Соединети Американски држави

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mantub, 29 август 2019.

 1. Mantub

  Mantub Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  4.683
  Допаѓања:
  38.981
  Пол:
  Женски
  Не знам дали има ваква тема, барав не најдов, ако има посочете ми ја и на оваа клуч.
  Накратко, темава ја отворам за да разговараме за начините да се оди во Америка и да се добие, државјанско, зелена карта и така натака.
  Друго
  Како да се пронајдат луѓе од доверба кои би прифатиле брак само на хартија значи американци, за да добиеме после 3 години право на државјанство. Секако дека за возврат они би добиле добри пари, збориме за ние што немаме роднини за да ни помогнат на други начини. :D