1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Содомија

Дискусија во 'Психологија' започната од calm-girl, 22 август 2021.

 1. calm-girl

  calm-girl Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Не знаев во која категорија да ја ставам темава па решив да ја ставам во Психологија затоа што ја рачунам за болест.
  Дали вие сметате дека содомијата е болест? Дали за таквите што влегуваат во интимни односи со животните треба да се казнуваат?
  Јас кога ќе помислам само каков чин е содомијата.... ми се стемнува...
   
  На Need for Speed му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Noranora

  Noranora Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2021
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  388
  Пол:
  Женски
  О Д В Р А Т Н О .

  Мислам дека треба да има посебен психо одел за нив.
   
  На spacegirl92, Cookie21 и Liu им се допаѓа ова.
 3. felisitas

  felisitas Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  849
  Ова мислам дека се викаше зоофилија... Ако не грешам.
  Ми се чини и дека се изгласа за легално во некоја од западниве држави, не знам која беше.
  Пре-одвратно нешто, брутално... Ма не сакам ни да го помислам:puke:
   
  На spacegirl92 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.949
  Допаѓања:
  10.663
  Пол:
  Женски
  А шо значи содомија како поим?
   
 5. Mony18

  Mony18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2017
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  300
  Пол:
  Женски
  Полово општење со животни.
   
 6. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  21.670
  Пол:
  Женски
  На темава имам само еден коментар .

  О Д В Р А Т Н О !

  Не знам како некој би можел да го изгласа за легално и да го смета за нешто нормално ова .
   
 7. Black and white

  Black and white Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2021
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Машки
  Содомски грев.
  Гревот меѓу жителите на градот Содом. Хомосексуалноста. Тоа е градот кој што Господ го сипа со дожд од Сулфур и оган од небото. Се спомнува подетално во Стариот Завет. Зоофилијата, лезбејството и педерастијата се сметаат за Содомија, односно лгбт.
  Гадна и одвратна болест на духот кај човекот. Раѓа смрт и болести а не задоволство.

  Отците наши им предложија најдобронамерно на овие луѓе да се покајат и да се исповедаат и да се вратат на правилниот пат. А на нас ни рекоа да им помогнеме и да не ги отфрламе. Отфрлете го гревот а не грешникот така некако кажа тој кога имаше марш за традиционално семејство.

  ОДВРАТНО, ВО БИЛО КОЈ ПОГЛЕД ОВА НЕ Е НОРМАЛНО!
   
  На mesecar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.510
  Допаѓања:
  206.092
  Во содомија спаѓа и орален и анален секс.

  Тоа што го кажуваш е зоофилија.

  @RainBow сменете го насловот на темата.
   
 9. Escape83

  Escape83 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2021
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  142
  Она мисли на bestality
   
 10. mesecar

  mesecar Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2020
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Машки
  За жал веќе не се смета за болест и пореметување туку за самоспознавање и избор. Мислам дека и во Канада пред 2-3 години е изгласан закон со кој човек може да биде во брак со животно.
   
 11. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  1.053
  Пол:
  Женски
  Што?!
   
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.510
  Допаѓања:
  206.092
  Ко ќе лажиш, кај гледаш?
   
 13. Escape83

  Escape83 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2021
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  142
  Само малку гуглање
  Screenshot_20210826-215043_Reddit.jpg
   
 14. Acronia

  Acronia Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2021
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  373
  Пол:
  Женски
  Зошто сите проблеми во општеството се решени, сега преостанува само уште хомосексуалците да ги запалиме.
   
 15. mesecar

  mesecar Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2020
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Машки