1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совет

Дискусија во 'Канта' започната од Sunshine555, 31 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  68
  Имам проблем косата воопшто не ми е густа и ајде што влакното ми е слабо дури и ретко ,ми се чини да ја фатам в раце ќе ми остане ;( Имам пробано со шампони за кои викаат дека ја згуснувала,но нема резултати или ми се витка или ми станува бушава па ако имате некој совет ве молам помагајте или перика ќе си купам :emo: (кидинг)
   
 2. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.160
  Допаѓања:
  22.992
  Пол:
  Женски
  Пробај со јајце..измати две јајца..и ко ќе си пред капење клај ги јајцата на коса..и стој барем 45 мин или поќее..и после изми ја косата најнормално со шампонн..ќе видиш каков сјај и густина се добиват..го пробав - знам :D ..Позз
   
 3. MoDeRnA

  MoDeRnA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  место да ставаш живо јајце на коса може да пробаш и со шампонот naturals од јајце, ја го користиам веќе подолго време и стварно е многу убав и го потхранува и обновува влакното. позз :)
   
 4. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Јас па ставам маткано јајце и цеден лимон.Не ја мијам често косата-3 пати неделно и ми има преубав сјај.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.