1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со кои познати личности сте родени на ист датум

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од beautifullife123, 15 ноември 2013.

 1. beautifullife123

  beautifullife123 Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  9
  Дали ве интересира со кого сте родени на ист датум.
  Јас сум родена на 18 декември исто како и :
  Бред Пит :) , Кристина Агилера, Стивен Спилберг, Сталин, Франц Фердинант, Кејти Холмс, Реј Лолита, Кит Ричардс, Улрих Рот, Карл Марија фон Вебер, Јован VIII Палеолог.....
   
 2. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  16.962
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: Мислиш на Реј Лиота-Ray Liotta :lol:

  http://www.imdb.com/name/nm0000501/

  На мој датум-Наполеон Бонапарта, Хо Ши Мин, Кемал Ататурк, Диего Форлан, Андреа Пирло, Наталиа Ореиро
   
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.395
  На мојот датум се родени:
  -Луј VIII
  -Луј XIV
  -Томазо Кампанела
  -Џеси Џејмс
  -Владо Малески..
  И уште некои,кои мене делумно ми се познати :D
   
 4. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  926
  Пол:
  Женски
  На 2 октомври:
  Kelly Ripa,Samantha Jane Barks,Michelle Krusiec,Sting,Camilla Belle.... :)
   
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.007
  Допаѓања:
  162.967
  Пол:
  Женски
  На 19 декември - Еdith Piaf, Alyssa Milano, Jake Gyllenhaal, Alexis Sanchez... :) останатите ми се помалку познати :wasntme: :D
   
 6. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  13 октомври


  Luisa of Medina-Sidonia- кралицата на Португарија (1666)
  Rudolf Virchow- германски политичар,патолог,антропатолог
  8)
   
 7. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  Со премногу ама мене не ми се познати и повеке од пола се актери другите политичари и режисери а јас сакам да бидам актерка..
   
 8. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  2.179
  Пол:
  Женски
  Има многу од кои најпознати ми се Monica Bellucci и T-Pain :rock:
   
 9. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  Agnetha Fältskog - пеачка во АББА :)
  други попознати не најдов :(
   
 10. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Многу се ама ева некои попознати...
  - Adriana Lima
  - George Bush
  - Mario Casas
  - Dave Franco
  - Anne Frank

  ;)
   
 11. beautifullife123

  beautifullife123 Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  9
  Да, да :D
   
 12. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Eleanor Tomlinson, Lily Cole, Kim Zolciak, Sam Smith, Danielle Harold, James Fox...
   
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.526
  Допаѓања:
  133.347
  Пол:
  Женски
 14. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  346
  Jessica Alba :l:
   
  На anabel-aa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.837
  Допаѓања:
  34.012
  Пол:
  Женски
 16. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  2.851
  Пол:
  Женски
  Shane Dawson,Benedict Cumberbatch,Jared Padalecki,Anthony Edwards
   
 17. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  1.568
  Пол:
  Женски
  А како да видам?....
   
 18. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Жан Калвин
  Менде Диневски- пратеникот пати и он од Битола бил...
  Алексија (принцеза на Грција)
  Зоран Џорлев
  Марсел Пруст
  Иван Ивановски
  Абдираим Идризи
  Илија Бижев
  Петар Нечовски
  Елизабет Ниче-oваа пак сестра на физичар
  Камиј Писаро
  Никола Тесла-двајцата физичари си се најдовме :D
   
 19. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.212
  Допаѓања:
  22.462
  Јас сум со Мерилин Монро :mm:
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Gremleenka

  Gremleenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2014
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  19
  Јас знам за Чак Норис и Емели Санде :D