1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соништа претворени во реалност

Дискусија во 'Врски' започната од antonieta30, 17 септември 2013.

 1. antonieta30

  antonieta30 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Дали се имаат исполнето вашите соништа?Дали сте успеале да бидите со тој за кој сте мечтаеле секоја вечер пред спиење,и да ги направите сите работи за кои сте мечтаеле?
   
 2. osi17

  osi17 Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  HAHAHA pa da dobro ako razmislam skoro site zelbi vo zivotot mi se ostvarija, samo kako mala ne bev precizna vo zelbite a i ponekogas ne znaev sto posakuvav :) . Zelbite se ostvaruvaat samo bidete vnimatelni so niv oti ne sekoja zelba e ubava zelba i nejzinoto ostvaruvanje mozebi i nema da vi odgovara
  Ps. Razmislete dobro pred da zimislite zelba bidejki mozebi i kje vi se ostvari :)
   
 3. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  677
  Допаѓања:
  867
  Да. Моите соништа за љубов се остварија. Сега не мечтаев да бидам со овој дечко точно во смисла тој и никој друг, него соништата за идеална љубовна врска, за идеален партнер во секоја смисла на зборот ....ми се остварија. Ми се исполни сонот да имам дечко кој се однесува баш како што се оденсува дечко ми, да ме чува баш како што ме чува овој дечко..... :inlove:
  Ја само ке додадам, она за што размислуваме, тоа привлекуваме во нашиот живот ;) Барем моето искуство е такво.
   
 4. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Едно сакав - да имам романтичен дечко. Епа немам :D Тоа не ми се оствари.
   
 5. osi17

  osi17 Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Ako toa ne ti odgovara togas smeni go, oti zivotot leta pomini go soo nekoj koj vistinski te zasluzuva :0
   
  На sj *O* и Nati.P им се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.947
  Допаѓања:
  61.562
  Пол:
  Женски
  Најпосле, да. Искрено, кога веќе изгубив надеж дека ќе запознам некој таков, сосема неочекувано се појави. Знам дека го заслужув после се што поминав.
   
 7. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  3.663
  Пол:
  Женски
  Да,иако никогаш не се надевав дека тоа ќе ми се оствари :)
   
 8. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  2.282
  Допаѓања:
  14.414
  Пол:
  Женски
  Соништата се остваруваат ако веруваш во нив.
  Мене не ми се оствари сон туку ми се случи чудо. Сфатив што имам откако го изгубив и се што сакав беше да ми се врати. Иако немаше надежи за тоа едно утро ме разбуди тој очекуван повик. Оттогаш верувам дека што и да посакаш ќе се оствари ако цврсто веруваш.
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.