1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со кого живеете покрај вашиот партнер?

Дискусија во 'Брак' започната од WildMk, 18 ноември 2020.

?

Со кого живеете?

 1. Сами

  110 глас(а)
  75,3%
 2. Со родител/и на мажот

  22 глас(а)
  15,1%
 3. Со родител/и на жената

  1 глас(а)
  0,7%
 4. Друг вид на поширока заедница.

  13 глас(а)
  8,9%
 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.478
  Допаѓања:
  223.971
  Не сум сигурна дали прашањево заслужува засебна тема, може подобро е да се спои со друга...
  Ме интересираат бројките...

  Дали со партнерот (и детето/цата) живеете сами, или сте во поширока зедница?
   
  На LadyMau му/ѝ се допаѓа ова.
 2. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.585
  Допаѓања:
  14.348
  Пол:
  Женски
  Јас со партнерот,сами.
   
  На Роберт 7, lovely91 и WildMk им се допаѓа ова.
 3. LadyMau

  LadyMau Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2020
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  134
  реално, никогаш не сме сами освен ако не сме во куќарка
  насред планина и пустелија без никој наоколу.
  стално има комшии кои слушаат.
   
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.478
  Допаѓања:
  223.971
  Со кого делите дом, не соседство.
   
  На crazylady, thelittle17, Dust и 6 други им се допаѓа ова.
 5. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  31.860
  Пол:
  Женски
  Со родителите на партнерот, но yште 2 месеци, потоа сами. :sun:
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.999
  Допаѓања:
  9.436
  Пол:
  Женски
  Сами.
  Маж,јас,и две деца :)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  2.703
  Допаѓања:
  17.608
  Пол:
  Женски
  Сами
  Маж и деца
   
  На Роберт 7 и WildMk им се допаѓа ова.
 8. LadyMau

  LadyMau Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2020
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  134
  реално, во зграда со сите соседи. затоа е терминот „под ист покрив“
   
 9. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.259
  Допаѓања:
  225.662
  Абе друго е прашањето.
  Остај зграда, свекрва, золва, јатрва се бројат.

  На темава - сами.
   
  На Feminka22, LadyC, thelittle17 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  2.484
  Допаѓања:
  37.561
  Пол:
  Женски
  Сами.
  Јас, маж ми, син ни и наскоро уште една принцеза која ќе го направи домов уште повесел:sun:
   
  На Victorian, victoria, thelittle17 и 12 други им се допаѓа ова.
 11. Осе

  Осе Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  5.898
  Пол:
  Женски
  Со маж ми ,свекрва ми и 3 месеци бебушка:)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Frosty!

  Frosty! Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2018
  Пораки:
  844
  Допаѓања:
  2.788
  Пол:
  Женски
  Сами со муж и бебчо. Лоша сум, не можам ни со мои ни негови.
   
  На Green Ivy, Dust, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 13. FRANCUZINOT

  FRANCUZINOT Активен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2020
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Машки
  So zena mi i maleckiot
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.223
  Допаѓања:
  139.181
  Пол:
  Женски
  Јас и дм,сами.
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  1.612
  Допаѓања:
  6.425
  Пол:
  Женски
  Ние сме во една куќа ама на различни спратови, на нашиот спрат седиме јас, мм и бебуш, а доле седат мајка му, татко му и брат му.
   
 16. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  772
  Пол:
  Женски
  Со маж ми.
   
 17. лукајана

  лукајана Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2015
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  502
  Пол:
  Женски
  Со маж ми и трите дечиња :inlove:
   
 18. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  2.607
  Допаѓања:
  28.268
  Сами почнавме со маж ми уште додека ми беше дечко, под кирија . Ќерката се роди во тој кираџиски период. После во стан на моите живеевме , пак сами. И сега последните 7 години во наш стан ( за кој плаќаме кредит сеуште), релативно далеку од сите роднини .
   
  На Осе, Роберт 7 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 19. apple12

  apple12 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  3.141
  Пол:
  Женски
  Со мм и синчето, на посебен спрат од куќа .
  Доле се свекор ми и свекрва ми. Горе девер ми :)
   
  На Juccy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.202
  Допаѓања:
  151.285
  Пол:
  Женски
  Со несудениот ми маж..сами..
  И кучката нормално:inlove:
  Иако се осеќам повеќе како само со кутрето да живеам:lol:
   
  На crazylady, Victorian, Nefertiti. и 14 други им се допаѓа ова.