1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соларна батерија на телефон

Дискусија во 'Канта' започната од twilight123, 19 септември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  495
  Пол:
  Женски
  Бидејќи не најдов некоја категорија со технологија, темава ќе морам да ја ставам овде.
  Дали имате соларна батерија за телефон?
  Дали некогаш сте користеле?
  Јас ја купив од Грција, но имам некои нејасни прашања.
  Дали на пример ако нема сонце, на дневна светлина само може да се наполни?
  Дали може да се наполни кај што има сијалици?
  Колку време трае батеријата кај соларните?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.