1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сообраќајен факултет

Дискусија во 'Образование' започната од Ammy.Lee, 29 август 2012.

  1. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Средно учам Техничар за транспорт и шпедиција,после тоа сакам да продолжам исто на сообраќајен факултет.Каде ги има сообраќајните факултети?Знам дека има во Битола,кои насоки ги има?Што после факултет?Се што знаете во врска со сообраќајните факултети давајте информации во темава :)
    Не забележав иста тема,ако е дупла клуч :bow:
     
    На ivy531 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ivy531

    ivy531 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2013
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    10
    Ако знае некој во врска со сообраќаен факултет или факултет за безбедност и царина ве молам пишете и јас сега сум средно и учам техничар за транспорт и шпедиција...
    ДАВАЈТЕ НЕКОЈА ИНФОРМАЦИЈА!! :) :(
     
  3. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    Јас имам завршено на технички факултет во Битола отсек сообраќај и транспорт (само тој отсек е ) за тешко не е многу ако ти иде математика бидејќи 90% од предметите се со задачи и не се некои задачи сложени цело време решаваш со формули и нив треба да ги научиш иначе ништо без нив. Имаш математика 1 (таа е полесна ) и математика 2 (таа е потешка). Тоа е во глобала ако те интересира нешто повеќе прашај слободно во лп
     
    На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bunnie

    bunnie Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Здраво.Дали може некој да сподели искуство??