Социјални станови и станови за млади бρачни паρови 2015

Дискусија во 'Дом' започната од ivka-slivka, 22 јануари 2015.

 1. ivka-slivka

  ivka-slivka Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  160
  Пол:
  Женски
  Здρаво феминκи! Јас знам деκа гоρе наведените станови ќе се доделуваат до маρт 2015. Дали сте запознаени со ова и κои доκументи се потρебни? Поздρав
   
 2. Zorica76

  Zorica76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Interesna tema.. :) koga sme veke kaj socijalnite stanovi i jas bi sakala nekoj koj znae do koga se davaat.. Koja dokumentacija e potrebna i kaj se podnesuvaat? :)
  Kolku sto vidov nema bas zainteresirani za ovaa tema.. Ajde lugje pa samo informacija barame.. :)
   
  На ivka-slivka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ivka-slivka

  ivka-slivka Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  160
  Пол:
  Женски
  Јас знам сами деκа тρае до 31 маρт и ништо повеќе. Многу ми е битно неκој поинфоρмиρан да пише што знае.
   
 4. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.522
  И јас сум заинтересирана ,само да знаете дека со плаќање на кирија ке било во зависност од примањата јас си мислев дека поклон ке му ги дават
   
 5. Zorica76

  Zorica76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Fala za informacijata.. Bilo kakva e dobredojdena.. Pa i jas mislev deka gi poklonuvaat.. No i onaka sum pod kirija pa ako se plaka nekoja razumna suma bi sakala da znam kaj moze da se informiram.
  Vo koja institucija treba da se obratime?
   
  На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 6. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.522
  mislam deka koj saka moze rata da si plajka da go otkupi,jas zboram za stanovite za samohrani majki i socijlno zagrozeni i razvedeni lica,izgleda i za mladi bracni parovi procedurite vakvi ke bidat ne vervam niv badijala da mu gi dodelat
   
 7. Zorica76

  Zorica76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Pa i jas mislev na socijalni stanovi za samohrani majki.. Kao pomos od drzavata.. Zatoa i napisav koj e poinformiran neka pise...
   
  На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ivka-slivka

  ivka-slivka Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  160
  Пол:
  Женски
  Да да во зависност од платата ќе се плаќа и κиρија за сите тоа важи. Него, κажете што доκументи тρебаат?
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.778
  Допаѓања:
  256.206
  Пол:
  Женски
  А каде може повеке инфо околу ова да се добие?
   
 10. Zorica76

  Zorica76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  jas malku istrazuvav na net snosti.... Vlegov na edna stranica za socijalni stanovi i kolku sto mozev da razberam tie stanovi se davaat na lecitacija koj poveke ke ponudi... Zivi gluposti... Komentarite na taa tema bea deka za tie stanovi treba da imas vrski.. Deka mnogumina podnele no nisto od toa.. Znaci ne procitav ni eden pozitiven na taa tema.. Taka da ne se opteretuvam so taa tema poveke.. No dokolku nekoj zemal.. Mislam kao poklon od drzavata.. Bas bi sakala da ostavi komentar... :) kaj nas ocigledno se e samo dobra kampanja i reklama. ..
   
 11. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.979
  Допаѓања:
  12.887
  Пол:
  Женски
  Глупости ако е така. Тогаш тие што имаат пари ќе можат да понудат повеќе? За што тогаш се водат како социјални-нема смисла :doh:
   
 12. Zorica76

  Zorica76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Dobro prasanje... Toa ni jas ne mozam da go razberam... Koga nie sto ziveeme pod kirija bi imale pari da kupime stan zosto bi licitirale.. :) imase duri i pravilnik so 21tocka kako se licitira... Nema logika.. Bi sakala nekoj koj e poupaten da mi objasni.. I pokraj mnogu mozganje ne mozam da razberam zosto gi narekuvaat stanovi za deca bez roditeli.. Samohrani majki..bracni parovi... Ima li nekoj objasnuvanje? :)
   
 13. PUPICA

  PUPICA Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  2.261
  Допаѓања:
  86.938
  Пол:
  Женски
  Za podetalni info obratete se vo AD za stopanisuvanje so stanben I deloven prostor,tie(drzavata) se investitori....e sega dali stanovite gi podaruvaat ili prodavaat,zavisi od kategorijata na gragjani,pa zatoa ako ste zainteresirani a ste soc.slucaj,dete bez roditeli,samohran roditel,mlad bracen par najubavo informirajte se kako sto
   
 14. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.893
  Пол:
  Женски
  Нема врска дека становите се на лицитација, имам две пријателки кои живеат во социјален стан,
  едната живе само со мајка и и плаќаат 1500 ден кирија + сметки
  а другата си живее сама и плаќа 1000 ден. + сметки.
  За друго ја отворив темава ама тоа со лицитацијата ми го привлече вниманието па морав да пишам.

  Во мојот град нема социјални станови а јас сум лице од категорија на која и следува стан т.е има право да алицира.
  Е сеа прашањето ми е дали може да се аплицира за стан во друг град? Не ми се верувам ама од кај да знам во нашава државичка се е можно.
   
 15. Freja.Stella

  Freja.Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  50
  Каде може да се добијат информации за социјални станови? Дали ќе се доделуваат оваа година ?????
   
 16. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.000
  Допаѓања:
  30.010
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки дали има некој некаква информација во врска со овие станови дали оваа или наредната година ќе има пак доделување на соц.станови? Ние сме млад брачен пар плус сме соц. случај како и до каде треба да се обратиме?