Социјална Помош

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Elenuskaa, 28 октомври 2011.

 1. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.867
  Допаѓања:
  2.034
  Не најдов ваква тема а ако има слободно заклучете ја

  Ме интересира кое е вашето мислење? Дали владата презема доволно мерки за социјално загрозените лица?
  Мое мислење е дека уопште не се замарат со лицата кои примаат социјално... има толку многу семејства во Македонија што немаат за јадење, немаат покрив над главата а да бидеме искрени со 2000 ден. ништо неможе да се направи... Знам дека многу повеќе може да се направи за овие случаеви, наместо да се градат споменици и триумфални капии... Па кое е вашето мислење.. Позз
   
  На soco му/ѝ се допаѓа ова.