1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети за фаза заљубување

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sweety90, 24 декември 2010.

 1. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  1 Не спијте со дечкото на првиот состанок ако сакате некаква иднина со него. Да, многу врски почнуваат и така, но не ризикувајте затоа што може да добие впечаток дека сте девојка за една ноќ.


  2 Не глумете дека сте заинтересирани за некое негово хоби затоа што вистината секогаш излегува на виделина.


  3 Кога дечкото ќе ви кажи дека не сака озбилна врска тоа кажете и го на вашата пријателка или запишете го. Така ќе бидите приморани да го прифатите фактот дека тој навистина не го сака тоа!


  4 На состаноците уживајте во моментите од сегашноста. Тоа значи дека не треба да разговарате со него за иднината. Отприлика првите месец дена треба да се забавувате.


  5 Во кревет насочете го своето внимание на сопственото задоволство. Не ги истакнувајте своите вештини а со тоа него му го скратувате задоволството и мислењето дека уживате.


  6 Слушајте се што за него ќе ви кажат пријателите и роднините. Ако слушнeте коментар:"Пред тебе во ниедна врска не успеа да останe верен" тогаш ВНИМАВАЈТЕ!


  7 Кога нешто правите заедно секогаш седете или бидете бочно од него. Така машките се поопуштени отколку кога се наоѓате лице в лице еден со друг.


  8 Во првите двa-три месеци поминувајте повеќе време и со пријателите. Затоа што машките често ги фака паника од типот "Ова иде пребрзо!!!" па затоа давајте му малку слобода.


  9 Барем двa - три месеци додека не одлучите да влезете во озбилна врска, сите опции нека ви останат отворени. Потребни ви се минимални 90 дена за да почнeте да го запознавате озбилно и целосно.
   
  На Limpan и Alanna им се допаѓа ова.
 2. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  добро е душо ова би направила некои измени но во главно ми се допаѓа :)
   
 3. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Што би изменила или додала според тебе? :)