1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети за помалку трошење пари

Дискусија во 'Канта' започната од captivating, 25 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  475
  Разгледав и не видов ваква тема. За имево не ми текнуваше во моментов ама слобдоно нека се смени со посоодветно
  .

  Мислам дека е добра идеја да ги споделиме начините како да штедиме на пр. при пазарење за храна, како да се намалат сметките за струја, вода, како да им пруштиме разни работи на децата без да потрошиме многу инт

  Јас за да заштедам кога пазарам правам листа и се обидувам да се приджувам до тоа што ни треба (иако секогаш имаме и додатни производи кои не се на листата).
  А за да ни биде помала сметката за струја пуштам машина само после 10.
   
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Јас само ова би го посоветувала и за себе и за другите..
  [​IMG]
  И по можност после недела дена да не се деси ова :rofl:
  [​IMG]
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.695
  Допаѓања:
  65.010
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.