Соништа претворени во реалност

Дискусија во 'Врски' започната од antonieta30, 17 септември 2013.

1. antonieta30

antonieta30 Активен член

Се зачлени на:
    17 јули 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Дали се имаат исполнето вашите соништа?Дали сте успеале да бидите со тој за кој сте мечтаеле секоја вечер пред спиење,и да ги направите сите работи за кои сте мечтаеле?

2. osi17

osi17 Активен член

Се зачлени на:
    1 септември 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    7
    HAHAHA pa da dobro ako razmislam skoro site zelbi vo zivotot mi se ostvarija, samo kako mala ne bev precizna vo zelbite a i ponekogas ne znaev sto posakuvav :) . Zelbite se ostvaruvaat samo bidete vnimatelni so niv oti ne sekoja zelba e ubava zelba i nejzinoto ostvaruvanje mozebi i nema da vi odgovara
    Ps. Razmislete dobro pred da zimislite zelba bidejki mozebi i kje vi se ostvari :)

3. newring86

newring86 Популарен член

Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    674
    Допаѓања:
    856
    Да. Моите соништа за љубов се остварија. Сега не мечтаев да бидам со овој дечко точно во смисла тој и никој друг, него соништата за идеална љубовна врска, за идеален партнер во секоја смисла на зборот ....ми се остварија. Ми се исполни сонот да имам дечко кој се однесува баш како што се оденсува дечко ми, да ме чува баш како што ме чува овој дечко..... :inlove:
    Ја само ке додадам, она за што размислуваме, тоа привлекуваме во нашиот живот ;) Барем моето искуство е такво.

4. Nati.P

Nati.P Популарен член

Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.014
    Допаѓања:
    849
    Едно сакав - да имам романтичен дечко. Епа немам :D Тоа не ми се оствари.

5. osi17

osi17 Активен член

Се зачлени на:
    1 септември 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    7
    Ako toa ne ti odgovara togas smeni go, oti zivotot leta pomini go soo nekoj koj vistinski te zasluzuva :0

На sj *O* и Nati.P им се допаѓа ова.
  6. Bitter-Sweet

Bitter-Sweet Форумски идол

Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    8.646
    Допаѓања:
    49.360
    Најпосле, да. Искрено, кога веќе изгубив надеж дека ќе запознам некој таков, сосема неочекувано се појави. Знам дека го заслужув после се што поминав.

7. Βικτωρία

Βικτωρία Истакнат член

Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    3.660
    Да,иако никогаш не се надевав дека тоа ќе ми се оствари :)

8. СуперДевојка

СуперДевојка Популарен член

Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.481
    Допаѓања:
    9.240
    Соништата се остваруваат ако веруваш во нив.
    Мене не ми се оствари сон туку ми се случи чудо. Сфатив што имам откако го изгубив и се што сакав беше да ми се врати. Иако немаше надежи за тоа едно утро ме разбуди тој очекуван повик. Оттогаш верувам дека што и да посакаш ќе се оствари ако цврсто веруваш.

На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.