1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Социјална фобија

Дискусија во 'Канта' започната од Angela.Mnmnaaa, 30 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Angela.Mnmnaaa

  Angela.Mnmnaaa Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Социјална фобија претставува отежнато остварување комуникација и социјализирање во општеството. Луѓето што патат од оваа фобија се често депресивни, имаат лошо мислење за себе и не знаат како да се однесуваат со луѓето плашејќи се од нивното мислење, очекувајќи дека ќе биде негативно.
  Ми требаат ваши мислења околу тоа зошто се појавува, како би се отстранила и ако има некој кој се чувствува дека пати од оваа фобија, слободно нека каже да знаеме што конкретно се случува.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.968
  Допаѓања:
  55.206
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.