појави девојче со сини очи и руса коса која себеси се нарекуваше Фиона...
  Сега во книгата името го пишува Фаина а не Фиона

  Ја има некој читано,ви се допадна?
   

  Прикачени фајлови:

  • imagesm,mm.jpg
   imagesm,mm.jpg
   Големина на фајлот:
   9,2 KB
   Прегледи:
   111
 2. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  391
  од библиотека ја зеде или ја купи некаде? би сакала да ја прочитам.
   
 3. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Библиотеката ми ја даде како награда..Би требало да ја има во сите библиотеки :)