1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Солзи на Есента (Son Bahar)

Дискусија во 'Канта' започната од M.a.r.i.l.y.n, 14 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  722
  " Галип е успешен деловен маж со амбиции. Тој се заљубува во ќерката на неговиот шеф и се жени за неа. Неколку години подоцна, нивниот брак е пред крај поради културни разлики. Но, сопругата Нурсел, не сака да го остави.

  Сабиха се мажи со Мехмет кога има само 18 години и заедно заминуваат за Германија. Кога решаваат да се вратат во Турција со нивната ќерка Зејно, во родниот град ги чека лошо изненадување.

  Сабиха открива дека сопругот е инволвиран во опасни дејствија и е убиен.

  Сабиха ќе почне да работи во компанијата на Галип, надевајќи се дека ќе почне нов и поубав живот. И тогаш патиштата на двете млади срца се испреплетуваат."

  Еве почнаа да даваат уште една турска серија на А1. Па што мислите за серијата, кои ви се омилени ликови, редовно ли ја следите..? :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
 3. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  [mod-dupla:2e3i9h06][/mod-dupla:2e3i9h06]
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.