1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сосед со ментално пореметување - каде да се обратам?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sexychica, 29 март 2020.

 1. Sexychica

  Sexychica Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  76
  Здраво драги феминки,

  На крајот на јануари конечно се вселивме во нашиот нов дом. Среќни радносни се додека не се "запознавме" подобро со соседот со кој делиме ѕид.

  Човекот е во години и живее сам во стан кој го добил бидејки го дал своето земјиште за изградба на нашата зграда (новоградба).
  Станот е веќе полн со ѓубре, човекот мириса на мочки, и постојано се дере сам во станот или го попушта телевизорот. Вели дека нема повеќе, за по 20 тина минути повторно исто да е, и да се заканува преку ѕидот дека ќе не задави, не пцуе.. понекогаш и пее касно навечер што е крајно језиво.

  Проба сопругот да зборува со него, му појде на врата и тогаш ја увиде ситуацијата ( со ѓубрето?!?!)

  Згрозени сме а воедно не фаќа и паника поради тоа што сите знаеме во каква држава живееме. Се сеќавам пред некоја година исто така пронајдоа баба што собирала пелени, а сега понов случај е со близнаците во аеродром.

  Каде да се обратиме? Кој е надлежен за ова? покрај вознемирувањето најмногу ни е страв од зарази.

  Ве молам за совет!
   
 2. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  2.009
  Пол:
  Женски
  Јас мислам да пријавите во полиција доколку пак има бучава од неговиот стан и доколку се заканува, па за понатаму тие би требало да ве упатат.